Најефтин супермаркет

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Џабе паметуваше и глумеше надмен со муабетите за маркетиве. :icon_lol:
Го ухвати, хахахаххаха...
Комплекси си лечи преку пазарење у Тинекс, место да се обрати на психијатар или псохолог
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Го ухвати, хахахаххаха...
Комплекси си лечи преку пазарење у Тинекс, место да се обрати на психијатар или псохолог
Можеби у Пп само буржоазија пазари у Вајкики и се смета за 10скалила над бутицине низ чаршија, да не судиме додека не се изјасни и обвинетата страна


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.798
Па така квалитетот на тие производи е во секој случај ако не и најчесто подобар од оригиналите за балканското поднебје.
Ова е голема вистина.
Оригиналните производи на големи имиња, наменети за балкански (или поточно источно-европски пазар) се со полош квалитет од тие производи, за кои зборите.
 
Член од
24 септември 2018
Мислења
48
Поени од реакции
24
Ова е голема вистина.
Оригиналните производи на големи имиња, наменети за балкански (или поточно источно-европски пазар) се со полош квалитет од тие производи, за кои зборите.
После законот за паралелен увоз, почна да се увезува и роба со полош квалитет. Пример Мерикс Хрватски, и Мерикс Турски, Первол Хрватски Первол Турски. Перволот што секогаш е на акција е Турскиот со полош квалитет. Увозници за оригиналите се Кола ДООЕЛ од Скопје.
Автоматски споено мислење:

Можеби у Пп само буржоазија пазари у Вајкики и се смета за 10скалила над бутицине низ чаршија, да не судиме додека не се изјасни и обвинетата страна


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мене ми е доживување кога ќе излезам од Тинекс или Веро во Скопје. Нит се бутам на една каса да чекам ми ништо, поготово во Ист Гејт Тинексот, тоа е допир со друг свет. Наместо да шетам маркети, си пазарам во еден се' што ми треба. Не оти КАМ не е добар, ама од проста причина што не верувам на Ш производи, произведени само за КАМ, произведени само за Стокомак.
Тинекс и КАМ, Или Веро и КАМ се огромна разлика. Тоа е како молив од 5 и молив од 10 денари. Тој од 10 бил секогаш поквалитетен за пишување, поиздржлив, поубаво се пишувало. Истото е и со нив, сакаш ефтино од КАМ, ќе си отвараш пакети сам за да земеш тегла ајвар, ќе си отвараш сам КокаКола пакет за да земеш, и наместо да се релаксираш од напорниот ден работа, ти треба да "работиш" во КАМ, пакети да им отвараш. Нека го продаваат Битолското кисело 10 ден. Ако се мажи, а не земи некое млеко од усвет, и стави му цена 12 ден. го земаш за дома се тегни ко поликолор. И сега попрво би го избрал КАМ него Стокомак или Киппер. Btw. Ако ми е за ефтино во Прилеп има поефтино од КАМ. Милката што беше/е 42 в КАМ, Прилеп е за 39 ден. А вие мислите дека не може да биде никој поефтин од КАМ, Стокомак, Киппер и си лечите комплекси со нив.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 53418

Гостин
Вистина е дека Кипер не продавал алкохол и свинско месо дека газдата бил автохтон и тос било грев?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
https://kudo.mk/

Агрегатор на цени и производи од маркетите.
Има простор за подобрување со разни фукнционалности ама едно браво за идејава.
Автоматски споено мислење:

 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.296
Поени од реакции
7.251
После законот за паралелен увоз, почна да се увезува и роба со полош квалитет. Пример Мерикс Хрватски, и Мерикс Турски, Первол Хрватски Первол Турски. Перволот што секогаш е на акција е Турскиот со полош квалитет. Увозници за оригиналите се Кола ДООЕЛ од Скопје.
Автоматски споено мислење:


Мене ми е доживување кога ќе излезам од Тинекс или Веро во Скопје. Нит се бутам на една каса да чекам ми ништо, поготово во Ист Гејт Тинексот, тоа е допир со друг свет. Наместо да шетам маркети, си пазарам во еден се' што ми треба. Не оти КАМ не е добар, ама од проста причина што не верувам на Ш производи, произведени само за КАМ, произведени само за Стокомак.
Тинекс и КАМ, Или Веро и КАМ се огромна разлика. Тоа е како молив од 5 и молив од 10 денари. Тој од 10 бил секогаш поквалитетен за пишување, поиздржлив, поубаво се пишувало. Истото е и со нив, сакаш ефтино од КАМ, ќе си отвараш пакети сам за да земеш тегла ајвар, ќе си отвараш сам КокаКола пакет за да земеш, и наместо да се релаксираш од напорниот ден работа, ти треба да "работиш" во КАМ, пакети да им отвараш. Нека го продаваат Битолското кисело 10 ден. Ако се мажи, а не земи некое млеко од усвет, и стави му цена 12 ден. го земаш за дома се тегни ко поликолор. И сега попрво би го избрал КАМ него Стокомак или Киппер. Btw. Ако ми е за ефтино во Прилеп има поефтино од КАМ. Милката што беше/е 42 в КАМ, Прилеп е за 39 ден. А вие мислите дека не може да биде никој поефтин од КАМ, Стокомак, Киппер и си лечите комплекси со нив.
А дали кока колата од тинекс за таа цена сама се носи до дома? Пошто после работниот ден не сакаш да ја вадиш од пакетот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ова е голема вистина.
Оригиналните производи на големи имиња, наменети за балкански (или поточно источно-европски пазар) се со полош квалитет од тие производи, за кои зборите.
Дај доказ за ова? истиве теории за телефони ги слушам, врска нема.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Како уште му купуваат производи , гледам 76 маркета имал низ МК
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Дај доказ за ова? истиве теории за телефони ги слушам, врска нема.
Еве ти линк https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2017/607265/EPRS_BRI(2017)607265_EN.pdf .
Си правеле истражување Чешка, Унгарија и Словачка. Вајда им веруваш на ЕУ дека нема да шири теории на заговор за ова штом и резолуција има/имаше во еу парламентот дека производите мора да имаат иста содржина во сите ЕУ земји(јбг не сме ние во еу па да важи за нас).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Еве ти линк https://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2017/607265/EPRS_BRI(2017)607265_EN.pdf .
Си правеле истражување Чешка, Унгарија и Словачка. Вајда им веруваш на ЕУ дека нема да шири теории на заговор за ова штом и резолуција има/имаше во еу парламентот дека производите мора да имаат иста содржина во сите ЕУ земји(јбг не сме ние во еу па да важи за нас).
Тоа што содржи различни состојки не го прави продуктот инфериорен, пример, имаш 2 графички со различни мемории, мемориите се исти во 99.99% од употребните апликации, оваа пракса многу често се случува заради недоволни количини на компоменти, нема никаква врска со пазари, во USA истото се случува ако залихите не се соодветни, се случило многу пати до сега, а ќе се случува и во иднина, исто така логистика игра голема улога, значи не е до пазарот него е друга причина, не викам дека нема исклучоци, ама грото од овие муабети се BS.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom