Најдобра лига

Која е најдобрата лига?

  • Serie А (Ита)

    Гласови: 44 22,8%
  • Premier League (Анг)

    Гласови: 113 58,5%
  • Fußball-Bundesliga (Гер)

    Гласови: 2 1,0%
  • Ligue 1 (Фра)

    Гласови: 1 0,5%
  • Primera División (Шпа)

    Гласови: 33 17,1%
  • Eredivisie (Хол)

    Гласови: 0 0,0%
  • Друга лига...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    193
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
meazza напиша:
Добро.. Еве малку да видиме што говорат и фактите за тоа која е најдобра лига..

1. Италијански тим (Милан) ја освои лигата на шампиони.. и да не забоаравиме.. Милан е 4то пласиран во Италија!

2. Интер ја освои Италијанската лига со што собори неколку европски рекорди.. како рекордот од победи во низа (заборавив сега колку победи имаше со ред).. Друго..
Рома го освои Купот.. значи сите Италијански тимови освоија по нешто.
Да не го заборвиаме и Јувентус ја освои Серија Б :pos:

3. И ова е важно.. Италија го освои светското првенство!
Pa koj sakas ti da osvoi vo Italija .....Lion ili Barsa????:tapp:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
armin06 напиша:
Pa koj sakas ti da osvoi vo Italija .....Lion ili Barsa????:tapp:

Зборот му е дека италијански тим го држи рекордите во европскиот фудбал! Исто така зборот му е дека јаките најдобрите тимови во Италија, во моментов Интер, Рома и Милан освоија по нешто!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Маќедонската ти е најдобра. ХЕХЕХЕХЕХЕХ

Не бе не јас мислам дека Англиската е најдобра па и најгледана.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Се сложувам за македонската лига:toe: .Значи мое гледање за лигите.Јас навивам за Ливерпул ама бројките и фактите говорат.За вложување се знае во Премиер лигата ама нема резултати бе луѓе,ете поправетеме ако грешам ама мислам најголема премија за да го освојат светското првенство имаја англичаните а стигнаја до 1/4ФИНАЛЕ(добро ај на пенали изгубија ама пак изгубија важно) а Италија како така грд фудбал вака онака шампиони си станаја а јас искрено бев за Англија,после Лигата на шампиони во полуфинале 3 англиски клуба еден италјански пак италјанците излегоа први а ми идеше да се расплачам ко изгуби Ливерпул ама то е то и уште еден важен податок УЕФА сезоната 2005/2006 ја избра за нај лига Италјанската покрај сите скандали еј со местенките а за оваја 2006/2007 ке видиме која ке биди.поздраф
 
F

fantomX

Гостин
Секоја лига е најдобра на различен начин. На пример, во Премиер лигата има најголеми вложувања и се игра најборбен фудбал до самиот крај. Италија, годинава не е многу интересна, но најголеми успеси во европските натпреварувања, а е и светски првак. Во Шпанија се игра најатрактивно за око, има многу неизвесност до самиот крај на првенството, три клуба се борат за прво место.
На кого што му е поинтересно и поважно, таа лига си ја смета за најдобра
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
armin06 напиша:
Pa koj sakas ti da osvoi vo Italija .....Lion ili Barsa????:tapp:
Добро гледам не ме свати што сакав да кажам.. Но ти објаси Vlatko_Rusin..
 

ToX!c

JuVeNtUs FaN
Член од
20 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Според мене најдобра е Premier League бидејќи многу ми се допагаат натпреварите помеѓу Челзи,Ливерпул.Арсенал.Манчестер и така :toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Najdobra e Angliskata i Italjanskata
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
тии шо мислат оти англиското првенство нее најдобро за мене не се салам ! ! ! :) там и Sunderland - Derby е дерби а за друго маабет да не прааме :)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Дефинитивно Англиската лига ми е омилена искрено уживам да гледам.Атмосферата си го прави своето,навивачите башка камерата и коментаторите од А1 наспроти тие од Телма:pos2:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
anlgiskata i spanskata se najdobri.Kako moze italijanskata liga da bide najdobra koga ima samo 4 kluba roma inter milan i juve se drugo e zanikade.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Најдобри се Италијанската и Шпанската.
А најпатетични ми се Англичаните.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Хах, за џабе стои анкетава и темава, се знае дека Англиската е убедливо најдобра, реално кажано! Фанови на италијански екипи ќе кажат дека италијанската е најдобра со местење. Фанови на германски ќе кажат германската..
 
С

Спенсер

Гостин
најјака фудбалска ЛИГА??

Која лига е најјака според вас??во која лига се игра најубав фудбал?Според мене Premier LEAGUE , е најјака, позз
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Премиер лига дефинитивно.И ридинг-фулам да играат можам да ги гледам.После премиер за мене лично е германската(не е најјака него ми е доста интересна за гледање).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom