Најдобар другар

Член од
19 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
Jas imam takva drugarka na koja mozam da i gi kazuvam site moi tajni i drugi raboti, a imam i obicni prijateli na koi ne im kazuvam se.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Abe imam mnoooooogu prijateli, ama malku vistinski drugari na koi im kazuvam se. Ne mozam da ziveam bez moite drugari, zaedno sme vo se i dobro i loso. A posto i decko mi na nekoj nacin mi e drugar i on tamu spaga. :)
Vistinskite drugari se preterano retki, koga ke gi najdete cuvajte gi kako ocite.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
da imam i toa mn dobra DRUGARKA so koja si kazueme se taka da u sekoja situacija mi se naoga i i se naogam koa i da e kakvo i da i raspolozenieto, se razbira i ona mene :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Хм...една другарка и еден другар,неможам да кажам дека ми се нај нај добри али ги чувствувам за блиски со нив можам поотворено да зборам другите ми се кафе другари!
 
Член од
19 август 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Да,најнормално мора да имаш некој,нели?...Јас имам 3 другарки шо ми се фиксни у друштво и во добро и лошо секогаш сме заедно.Но колку и да е тоа така сепак си чувам резерви не им се исповедувам и шо треба и шо нетреба
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Имав еден другар и све си кажувавме. Денес сме многу далечни другари, да се видиме низ град само едно „здраво, шо праиш”. Така да неам на кој да му се доверам сеа.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Најдобар Другар?! Па да ме видите мене во грб, ќе ви заличам на еж од ножевите што ми се забиени...
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Во денешно време се нема најдобри другари, како што кажа Трн во Око, ич не ме чуди што на грбот е како еж :))) Реалноста понекогаш боли ама тоа е тоа!!!!!!!!!
 
Член од
11 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
IMAM 2 DRUGARKI NA KOI POTPOLNO IM VERUVAM,TRETATA MALKU ZABUSAVA!
*NAJDOBRITE DRUGARKI SE KAKO ZENSKITE NOZE,SE DELAT SAMO ZARADI MASKO*:wink:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Сум имала пуно другарки што сум мислела дека ми се најдобри и дека можам све да им се доверам.Сеа моментално имам една најдобра другарка на која можам онака све да и кажам и знам дека секад тука е за мене и ме подржува во се како и ја нејзе. Во другите немам толку доверба
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Imam mnogu drugarki i drugari ama samo 2 mi se naj naj i znaat se za mene, a i jas za niv, niv mozam da im kazam za se so mi e tesko i da mi pomognat vo sekoj moment.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Имам двајца најдобри другари, и една најдобра другарка кои знаат буквално се за мене, и кои би направиле се за мене, и нормално јас за нив
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Iam najdobra drugarka koja sekogash e tuka koga mi e najteshko i obratno, samo zal mi e sto ne stignuvame da se gledame poveke. Inache zboruvam mnogu so majka mi (she's cool) i so decko mi (he's cool 2) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom