Најдобар другар

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Да.
Имам пишано мислам и на друга тема ама еве пак и тука ќе кажам дека некогаш тој ми е поблизок и од сите други другарки.На него му имам кажано работи што никој не ги знае затоа што е најдоверливото створење на цел свет :) и најсигурно се осеќам со него просто како да е друга моја половина :pipi:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.505
Со мојата најдобра другарка се запознавме кога јас имав 5-6 години, а се до ден денес се дружиме неразделно.
Она мене, а и јас на неа сме си еден вид исповедалница. Се што си имаме си кажуваме, споделуваме.
Во текот на животот запознав многу другари и другарки, но само се неа другарството остана во целост.
Затоа ми е мило што запознав една таква личност :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.140
Поени од реакции
13.721
Да.
Имам пишано мислам и на друга тема ама еве пак и тука ќе кажам дека некогаш тој ми е поблизок и од сите други другарки.На него му имам кажано работи што никој не ги знае затоа што е најдоверливото створење на цел свет :) и најсигурно се осеќам со него просто како да е друга моја половина :pipi:
Баш така!!! Само тој ме знае вистински, после него доаѓаат сестра ми и татко ми, а после си имам две другарки и еден другар, сите за различни теми :)
 
S

StormRage

Гостин
I have a brother from another mother... т.е. друштвото ми е огромно, секој знае по нешто, али тој е единствениот што знае се... Топ ни се муабетите уз чашка, темна соба зачадена ко гасна комора. Да, тоа е тоа, човекот кој одамна се обидувам да го слушам, пошо во последниве 4-5 години, за се што ми кажал испадна дека е во право.
А другарки, иам 3, не би ги мерел, сите ми се на исто рамниште... Сакаше уште некоја да се вклопи во описот али, не може да им се мери :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Имам сестра ми ми е најдобра другарка.Останато може само површно. Луѓето се злобни кога им се отвараш..Тоа сум научила до сега.. и затоа не сакам да се зближувам со ниедна другарка претерано ..Многу рационално ги гледам луѓето со кои се дружам, не се врзувам емотивно да делам се и сешто со нив..Така нема главоболки покасно;)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Епа веројатно среќна сум што имам 2 :)
Еден, партнерот. Нема нешто поубаво од тоа да можеш да споделуваш се' со некој со кого поминуваш најголем дел од твоето време. Мислам дека не би можела да имам врска ако неможам да го сметам партнерот и најдобар другар.
А втората личност е мојата најдобра другарка (и сестра и' ама не се гледам/слушам толку често со сестра и'). Се знаеме околу 4 години ама се чини како да е многу подолго. Сега не збориме како порано заради временска разлика и ми фали премногу!
 
B

babsyy

Гостин
Дечко ми. Единствена личност на која секогаш можам да се потпрам за се и на која безрезервно и верувам.
Срце мое... :love:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
nema najdobar drugar,ne postoe takov,site se od interes
kolku i da imas najdobar drugar,i godini godini da ste ziveele,i povike od brakja da ste se sakale,ke dojde taa edna den i ke ziveete samo onaka kolku zdravo da si recite ili pa voopsto nema ni muabet da si pravite
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Jas si baram najdobri drugari i drugarki......posto gi nemam, tie sto gi imav noz vo grb mi zakacija , ako ima nekoj neka pisi vo pp (samo seriozni molam). Glumci i glumici ne mi se potrebni!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Imam 2 najdobri drugarki se znaeme od detstvoto nerazdelni poveke od 12 godini zaedno i vo dobro i vo loso, zaedno sme se smeele, placele, raduvale na uspesite na sekoja od nas. Iako se obiduvale da ne razdelat nikogas ne uspevale. Vo ovie godini nitu edna kavga, nitu eden los zbor kazan, nitu edna tajna izdadena. I da veruvam vo vistinsko prijatelstvo zatoa sto postoi, zatoa koga ke najdete takva licnost fatete ja cvrtsto za raka i nemojte da ja pustate.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom