Најдраг/најскап предмет што го имате изгубено?

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Еден шорц Asics во средно заборавив во соблекувална, а омилен ми беше, го носев 3 години и уште беше ко нов, да не зборам колку комотен ми беше.
Во Кузман студентскиот заборавив флеш од 512 МБ, Кингстон. Брза кучка слепи кучиња раѓа.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
pred dva dena se vrakav od amerika i na 5drugarki im kupiv nokia mob ali koag idev so taxi do doma kaj edna od niv gi zaboraviv pa trcav vo t-mobile po novi hhh dvoen trosok a imam zaginato obetki,lance,prsten so dijamant ke puknev od maka lap top ima uste mnogu
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Лелеее немој темава,срце ме боли. Ми купија моите ланче едно златно,дебело а јас копиљ. И ми викаат,ај сине,не го носи да не го изгубиш. Јас-НЕ,како да не го носам,нема да го изгубам. И така,си го носев и еден ден,идам да серам и серам,и сеа казанчето ми е над шољата,ама повисоко малце,и да пуштам вода,у истиот момент додека пуштам,ми паѓа ланчето и оооопаааа... Отиде со гомната заедно. И така целиот пцујам... Да не зборам кога им кажав на моите,ме отераа у три пички материни....
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
orbit imase neizdzvakani 2 izgubiv preska....nogu se trevozam
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ja imam izgubeno ustvari "podareno" edno lance od svarovski sto mi go podari najdobrata drugarka za rodenden i mn mi e krivo...ostana samo privezokot...:(
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Како мал често ги губев парите што ќе ги соберев од реоденден. Имам изгубено и тел. к700, а најдраг предмет што сум го изгубил е капче Patriots New England што ми го донесоа роднини од Јоханесбург. Уште го жалам.
 

Dead Wrong

Love United Hate Glazer
Член од
8 септември 2007
Мислења
220
Поени од реакции
1
Livce sportska dobitno za 3700 den. i kapce od NY Yankees so mi go donese eden bratuced od Amerika. :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не е воопшто скап предмет, ама е многу драг.
Еден упаљач, онаков што изфрла син пламен, во форма на ракета беше, со светилка, подарок од дечко ми. Уште ми е лут што го изгубив два дена откако ми го даде :nesum: (инаку по повод победа на виетнамците над американците во битката таа и таа, некоја глупост без врска :pos:).
Го заборавив кај братучед ми, он незнаејќи чив е и го поклонил на неговата девојка и сега упаљачот изгуби трага. :icon_lol:
И уште не најдов како да се искупам. :pos:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Nekni u struga kluchevite. Imashe 2 uzasno bitni prvrzoci na niv, bolen sum.... ahh... se osekam kako da me kastriral nekoj!
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Како мала изгубив една ташничка (нова) со детски шминки.... Не верувам дека биле многу скапи али толку им се радував... И многу ми беше криво кога ги изгубив.... А сега скоро изгубив едно болеро што многу си го сакав... Мислев дека ми е дома негде убутано али.... :(
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Не е ништо вредно ама беше посебно, многу си го сакав :( приврзок за клучеви, жабче... едно зеленко, едно убавко, мекичко.... :(
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
lele, preklani ranecot si go izgubiv, samo so go kupiv converse ubav,brav ja pukav od sreka koa si go kupi i za edna nedela go izgubiv so se knigi i taka!!!
uste ne mi se veruva deka ranecot sum go izgubil, ama toa e so da se prai:)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Јас немам ништо изгубено. Ама пред 3-4 години порачав оригинал дрес од АРСЕНАЛ. Знам дека тогаш им беше прва сезона на Арсенал со нов спонзор О2 и зато сакав да имам дрес и со тој спонзор. и второто одење на фудбал со тој дрес и го скинав т.е. ми го скинаа. Е тогаш ко шо ми беше жал, мислам дека никогаш не ми било. Си го донесов дома и уште е некаде по шивоњериве. Жал ми е да го фрлам
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.760
Поени од реакции
22.708
обетката што ја носев 7 години на уво без ниту еднаш да ја извадам дури и кога ми се воспалуваше.

И УСБ-то. 128 мегабајти 1200 го платив на времето. Сега со тие пари можам да купам слон (во противвредност во гигажа). Помали не можеа да ги направат. Што не ги прават бе матичните или хардисковите толкави па да не морам да добивам кила секогаш кога треба да го изнесам од дома компјутерот.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
NE znam po koe 4udo...ama vo zivotov moj do sega(da 4uknam vo drvo) neam izgubeno nisto osven ednas 50 denari :D:D...nz od kade takva silna volja za kontrola na site moi li4ni predmeti...sekogas znam se kaj mi stoi so po nekogas mi se 4ini preterano od moja strana...a inaku ednas mislev deka sum zagubil klu4 ama sum go zaboravil doma...so isto se desava retko(re4isi nikogas) :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom