Најдобар интернет според вас?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ne znam druze jas ne rabotam vo blizu pa da znam sto i kako pravat, a i ne mi e gajle toa e nivni problem inaku sum od Skopje i napraviv greska sto skluciv dogovor so niv pa zdravje ke pomine, nema potreba od pojasnuvanje zar ke se raspravame za blizu ima i pobitni temi ;)
Da bea salam nemase da go menat imeto. Razmisli za telekabel. Ima li poubavo od internet bez dogovor bate? ;)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Подобро прашање е Најдобар Интернет КАЈ вас, затоа што очгигледно зависи од локацијата. Во Скопје тоа е Телеком. Сега мерев и мерам од време на време мада знам исто дека е 49 Mbps download so 40 Mbps upload.
Баш напротив, во Скопје е Близу.

А и поопширно, за тие пари се убедливо најдобри.


Лан зона Ново Лисиче. Оние што се на DOCSIS 3.0 модеми имаат 150 Mbps/5 Mbps. Мене ми е поубаво да имам 10 пати побрз аплоуд од 3 пати побрз даунлоуд, така што задоволен сум.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Docna mi tekna, ne za dzabe rekle starite pamet za drug pat :cool:
Jas kaj so ziveam e bas pogoden i stabilen, Pred 7-8 god bas na pocetoko imase tehnicki problemi stalno dodeka EVN menea kablite za struja po banderite, ali od togaj skoro i da ne pagja. Brzina na download shiba so 1.7 MB celo vreme. Letno vreme znam da pauziram so internet. Nesi koristel taj mesec, automatski nemas smetka za internet bez nikavi najavi i dokumenti. Em toleriraat do dva meseca zakasneto plakanje, mada u dokument po dogovor e pripaid. Toa e ;)[DOUBLEPOST=1445994430][/DOUBLEPOST]
Подобро прашање е Најдобар Интернет КАЈ вас, затоа што очгигледно зависи од локацијата. Во Скопје тоа е Телеком. Сега мерев и мерам од време на време мада знам исто дека е 49 Mbps download so 40 Mbps upload.
Majke ti brzini. Kolku plakas mesecno za tie brzini?[DOUBLEPOST=1445994582][/DOUBLEPOST]
Баш напротив, во Скопје е Близу.

А и поопширно, за тие пари се убедливо најдобри.


Лан зона Ново Лисиче. Оние што се на DOCSIS 3.0 модеми имаат 150 Mbps/5 Mbps. Мене ми е поубаво да имам 10 пати побрз аплоуд од 3 пати побрз даунлоуд, така што задоволен сум.
Majke ti bate, daj pisi kolku te kosta mesecno interento so tie brzini? o_O
 
Последно уредено:

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Majke ti bate, daj pisi kolku te kosta mesecno interento so tie brzini? o_O
Корисник сум на Vip Combo, така што за овој интернет, 150 канали + 27 HD на 3 приемници и 3 броеви за мобилен телефон со неограничени разговори, пораки и 8 гигабајти 4G интернет плаќам вкупно 2.850 денари месечно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Корисник сум на Vip Combo, така што за овој интернет, 150 канали + 27 HD на 3 приемници и 3 броеви за мобилен телефон со неограничени разговори, пораки и 8 гигабајти 4G интернет плаќам вкупно 2.850 денари месечно.
what the fuck?

2.200 mi e poslednata smetka od vip, samo telefonija, 3 broevi sve neograniceno I 4g...

za 2.850 moze da go imam internetot I televizijata?

sea ke ja pobaram ponudava... se mocam u uploadot na telekabel!

ogranicen li e internetot so soobrakaj?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Корисник сум на Vip Combo, така што за овој интернет, 150 канали + 27 HD на 3 приемници и 3 броеви за мобилен телефон со неограничени разговори, пораки и 8 гигабајти 4G интернет плаќам вкупно 2.850 денари месечно.
Nogu e primamliva brzinata, posebno uploado kouku sakam da mi e bar dva i pol Mbit/s , ali ipak za 800 den TV i neoigranicen internet mi e daleko pobitno. A HD kanalite i taka se samo dekoracija pokraj bozjata milost - torrent :cuc:
A za mobilen nesakam da cujam. Ne si go veke zracam mozokot i pari da mi davat.
A inace interneto se na se li ti e duri 8GB? :eek:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Jas kaj so ziveam e bas pogoden i stabilen, Pred 7-8 god bas na pocetoko imase tehnicki problemi stalno dodeka EVN menea kablite za struja po banderite, ali od togaj skoro i da ne pagja. Brzina na download shiba so 1.7 MB celo vreme. Letno vreme znam da pauziram so internet. Nesi koristel taj mesec, automatski nemas smetka za internet bez nikavi najavi i dokumenti. Em toleriraat do dva meseca zakasneto plakanje, mada u dokument po dogovor e pripaid. Toa e ;)[DOUBLEPOST=1445994430][/DOUBLEPOST]
Majke ti brzini. Kolku plakas mesecno za tie brzini?[DOUBLEPOST=1445994582][/DOUBLEPOST]
Majke ti bate, daj pisi kolku te kosta mesecno interento so tie brzini? o_O
Да дополнам - да не го урочам интернет има нон стоп веќе 3 години, а тоа можам да го потврдам пошто сум онлајн по 12 саати минимум секој ден. Цената е 2300 денари - интернет со тие брзини и лимит мислам 600 гига, две мобилни линии со бесплатни разговори према сите фиксни и мобилни мрежи и 2 гига интернет, фиксен исто бесплатно према т-мобиле и т-хоме само мислам никогаш го немам искористено и телевизија со неам поим колку канали.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
:icon_lol:

pa smesno e, poso uste e limitiran kaj nekoi provajderi

ali shoot, ja nema strumica... :place:
Ќе ја има.Купени се локалните кабловски во Струмица кои сега се реблендираат во Близу. Кога ќе стартува Близу таму набрзо ќе бидат активни и Вип пакетите. Кабловските во Струмица се купени пред неколку месеци и се во процес на спојување.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Вип/близу се доближија со квалитет и брзина за интернетот, во однос на цена се поповолни но едино нешто што ме предомислува да емигрирам е телевизијата, т.е. мотањето канали и спортските.
незнам што дудуци работат во оне.вип(по името се глеа) али очигледно има побарувачка од спортски канали, лесно би придобиле добар дел од пазарот доколку би ги вметнале арените плус спортклуб 4,5,6.
а и самиот дизајн и квалитет на опремата им е 2-3 класи послаб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom