Најелитните места (ресторани и кафулиња) во Скопје

  • Креатор на темата deli
  • Време на започнување
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
NEXT нов ресторан во Аеродром односно старо Еври Деј во близина наРед кафе,ресторанот изобилува со храна која досега немало Скопје,а и пошироко значи тотално нова кујна соеден збор ресторан кој треба да се посети па макар и да го доживеете послуженото кафе во необичен,а доста интересен и богат стил,еве не ви откривам посетете го и кажете комплимент... (y)
А зошто не ни кажуваш? Орепорачај нешто што си пробал

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
NEXT нов ресторан во Аеродром односно старо Еври Деј во близина наРед кафе,ресторанот изобилува со храна која досега немало Скопје,а и пошироко значи тотално нова кујна соеден збор ресторан кој треба да се посети па макар и да го доживеете послуженото кафе во необичен,а доста интересен и богат стил,еве не ви откривам посетете го и кажете комплимент... (y)
Ќе гледам да отидам.
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.020
Кажете некој добар кафич во Скопје (Центар / Карпош) преку викенд за дејт (без многу гужва)?
Одма!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ќе гледам да отидам.
Немој. Бев пред некој ден. Храната полоша не можеше да биде.[DOUBLEPOST=1513385153][/DOUBLEPOST]
Кажете некој добар кафич во Скопје (Центар / Карпош) преку викенд за дејт (без многу гужва)?
Одма!
Мексиканскиот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
Каде е тој кафич?
Сум го слушнал дека е добар, ама не знам каде се наоѓа.
Кај главната пошта што се запали, до неа има катна гаража, кафичот е на кровот на гаражата и има многу убав поглед на градот :)
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
124
Поени од реакции
61
Оди ако не си била во Next (старо Еври Деј) во Аеродром после Ред Кафе односно после пензиско зградата,а центар без многу гужва има Капиштец нај добри 2 кафича !
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.009
Најголем впечаток од ресторани во Македонија ми има оставено Шумски Фенери во Битола, на второ место е Бакал во Брвеница, трето место е Камник (мада сум бил само еднаш), после тоа Стара Куќа карши МНТ...

Како ресторани со најдобро јадење Шумски Фенери повторно на прво место, Делфина во Сиричино, Љуц (мада одамна не сум бил)...

За кафана со најубав дивеч убедливо Џемс во Кичево, имаше куварка од Русија, штета што го затворија....

За кафана со најдобра местоположба, Извор во Порече...

Кафана со најдобар амбиент Куќа во Ново Маало (во големиот паркинг карши Холидеј Ин)

Во Скопје, branch места најпристојни со екстра јадење ми се Carpe Diem, Фурна и Bella Vista, имаат одлична услуга...
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Најголем впечаток од ресторани во Македонија ми има оставено Шумски Фенери во Битола, на второ место е Бакал во Брвеница, трето место е Камник (мада сум бил само еднаш), после тоа Стара Куќа карши МНТ...

Како ресторани со најдобро јадење Шумски Фенери повторно на прво место, Деспина во Сиричино, Љуц (мада одамна не сум бил)...

За кафана со најубав дивеч убедливо Џемс во Кичево, имаше куварка од Русија, штета што го затворија....

За кафана со најдобра местоположба, Извор во Порече...

Кафана со најдобар амбиент Куќа во Ново Маало (во големиот паркинг карши Холидеј Ин)

Во Скопје, branch места најпристојни со екстра јадење ми се Carpe Diem, Фурна и Bella Vista, имаат одлична услуга...
Делфина е тоа во Сиричино. Иначе променето е и не е убаво јадењето како што беше порано. Идев многу често таму до пред 2 години. А сега скоро кога бев, не беше исто а и цените се качени.

А за најдобар ресторан според мене е Бакал.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Тој со фенерите не го знам. Бакал ми е и мене добар, сум пробал скара. Искрено, повеќе заврши работа лепчето од нивната фурна отколку скарата. Инаку, во помалку елитните места во Македонија, поубаво се јаде, ама тоа не е темата
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.009
Тој со фенерите не го знам. Бакал ми е и мене добар, сум пробал скара. Искрено, повеќе заврши работа лепчето од нивната фурна отколку скарата. Инаку, во помалку елитните места во Македонија, поубаво се јаде, ама тоа не е темата
На секој би му го препорачал Шумски Фенери.. мене ми остави одличен впечаток... цените не се претерано скапи...[DOUBLEPOST=1520873072][/DOUBLEPOST]
Делфина е тоа во Сиричино. Иначе променето е и не е убаво јадењето како што беше порано. Идев многу често таму до пред 2 години. А сега скоро кога бев, не беше исто а и цените се качени.

А за најдобар ресторан според мене е Бакал.
Фала што ме поправи, секогаш го мешам името.. Последен пат кога бев пред 2 месеци, цените веќе беа качени претходно, меѓутоа јадењето ретко е утнато, мада знае да се деси понекогаш.[DOUBLEPOST=1520873314][/DOUBLEPOST]Ај веќе чим излегов надвор од Скопје, морам да ги споменам за добра храна, Рибар во Трпејца, Јарец во Охрид и исто така во Охрид Европа, кај големиот паркинг... Европа има све домашно од компир до месо...
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Vodenica e najeliten bez konkurencija. So Mijalkov i Grujo dodeka beshe vnatreshnata makedonska revolucionerna organizcija na vlast jadevme i pievme.

Eh vreminja... lapavme tenderi... aj da ne dolzam, vodenica e najeliten.
 
Член од
18 август 2018
Мислења
15
Поени од реакции
3
Елитни се рестораните на кеј - до трговскиот центар. Plaza de Toros, Irish Pub и останатите на таа страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom