Најдобра лига

Која е најдобрата лига?

  • Serie А (Ита)

    Гласови: 44 22,8%
  • Premier League (Анг)

    Гласови: 113 58,5%
  • Fußball-Bundesliga (Гер)

    Гласови: 2 1,0%
  • Ligue 1 (Фра)

    Гласови: 1 0,5%
  • Primera División (Шпа)

    Гласови: 33 17,1%
  • Eredivisie (Хол)

    Гласови: 0 0,0%
  • Друга лига...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    193
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
[SIZE=-1]Premier League - best of them all :)
[/SIZE]
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
73
Поени од реакции
9
Definitivno premier ligata e najdobra. Ostaj sto ima toa sve: stadioni najdobri, neznam fudbaleri. Najdobro vo premier e sto nema mestenje na utakmici. Potsetete se lani West Ham sto mu napravi na Tottenham. Ne go pusti da otide vo liga na sampioni. Toa da bese vo italija i naprimer milan ili bilo koj drug tim da bese na mestoto na tottenham ke platese i sudii i igraci i neznam uste sto ne samo za da otidese vo liga na sampioni. Premier liga e najdobra
 

KaSpeR[MkD]

There Is The Machine
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
1
Ја мислам дека Шпанија има најдобар фудбал ... Не се знае кој на кој ке победи :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
premier liga e najbolje barem ovaa sezona toa se pokazuva i vo Ls od 4 ekipi 3 angliski.Za dogodina mozebi i u italija ke bide jako
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Кога во Италија ќе престане насилството и корумпираноста и местењето во фудбалот ДЕФИНИТИВНО ќе биде најдобра лига. Инаку сега дајте бидете сериозни, далеку е Серие А од статусот најдобра лига.

За мене Шпанската лига е најдобра. Најслободно си играат фудбалерите, најубав фудбал за око. Голем број јаки тимови.
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Англиското првенство е најдобро. Играат напаѓачки фудбал. И најдобрите клубови се таму. Се гледа по лигата на шампионите каде во полуфинале играат 3 англиски клуба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Англиското првенство е најдобро,нормално.Брз,отворен фудбал,акции има скоро секоја минута,убави голови паѓаат...А и многу ми се допаѓа што на трибините можеш да видиш навивачи од двата пола и од 7 до 77 години.Тоа говори за важноста и убавината на фудбалот во Англија.
 
F

fantomX

Гостин
Примера:toe:
До крајот нема да се знае кој е шампион, кој ќе отпадне, и кој ќе игра во европа. Во Англија уште на почетокот се одделија два тима и тоа беше
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Pa primera Spania mislam deka igraat najdobar fudbal za publika pred mali ekrani:tv:
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
мислам дека најпопуларна е англиската затоа што како што и сите пред мене што напоменаја-стадиони, публика, песни, атмосвера.......да не редим и така натаму и така наваму и бидејќи навивам за рома италијанското првенство ќе се поправи и ќе може да му конкурира на англиското само кога сите стадиони со мал исклучок ќе се сменат односно ќе се направат стадиони без атлетски патеки конкретно кога зборувам за олимпико некогаш кога гледам клипчиња од трибина од олимпико едноставно нема шанса да видиш што се случува на теренот, само ќе ги видиш навивачите се радуваат и знаеш дека дале гол.
 
П

Паспарту

Гостин
според квалитет на играчи и фудбалот што се игра најдобри лиги се англиската и шпанската. најдобра атмосфера има во аргентинската лига, а најмногу наместени натпревари нормално во италија :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Добро.. Еве малку да видиме што говорат и фактите за тоа која е најдобра лига..

1. Италијански тим (Милан) ја освои лигата на шампиони.. и да не забоаравиме.. Милан е 4то пласиран во Италија!

2. Интер ја освои Италијанската лига со што собори неколку европски рекорди.. како рекордот од победи во низа (заборавив сега колку победи имаше со ред).. Друго..
Рома го освои Купот.. значи сите Италијански тимови освоија по нешто.
Да не го заборвиаме и Јувентус ја освои Серија Б :pos:

3. И ова е важно.. Италија го освои светското првенство!
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
75
Поени од реакции
1
Premier liga оти имаат најубави стадиони играат напајџачки фудбал и не се предаваат до судиското свирче
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
најдобар футбал на цела европа се игра во англија знаци во премиер лига
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom