Најдобар другар

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Иам 5 добри другарки од кои само една ми е најдобра.И кажувам многу работи,но највеќе за овие работи сум со сестра ми бидејќи е поголема и поминала низ ова што поминувам и јас.Ши ис мај бест френд енд после неа другарка ми од клас.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
pretty_girl напиша:
дали имате најдобар другар со кого можите да споделите и срека и радост и несрека и тажни моменти? или пак имате само пријатели кои ви се потреебни само за на кафе а се преостанато споделувате со сосема некој трет(мајка,дечко....) паааа форумдзии ајде малку искреност!!!
како шо ти го напиша и како што ја го сваќам, најбољи другарче од тој тип ти (ни две ни три) ПСИХИЈАТАР.

од тоа боља ствар АМИН, останатото е свe за на кафе :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Иам двајца другари и една другарка на којшто мозам да се ослонам и да им казам се
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Mojata najdobra drugarka mi e voedno i braticetka,veke moze da ja narecam sestra,sekogas esme zaedno,vo skolo sedime na ista klupa,sakame isti raboti,zaedno ideme na aerobik,zaedno gledame fudbal,zaedno sedima na kafe,zaedno ke ideme na odmor,zaedno spieme:)abe luge se pravam so nea,ja sakam najmnogu na svet,nemozam den da pominam bez nea...mnogu mi e milo so si ja imam i ne ja davam za niso na svetot!
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Имам еден Другар Со кој што заедно учиме и дека блиску живееме станавме и најнајнајдобри другари и секогаш заедно бегаме и заедно одговараме! секогаш заедно идеме во град(и со партнерките)само што јас сум помал од него а посмаодлив од него и секогаш јас го извлекувам затоа што неколку пати го фаќа полиција и во школо прави глупости и секогаш јас сум му лекот!
Иначе имам едно 10 другарки кој што ми се врснички и живеат во мојата зграда и со нив сум другар али не до толку затоа што често знаат да им претрчаат усните пред мозокот и затоа нив не им ги кажувам сите работи во целост!!!
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
neam nekogo so kogo mozam da spodelam se! Ali edno vreme imav(sea imam sea nemam)a inace prijateli koi mi se potrebni za kafe i toa nemam. Zasto ne mi se potrebni za kafe ako mi se potrebni ke bide za neso da im prenesam ili sl. A inace na nekoj do potpolnost da mu se doveram, ne, zasto tesko gi biram prijatelite, koi za mene znacat mnogu i barem za mene sekoj ne moze da mi bide prijatel radi X pricini!
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
Мои најдобри другари су мои и сестра ми:toe:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Си имам и тоа повеќе. Чувствувам голема слобода кога сум со нив.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
JAs imam 2 drugarki so koi se druzam naj naj mnogu i vo koi imam najmn.doverba ednata od niv e Angel4e :):)
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Imam najdobri drugarki i drugari na koi stvarno mnogu im veruvam. Sigurno gi znaete *vale* i ^eli^....... Osven niv mnogu im veruvam i na Pati, Caci, Zore, Ace i Deni... A imam i takvo so koi odam vo kagic itn. Abe Gospod bil darezliv kaj mene od taa strana so mi gi pratil da mi bidat drugari.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Затоа што сум имала целосна доверба во некои личности сум се зафркнала неколку пати, затоа што сум кажувала се`.
Има луѓе кои не заслужуваат да го знаат мојот свет, затоа сега ограничувам кој што треба да знае. На една рака можам да ги избројам оние пред кои можам да се опуштам и да си изнакажам се`. Пет прсти, но два ако се зафатени е добро.
 

princess

DaRe tO DrEaM
Член од
8 јуни 2006
Мислења
245
Поени од реакции
0
imam poveke najdobri drugari so koi mozam da spodelam se i si gi sakam kako bratcinja:)
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
Mene naj drugarka mi e AQUAMARINE* samo steta sto ne e poaktivna na forumov.Celo vreme sme zaedno vo dobro i loso,i super ni e ,si kazuvame toa so ni e na dusata, si pomagame, se trpime.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
imam tri najverni drugarki so koi si kazuvame se i po cel den sme zaedno ne gi menuvam za nisto stavrno se srcinja
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Имам 3-4 најдобри другарки и 2 најдобри другари. Поминувам многу време со овие луѓе, во нивна близина се чувствувам опуштено и безбедно, можам да сметам на нив....
Во денешно време многу е тешко да најдеш некој на кој можеш да му веруваш...Некој што нема да ти сврти грб. Јас имам само еден другар( еден од двајцата најдобри) на кој што комплетно можам да му верувам, другари сме од мали нозе и никогаш не ме извисил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom