Најдобри интернет Пакети!

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
видиш не сум знаел ни дека немало лимит :pos: како и да е, и 50 гига е екстра за мене
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Ја моментално користам адсл од мтнет, брзината е добра но лимитот ми трае негде до 10-15, а после неможам ни меил да отворам. Но овој месец пуштиле срце од мтнет, не ми ја успориле брзината, ваљда дека за 1 месец ми завршува договорот па сакаат да ме залажат :) но кој ги еб* после си се префрлам на телекабел 1Mbit брзина, пишува download неограничен но некој викаат по 10 giga се успорува, а некои викаат по 50 giga па дај решете се сега! :) Како и да е за 1 месец ги откачувам мтнет па ако сакаат и 100 gb лимит нека дадат!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
P.Overdrive напиша:
Да Гижо, месечно 50 гига.. до пред некое време беше без лимит.
Сега, имаш 1 мегабит до 50 гига, после тоа 256/128 до колку сакаш.
ej овер а да ни кажеш која фирма ти го нуди тоа?
па почнав сериозно да размислувам да се стаам на кабелски..ако е така 50гига без проблем со 1мегабит!!!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
P.Overdrive напиша:
Да Гижо, месечно 50 гига.. до пред некое време беше без лимит.
Сега, имаш 1 мегабит до 50 гига, после тоа 256/128 до колку сакаш.


Па ако е стабилен овај интернет мислам дека е најдобра понуда во Македониа :toe:
Иначе јас сум на Он НЕт
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
296
Поени од реакции
0
Конекцијата од 1мбит не е постојана. Значи не очекувајте нон стоп конекција 1мбит! Но важно е дека е секогаш над 512кбпс така да не е споро.
Зборам за ТК.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
а да ви кажам јас вака нешо..
Кабловскиот доста се исплака ако сте во кука..значи тие носат имегабитна конекција до вашата зграда и од таму ја делат на сите оние кои сакаат кабловски интернет..
е ај сеа видете дали вреди ако во ваша зграда имате најмалку 10 души кои во истиот момент ке побараат информација од интернет ке биде ли 1мегабитна?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Кај мене во зграда има 4-5 станови што се на ТК, и нема проблеми со брзина.. имаше до пред некоја недела проблем со лаг (и kpbKENGUR си знае), ама еве сега е добар.
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
57
Поени од реакции
0
арно издржувате до 15 дена со лимитот на мт нет јас за првите 2 дена од овој месец направив 6,5 гига.иначе сум на адсл макс од мт нет. нема во куманово саглам кабелски како на телекабел....
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
[MkD]Scout напиша:
а да ви кажам јас вака нешо..
Кабловскиот доста се исплака ако сте во кука..значи тие носат имегабитна конекција до вашата зграда и од таму ја делат на сите оние кои сакаат кабловски интернет..
е ај сеа видете дали вреди ако во ваша зграда имате најмалку 10 души кои во истиот момент ке побараат информација од интернет ке биде ли 1мегабитна?
Totalno pogresno svakanje za kablovksiot internet druze ... brzinite se po modem i ako provajderot pravilno ja koristi opremata nema ni da se pocustvuva zagusuvanje na linkovite makar i da imas 50 modemi vo ista zgrada :)

brzinata (bese 1mbit) sega e 2048/512 po modem kaj telekabel a kaj site drugi brzinite se okoli 1mbit za istata cena 1500 (sose ddv)

Kaj TK limitot e 50 GB posle sto ides 256/128 do kraj na mesec ... kaj drugite e okolu 6-8-10-20 gb i posle ide ili 128/64 ili najloso 64/64 ...
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Bidikov напиша:
i ako provajderot pravilno ja koristi opremata nema ni da se pocustvuva zagusuvanje na linkovite makar i da imas 50 modemi vo ista zgrada
Друже, ај објасни за правилно користење на опрема, за тие 50 модеми...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ја од тие 2 мегабита на Телекабел видов аир у првите 2 саати од 1ви април, мислев дека е априлилили ми пуштиле 2 мегабита па симиња со 240кб/с. Од тогаш до денеска еве, едвај преку сила, со тегнење, на секунда-две, вади 1 мегабит..........А да идам ја да платам сметка а? Одма ке ми срипа брзината.....ех мамата.....а увек на време си ги плаќам сметките и пак вака ми прават...гадемит!
 
P

Princ

Гостин
Bidikov напиша:
Kaj TK limitot e 50 GB posle sto ides 256/128 do kraj na mesec ... kaj drugite e okolu 6-8-10-20 gb i posle ide ili 128/64 ili najloso 64/64 ...
или нај нај најлошо 32/32 (WADSL) :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Acid напиша:
Мт.нет имаат поддршка од 07:00 до 00:00 часот, немаат 24/7.
Иначе, најдобар пакет за цената и услугата е оној што го користам - WADSL.
грешка си ја сум праел муабет во 1 саат по полноќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom