Најдобар “smartphone“ на македонскиот пазар?

  • Креатор на темата Vollstandig
  • Време на започнување

Најдобар smartphone?

  • HTC

    Гласови: 77 37,0%
  • BlackBerry

    Гласови: 8 3,8%
  • Sony Ericson

    Гласови: 16 7,7%
  • Samsung

    Гласови: 41 19,7%
  • Nokia

    Гласови: 12 5,8%
  • iPhone

    Гласови: 54 26,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Член од
7 јули 2011
Мислења
309
Поени од реакции
57
a zamisli sto ke bide koga ke izlese s3 MASAKAR ke izvrsi :)
Аманте бе со тоа второ име ајфон килер ... глеам сите го утепаа ајфонот је јеееееее :tapp:

самсунгот си е самсунг, ајфонот - ајфон и нема што кој кого да утепува и што ако излезе ес3 па после него ќе искочи ајфон 5 ка да речеме или 4рс спорт :pos: и така до бескрај[/quote]
treba da go koristis samsungot pa da vidis za sto stanuva zbor
tolku od mene pozz:sneaky:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Аманте бе со тоа второ име ајфон килер ... глеам сите го утепаа ајфонот је јеееееее :tapp:

самсунгот си е самсунг, ајфонот - ајфон и нема што кој кого да утепува и што ако излезе ес3 па после него ќе искочи ајфон 5 ка да речеме или 4рс спорт :pos: и така до бескрај
treba da go koristis samsungot pa da vidis za sto stanuva zbor
tolku od mene pozz:sneaky:[/quote]

А зашто мислиш дека не сум? очигледно незнаеш колку телефони ми поминале низ раце
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
еден од подобрите за мене увек ќе биде HTC HD2.WP7, Ubuntu, MeeGo, Android, се ова може да се инсталира на него.Му туриш андроид наместо WM6.5 и си немаш гајле :)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
еден од подобрите за мене увек ќе биде HTC HD2.WP7, Ubuntu, MeeGo, Android, се ова може да се инсталира на него.Му туриш андроид наместо WM6.5 и си немаш гајле :)
Еден од подобрите. Уште батеријата да траеше подолго од 2 муабета и ќе беше топ.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па нокиа е единствената фирма кој има 13123135324324 модели на телефони. Сигурно во твое маало имаш минимум 10 души што имаат нокиа.
--- надополнето: 20 април 2012 во 22:45 ---


Се надеваме, дека е така. Останува 50-50, излегоја и слики од камерата. Лошо МНОГУ лошо. Се надеваме дека не е таа.
--- надополнето: 20 април 2012 во 22:50 ---


Олку лоша ни галакси 2 немаше :pos:
Сликава е сликана со К810.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Е ова е звер:

Camera
41 MP (38 MP effective, 7152 x 5368 pixels), Carl Zeiss optics, autofocus, Xenon flash
Повеќе:
http://www.gsmarena.com/nokia_808_pureview-4577.php
Вистински Фото апарат со вграден телефон :P
Ова е тежок маркетингшки трик - за кој к*р ќе ти се 41 мегапиксели? Ќе принташ билборди?
А острината на сликата ќе биде како и кај секој нормален телефон - гарантирам.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ова е тежок маркетингшки трик - за кој к*р ќе ти се 41 мегапиксели? Ќе принташ билборди?
А острината на сликата ќе биде како и кај секој нормален телефон - гарантирам.
Јас само пренесов информација, друже Корун, не реков дека си го купив :D.
Јас не знам каква ќе биде острината, се фалат дека имаат некоја си НАСА технологија вградено и дека има лузлес софтверски зум х3, појма немам како тоа ама ете..... во принцип од 3 М.пиксели не ти треба повеќе, ама.....
 
V

Vollstandig

Гостин
Ова е тежок маркетингшки трик - за кој к*р ќе ти се 41 мегапиксели? Ќе принташ билборди?
А острината на сликата ќе биде како и кај секој нормален телефон - гарантирам.
После една направена слика, ако се обидиш за втора ќе ти кажи: Not enough free memory.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
После една направена слика, ако се обидиш за втора ќе ти кажи: Not enough free memory.
Тоа ќе биде уште посмешно, затоа што ако не ти каже вака, тогаш ќе биде сликата 3-4 МВ..... а толку е една од 8 МР.
Ова во суштина ќе слика 5 или 8 МР и софтверски ќе ја зголеми во 41. На ајфонов можам да го направам истото, значи и ајфонот мој ми има ХХ мегапиксели камера :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Тоа ќе биде уште посмешно, затоа што ако не ти каже вака, тогаш ќе биде сликата 3-4 МВ..... а толку е една од 8 МР.
Ова во суштина ќе слика 5 или 8 МР и софтверски ќе ја зголеми во 41. На ајфонов можам да го направам истото, значи и ајфонот мој ми има ХХ мегапиксели камера :)
Toгаш и со VGA камерче да те сликам и на паинт да ја раширам ХХХ пати, ќе биде слика со најмногу пиксели:)))?

Незнам дали сеуште некој верува дека пикселите ја прават подобра камерата...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Toгаш и со VGA камерче да те сликам и на паинт да ја раширам ХХХ пати, ќе биде слика со најмногу пиксели:)))?

Незнам дали сеуште некој верува дека пикселите ја прават подобра камерата...
Чим форсираат со тоа мегапикселите - маркетингшки трик за неинформирана маса, исто и со рамот кај графичките картици.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Зависи што се бара според мене ако бараш изглед јас би избрал Iphone 4s ја го поседувам и сум 100% среќен, само обавезно да се стави Jailbreak за потполна функционалност, а би препорачал и некој HTC многу ми прават мерак иден Smartphone дефинитивно би зел HTC, HTC имаат ептен солиден хардвер..
 
V

Vollstandig

Гостин
Зависи што се бара според мене ако бараш изглед јас би избрал Iphone 4s ја го поседувам и сум 100% среќен, само обавезно да се стави Jailbreak за потполна функционалност, а би препорачал и некој HTC многу ми прават мерак иден Smartphone дефинитивно би зел HTC, HTC имаат ептен солиден хардвер..
Како за македонски услови, задоволен од ајфонот, можеш да го користиш барем 70 % од функционалноста што ја пружа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom