Најдобар интернет според вас?

Член од
22 април 2009
Мислења
24
Поени од реакции
11
најболји интернет мах адсл :D, а он нет уште полош беше : ,downloadot не мрда од 2 мбпс
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
најболји интернет мах адсл :D, а он нет уште полош беше : ,downloadot не мрда од 2 мбпс
Абе К-16 од РЕсен е најдобар до брзина од 10Мб/s download во зависност од пакетот..
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
при крај ми е договорот со ОНЕ,да останам на истиот или имате подобра опција ? каков користите и колку сте задоволни
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
при крај ми е договорот со ОНЕ,да останам на истиот или имате подобра опција ? каков користите и колку сте задоволни
Збориш за АДСЛ? Ако имаш кај тебе Близу разгледај ги Вип Конект Пакетите затоа што се супер. Не би ти препорачал Телекабел затоа што не се добри. Во моментот за интернет најдобри се Близу(или Вип пакетите).

http://www.vip.mk/vip-konekt/promocii
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Најлош за мене е Близу, а за најдобар било кој освен Близу.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Најлош за мене е Близу, а за најдобар било кој освен Близу.
zosto gi generaliziras rabotite- ? ako kaj tebe imalo problem, ne znaci deka sekade e taka, eve kaj mene Primer, od 2ri septemvri e konstantno ,vaka i kako jas da kazam deka ne cinivip comboM..... ? 2015-10-27_195059.png
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
zosto gi generaliziras rabotite- ? ako kaj tebe imalo problem, ne znaci deka sekade e taka, eve kaj mene Primer, od 2ri septemvri e konstantno ,vaka i kako jas da kazam deka ne cinivip comboM..... ?Прегледај го приврзокот 131809
Близу е катастрофа, едвај чекам да ми заврши договорот, ако си задоволен од услугите и односот користи го тоа е твое право и не ти се мешам. Во последно време често разговарам со корисници на Близу и тие го делат моето мислење што значи дека не сум единствен, и секој кој би потпишувал договор со Близу убаво да размисли тоа е мој совет.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Подобро прашање е Најдобар Интернет КАЈ вас, затоа што очгигледно зависи од локацијата. Во Скопје тоа е Телеком. Сега мерев и мерам од време на време мада знам исто дека е 49 Mbps download so 40 Mbps upload.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Близу е катастрофа, едвај чекам да ми заврши договорот, ако си задоволен од услугите и односот користи го тоа е твое право и не ти се мешам. Во последно време често разговарам со корисници на Близу и тие го делат моето мислење што значи дека не сум единствен, и секој кој би потпишувал договор со Близу убаво да размисли тоа е мој совет.
Znaci vo odredeni reoni vo SK pogotovo- kade sto kupuvaja veke postoecki kabelski, ima problemi,i vo Prilep bese istoto pred nekoja godina koga ja kupija lokalnata kabelska,no nivnata mreza celosno ja isklucija i si pustika HFC (
Hybrid fibre-coaxial) mreza nova i se si e ok,, toa sakav da pojasnam a ne deka jas ili ti se mesame vo nesto , sekoj so svoeto, normalno :P[DOUBLEPOST=1445983804][/DOUBLEPOST]
Подобро прашање е Најдобар Интернет КАЈ вас, затоа што очгигледно зависи од локацијата. Во Скопје тоа е Телеком. Сега мерев и мерам од време на време мада знам исто дека е 49 Mbps download so 40 Mbps upload.
muabetot ti e na mesto : )
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
1.306
Дел од проблемите со Близу се и ради интервенциите на Вип...just sayin
Така да не е технички испад туку работат
 
Член од
1 мај 2015
Мислења
477
Поени од реакции
657
Znaci vo odredeni reoni vo SK pogotovo- kade sto kupuvaja veke postoecki kabelski, ima problemi,i vo Prilep bese istoto pred nekoja godina koga ja kupija lokalnata kabelska,no nivnata mreza celosno ja isklucija i si pustika HFC (
Hybrid fibre-coaxial) mreza nova i se si e ok,, toa sakav da pojasnam a ne deka jas ili ti se mesame vo nesto , sekoj so svoeto, normalno :P[DOUBLEPOST=1445983804][/DOUBLEPOST]
muabetot ti e na mesto : )
Ne znam druze jas ne rabotam vo blizu pa da znam sto i kako pravat, a i ne mi e gajle toa e nivni problem inaku sum od Skopje i napraviv greska sto skluciv dogovor so niv pa zdravje ke pomine, nema potreba od pojasnuvanje zar ke se raspravame za blizu ima i pobitni temi ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom