Најдобра лига

Која е најдобрата лига?

  • Serie А (Ита)

    Гласови: 44 22,8%
  • Premier League (Анг)

    Гласови: 113 58,5%
  • Fußball-Bundesliga (Гер)

    Гласови: 2 1,0%
  • Ligue 1 (Фра)

    Гласови: 1 0,5%
  • Primera División (Шпа)

    Гласови: 33 17,1%
  • Eredivisie (Хол)

    Гласови: 0 0,0%
  • Друга лига...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    193
Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
Според мене е најдобра Италијанската лига - Сериа А

Кажете го вашето мислење, која е најдобра и зошто!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Најдобра според мене е Калчо лигата зошто па незнам ете така ми се свиѓаат Италијанските дербија Милан-Интер Рома-Интер итн:helou:
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Премиер лигата т.е. Англиската - дефинитивно.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Премиер Лига, Зошто ? - Па ги има едни од најдобрите тимови во Европа, стадионите се секогаш полни со навивачи + ептен добра атмосфера, стадионите се убави, играчите прават доста финти, и доста добри голови се даваат. Што сакате повеќе ? :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Premier liga najubava za gledanje...Najdobrite timovi gi ima Liverpool, Chelsea, Arsenal, Manchester pa do negde i Totenhem...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
примера е најдобра,барем според мене.најслободен фудбал и најатрактивен
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Дефинтивно англиска лига. Најотворен фудбал, најдобри тимови, најнеизвесни натпревари, и најкултурна публика. У која друга земја гледачите седат скоро на терен, и нема ни огради, ни ништо? Тоа едноставно фасцинира, коа станува збор за култура во спортот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.381
Поени од реакции
46.782
Премиер лига: има голови, нема фолирање, нема прекин на секое паѓање на играч, има добри потези, НЕМА МЕСТЕЊЕ,а за публиката и за нејзината култура каде најде баш за тоа да збориш виде ли што го снајде Лампард кога игра со Тотенхем али бар нема убиства и покрај се ова пак навивам за Милан:tapp:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Gebels напиша:
Дефинтивно англиска лига. Најотворен фудбал, најдобри тимови, најнеизвесни натпревари, и најкултурна публика. У која друга земја гледачите седат скоро на терен, и нема ни огради, ни ништо? Тоа едноставно фасцинира, коа станува збор за култура во спортот.
Изгледа не знаете за натпреварот Ливерпул - Јувентус 1985, што прави најкултурната публика....

BTW... сепак мислам дека англискиот фудбал е најпријатен за гледање... :) од една страна и најдобри камери имаат па најубаво делува за ТВ гледачите... а по квалитет.... зависи сезоната...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
realno- anglisko. najkvalitetni timovi, dobar fudbal, sekogas polni stadioni...

ama ne mi se svigja poslednava "moda" da si gi prodavaat timovite na ruski i amerkinaski mafijasi. mislam deka toa ne vodi kon nisto dobro- sto so chelsea koga na abrakadabramovic kje mu se zdosadi i kje si otide so parite u bari? od kaj kje se poplnat tie milionski dupski zaguba talozeni vo poslednive sezoni?

vo toj pogled "najzdrava" liga e germanskata. od druga strana zaradi otsustvo na tipcinja ko berlusconi, abramovich, glazer i kompanija germanskite ekipi nemaat 100 milioni da palat sekoe leto za transferi a sepak mozat da se nosat i vo evropa- respekt!
 
T

tino097

Гостин
Димитар напиша:
Изгледа не знаете за натпреварот Ливерпул - Јувентус 1985, што прави најкултурната публика....
За моменталната состојба со терените во Англија придонесе Хилсборо инцидентот. Од тогаш многу хулигани си папаја доживотен бан за пристап до стадионите, истото го снајде и овај што го нападна Лампард.

А кога сем кај најинтересна лига и јас се сложвам за Англиската, бидејќи се игра најотворено, најборбено, мада во последно време, од кога почна да се вложува многу во тимовите, се забележува извесно форсирање на одредени клубови.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Za mene toa bi bila PRIMERA DIVISION
Najubav i najinteresen fudbal se igra tamu spored mene.

Nema samo 2-3 ekipi koi se borat za titulata tuku vo Spanija ima edno 10-na
i sekoj natprevar e interesen i ubav za oko

barca , real m , sevilla , zaragosa , valencia , deportivo , villareal , espanyol
se edni od podobrite ekipi koi imaat kapacitet za titula
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Најдобра е Англиската лига, зато шо ми се допаѓа стилот на игра, динамичноста и употребата на техника, а не на сила, како во Шпанија. Ако заприметвите, Ван Нистелрој сеуште играт Англиски фудбал, иако играт во Шпанија. Кога е сам пред гол, наместо да ја шутнит топката со цела сила, едноставно ќе ја пласират горе во аголот...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Подеднакво ги скам Примера и Премиер лигата.Реал, Барса,Сарагоса,Валенсија,Атл.Мадрид,Депортиво Челси Манчестер,Арсе,Ливпул,Тотнем,МАн сити,Болтон Блебурн едноставно кажано СИТЕ СЕ ЈАКИ.НЕМА МЕСТЕЊЕ има фудбал.
Италија мразам само гледам Интер и Лацио.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
[SIZE=-1]Premier League - Нај добри стадиони, верни навивачи, најскапи фудб., ама ке се претвори во рај за перење пари
[/SIZE][SIZE=-1]Primera Division - Брз модерен фудбал, најубав ''за око'', супер играчи
[/SIZE][SIZE=-1]Serie A - Катастрофа стадиони, најгруби играчи, најдосадна игра освен Рома оваа година со Спалети конечно внесе нешто ново во Калчото, а не тоа досадно катанаџо и долги високи топки, супер навивачи:), најкорумпирано првенство
[/SIZE][SIZE=-1]Bundesliga - една од поинтересните каде има повеќе тимови кои се борат за титула, супер стадиони, супер менталитет на навивачите
[/SIZE][SIZE=-1] France Ligue 1 - Убедливо најдосадна лига, секоја година исто па исто Лион веќе нема конкуренција и нема мотив, имаат супер игра отворена слично како во шпанија


па според мене сите се во нешто единствени ама гледано за најубав фудбал, се игра во Шпанија тука некаде е и Англија
[/SIZE]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom