Најефтин супермаркет

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Дајте, нека се смени насловот на темава во “Супермаркети“.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
761
Поени од реакции
934
Doktore ja prochitaj si na linkov. i Valjda ce razberish

I zamisli 1 KG Mleko vo Prav na MALO koshta ispod 5€ i e dovolno za ca. 7,5 Litri Mleko. i 1L Mleko ca. 1,50€ pa sea ti vidi dali stavaat mleko vo prav ili ne.


A koga Mlekara kupuva po 10T rachunaj deka cenata na mlekoto vo prav mu e sigurn ne povisoka od 2€ po Kg. Ili vo prevod za Plateni 20000€ pravi promet od 115380€
Da navistina ne se isplati! :pos: :pos: :pos:
Perpetuum mobile :bravobe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.233
Поени од реакции
7.750
Што е форава на Тинекс маркет? Гледам на Инстаграм ќе прославуваат 30 години и имаат некаква најава за утре

 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.392
Поени од реакции
5.259
Во Стокомак на количка од 2000ден, 200ден фрлив в канта.
Кисело Млеко расипано, сувомеснато расипано..... 90% што беше земено од фрижидер беше со сомнителен мирис или променета боја. Млекото 1cm. жолта кора.
Газди, маркети, инспекција, дистрибутери, комерцијалисти, мерчендајзери, магационери.... да ви ебам матер на сите.
Сваќам дека надвор е 45'C ама ако не сте способни да обезбедите логистика за безбеден транспорт на стока и производи, ако не сте способни да издржите финансиски пуштени фрижидери или да си купите нови, функционални. Затворете!!!
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
556
Поени од реакции
824
Vo tinex sekogas I'ma.kup proizvori so pominat rok. Ako projde prodje
Автоматски споено мислење:

Vo tinex sekogas I'ma.kup proizvori so pominat rok. Ako projde prodje
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.486
Поени од реакции
40.379
Млеко кисело и јогурт само битолско вреди. Само таа млекара има стандард квалитет и ако го оставиш да седи нема да се расипе. Овие другиве производи некогаш добри, друг пат кисели. Рулет како да играш.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.219
Поени од реакции
16.732
Млеко кисело и јогурт само битолско вреди. Само таа млекара има стандард квалитет и ако го оставиш да седи нема да се расипе. Овие другиве производи некогаш добри, друг пат кисели. Рулет како да играш.
Pa ne znam kolku e toa dobro sto ne se rasipuva. Mislam, posle rokot da ne se rasipuva, kako sto ima mnogu proizvodi.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Млеко кисело и јогурт само битолско вреди. Само таа млекара има стандард квалитет и ако го оставиш да седи нема да се расипе.
Za zal, toa znaci deka e polno so hemikalii/ konzervansi...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.486
Поени од реакции
40.379
Za zal, toa znaci deka e polno so hemikalii/ konzervansi...
И мек доналдс седи една година без да замолоса, но тоа не значи дека е отровен. Боље ќе купам битолски јогурт што знам дека е добар него некој скислен.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.101
Поени од реакции
10.852
И мек доналдс седи една година без да замолоса, но тоа не значи дека е отровен. Боље ќе купам битолски јогурт што знам дека е добар него некој скислен.
Друже како да ти кажам ама бучен козјак се најблиску до нешто што вреди со најмалце хемија
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.486
Поени од реакции
40.379
Да си пиел некогаш прав јогурт ќе знаеш дека најблиску до природен е Бучен козјак, битолскиот е тешка хемија како густин да ставаат
Таков е балансот. Обичниот розев е убав. Сега мене ми се свиѓа, вас ако не ви се свиѓа ваш проблем.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.666
Поени од реакции
8.124
Само Јока признавам!
Автоматски споено мислење:

Само Јока признавам!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Внимавајте на каса у сите маркети,на рафтови цените што се истакнати се пониски од тие што ги внесуваат на каса,задњи пут у Тинекс на 1400 динари цели 200 динари беше разликата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom