Најдобар “smartphone“ на македонскиот пазар?

  • Креатор на темата Vollstandig
  • Време на започнување

Најдобар smartphone?

  • HTC

    Гласови: 77 37,0%
  • BlackBerry

    Гласови: 8 3,8%
  • Sony Ericson

    Гласови: 16 7,7%
  • Samsung

    Гласови: 41 19,7%
  • Nokia

    Гласови: 12 5,8%
  • iPhone

    Гласови: 54 26,0%

  • Вкупно гласачи
    208
D

Deleted member 19276

Гостин
Го имаш видено телефонов?

Мислам дека ако сеуште го немаш видено, кога ќе го имаш во раце ќе се разочараш.
Зашто мислиш така дека ќе се разочара зависи што бара од телефонот ;)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Го имаш видено телефонов?

Мислам дека ако сеуште го немаш видено, кога ќе го имаш во раце ќе се разочараш.
Pa spored karakteristikite mislam deka e vrv ,testaturata mu se otvara na ubav nacin jaka kamera ,jaki performansi
p.s na sto mislis deka ke me razocara se ima so moe da posaka covek od telefonot ?
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
moze li da se sporeduvat corsa i pasat...pezo 206 i opel insignia...punto i citroen c5?malce glupo e a i definitivno nevozmozno,no..moze da se sporeduvat pasat so insignia,c5 so laguna,a6 i c klasa...znaci,ima edno pravilo,odnos cena-perfomansi...kaj sporeduvash htc wildfire so i-phone.Fer e ovaka:
-dva htc sensation x 22000.00=44000=eden i-phone 4sx44000.oo(jas bi izbral dva htc,a i da e e eden,pak bi zemal htc
I-phonot e super telefon ama da e nekade okolu 25000 den.,da moze da komunicira so drugi brendovi,da ima slot za memoriska,da ne me druzi na sila so i-tunesot,i ushte mnogu dr. idiotluci
Samsung s2 9100...vo USA vtoro ime mu e ,,i-phone kiler,,...zver...koj go koristi znae shto mislam...momentalno najdobar,neslucajno go izbraa za najdobar za 2011
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
309
Поени од реакции
57
Samsung s2 9100...vo USA vtoro ime mu e ,,i-phone kiler,,...zver...koj go koristi znae shto mislam...momentalno najdobar,neslucajno go izbraa za najdobar za 2011[/quote]
a zamisli sto ke bide koga ke izlese s3 MASAKAR ke izvrsi :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung s2 9100...vo USA vtoro ime mu e ,,i-phone kiler,,...zver...koj go koristi znae shto mislam...momentalno najdobar,neslucajno go izbraa za najdobar za 2011
a zamisli sto ke bide koga ke izlese s3 MASAKAR ke izvrsi :)[/quote]

Аманте бе со тоа второ име ајфон килер ... глеам сите го утепаа ајфонот је јеееееее :tapp:

самсунгот си е самсунг, ајфонот - ајфон и нема што кој кого да утепува и што ако излезе ес3 па после него ќе искочи ајфон 5 ка да речеме или 4рс спорт :pos: и така до бескрај
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Jas ne mozam da svatam sto e so ovie sto koristat nokia. Aman! Preceneto gjubre!
Па нокиа е единствената фирма кој има 13123135324324 модели на телефони. Сигурно во твое маало имаш минимум 10 души што имаат нокиа.
--- надополнето: 20 април 2012 во 22:45 ---
Ова е некоја кинеска копија бе... :pos::pos::pos:
Се надеваме, дека е така. Останува 50-50, излегоја и слики од камерата. Лошо МНОГУ лошо. Се надеваме дека не е таа.
--- надополнето: 20 април 2012 во 22:50 ---


Олку лоша ни галакси 2 немаше :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Нема шанса да е толку лоша камерата бе,како тресната од земја да е,па сликано со неа,фејк ке да е :D
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
На темава повеќе се прави муабет за софтверот отколку за самите телефони како што вели темата...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Не ги сфаќам веќе муабетите кој телефон е најдобар.

Земав Sony Ericsson Xperia X8 пред некој месец и како што е познато чист просек.

Оригиналниот 2.1 Eclair беше збагуван и ми кочеше а GPS-от не работеше така да го сменив со GingerXperia ROM базиран на 2.3 Gingerbread. Добив дуал тач, сѐ работи како што треба, брз е, програмите се отвараат моментално и нема багови.

Интерфејсот го сменив како на Windows Phone 7 (многу повеќе ми се свиѓа дизајнот во однос на Андроид) ги инсталирав сите програми што ми требаа и толку.

Најчесто зборам или праќам СМС повремено користам камера и слушам музика и остана на тоа.

Скап телефон од да речеме 500 евра исто ќе го користам главно за зборење и за смс така да веќе дали е некој мобилен ваков или онаков ми е сеедно, после првата недела на воодушевување сите стануваат исти, уред за зборење, смс, музика и повремено фалење пред другари (а и тоа поминува после одреден период) ;).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom