Најдобар “smartphone“ на македонскиот пазар?

  • Креатор на темата Vollstandig
  • Време на започнување

Најдобар smartphone?

  • HTC

    Гласови: 77 37,0%
  • BlackBerry

    Гласови: 8 3,8%
  • Sony Ericson

    Гласови: 16 7,7%
  • Samsung

    Гласови: 41 19,7%
  • Nokia

    Гласови: 12 5,8%
  • iPhone

    Гласови: 54 26,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Член од
7 јули 2011
Мислења
309
Поени од реакции
57
edna molba do site se mislam koj telefon da go zemam SAMSUNG GALAXI S2 ILI IPHONE4
ke vi bidam blagodaren ako nekoj mi kaze koj od ovie dva e podobar i vo sto
 
S

Sasha

Гостин
Jas glasav za HTC bidejki imav prilkia da go razgledam i mi se dopadna toa so go nudi,jas licno koristam Lg P500 i sum zadovolna od opciite sto gi nudi,pozdrav :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
833
Колку е само убаво да имаш HTC со Android од поновиве, али кога ќе го допреш Iphone 4 во раце... е тоа не се опишува со зборови
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Тие што се мислите меѓу Самсунг Галакси С2 и Iphone 4 да знаете дека СГС2 во однос на перформанси е многу подобар со најновиот андроид е страшен телефон снима ХД и се на се е пред ајфон и во однос на цената е поевтин. Моментално најдобар на пазар без конкуренција.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
На “хартија“ и во пракса, е сосема различно.

Нешто како MAC и РС со исти перформанси (на хартија).
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Иако гласав за iPhone (само поради материјалите од кои е изработен) Samsung-от е исто многу добар телефон. Но зборот ми е дека се е прашање на вкус.. Јас до утре можам да ве убедувам дека Галакси 2 е најдобар телефон на светот, но ако на тебе не ти фака око нема да ти се допаѓа.. Инаку според мене најдобар телефон (смартфон) е оној кој тебе ти врши работа..
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Има понуда во пост пејд од операториве за Галакси 2 9100 во Македонија?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
шо сте запнале сите за тој ајфон неможам да ве сватам... аман заман ко ајфон господ знае шо е.. шо е тоа шо ајфон го има а го неам нокиа или самсумг или HTC? според мене 50% од парите за ајфон ги даваш зашо е АЈФОН.. марка е .. шо да ти кажам. ја користам HTC и за парите шо сум ги дал за 8 000 сум презадоволен од телефонот. осетлив на допир (скоро како ајфонот ако не и исто) имаш ваерлес имаш ворд ексел месинџер и се шо ке посакаш а пак е 3 4 пати поефтин од ајфонот.

ја сум за HTC сепак ама и самсунгов е добра конкуренција искрено.
znaci kako mozes da sporeduvas htc wildfire so iphone 4.Daj ne bidi smesen....Ko prvo samo izgledot na ajfonot kazuva se(kvalitet,matrijali i taka natamu)Ko vtoro tacot na ajfonot e tolku dobar sto ednostavno ne treba da go dopres ekranot za da otvoris nesto.Ko treto ajfonot ima retina display sto e mnogu podobar vo odnos na htc-to kade ako malku poveke se zagledas ocite ke te zdobolat,isto taka kamerata>obicno samsung znaat da lupnat po 12 megapikseli ama so cetvorkava naemozat ni na maliot prt da im se fatat,a pa da ne pravime muabet za vnatresnite vrednosti....I samata cena kazuva.Ajfonot ne tolku skap zosto e marka,tuku zosto e izraboten od nakvalitetnite matrijali,pa ajfonot vo 2007 bese so ista cena kako i denes iako togas bese debitant na pazarot
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
znaci kako mozes da sporeduvas htc wildfire so iphone 4.Daj ne bidi smesen....Ko prvo samo izgledot na ajfonot kazuva se(kvalitet,matrijali i taka natamu)Ko vtoro tacot na ajfonot e tolku dobar sto ednostavno ne treba da go dopres ekranot za da otvoris nesto.Ko treto ajfonot ima retina display sto e mnogu podobar vo odnos na htc-to kade ako malku poveke se zagledas ocite ke te zdobolat,isto taka kamerata>obicno samsung znaat da lupnat po 12 megapikseli ama so cetvorkava naemozat ni na maliot prt da im se fatat,a pa da ne pravime muabet za vnatresnite vrednosti....I samata cena kazuva.Ajfonot ne tolku skap zosto e marka,tuku zosto e izraboten od nakvalitetnite matrijali,pa ajfonot vo 2007 bese so ista cena kako i denes iako togas bese debitant na pazarot
си го пофали ајфонот шо го имаш? ај сеа поглдни ги резултаите од гласањето и докажи им на сите дека ајфон е единственото нешто што вреди. и следен пат дај користи кирилица
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
си го пофали ајфонот шо го имаш? ај сеа поглдни ги резултаите од гласањето и докажи им на сите дека ајфон е единственото нешто што вреди. и следен пат дај користи кирилица
da be iam pa sto.Inaku za glasovive istata anketa da se sprovede vo amerika,ajfon site ke gi ostavi na nula.Tuka kaj nas si go kenjaat ajfonot posto e mnogu skap i poretki se lugjeto sto go poseduvaat ili imale moznost da rakuvaat so nego,i plus go mrazat sto poveketo dobri aplikacii se plakaat.A da te prasam nest.Znaes li deka ajfonot ja nadmina nokia vo prodadeni telefoni.Togas nokia bese cudo i bese mnogu prodavana,ama sega ajfon so negovite sposobnosti ja nadmina.Pozdrav
--- надополнето: Jul 30, 2011 11:40 AM ---
a i uste nesto.I jas isto vikav deka ajfonot e glup ali koga eden drugar kupi ajfon i koga mi go dade da upravuvam na nego me ostavi bez zborovi.Sigurno i ti nemas rakuvano so ajfon pa vaka zboris.Koga malku ke go pocepkas ajfonot dojdi tuka da pravime muabet
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Незнам шо се пуфкате со ХТЦ особено ти александар со хтц вајлдфар шо е најтиња телефон излезен од лентата на хтц, ајфон е врв според мене, затоа и си држи цена секаде, квалитет пред се, ок можеби галакси с2 е тука некаде со него или има подобри перформанси, ама ајфонот е поим во моментов, не за џабе сите го имитираат него, и плус ако ајфон ја поминал нокиа со продажба, нокиа имаше во оптек повеќе од 4-5 иљади модели, а епл со 4 модели.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
не се пуфкаат со хтц туку вие се пуфкате со iPhone да не речам iLock, самиот андроид што го носи хтц е милион пати подобар од ајфонот и можеш да го кастомизираш како сакаш, а на ајфонот тоа е тоа само што можеш апликации да инсталираш и позадина да смениш, евентуално тема ама и за тоа мораш да инсталираш програма. сум ги користел и двата но андроидот е врв моментално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom