Најдобар другар

Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Imam mnogu drugarki, ama samo nekoi od niv znaat se za mene, sto mi se slucuva i takvi stvari. A drugite se samo drugarki ( za na kafe, za izleguvanje za na zurki itn ).:kez:
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
eci^^^ напиша:
Mojata najdobra drugarka mi e voedno i braticetka,veke moze da ja narecam sestra,sekogas esme zaedno,vo skolo sedime na ista klupa,sakame isti raboti,zaedno ideme na aerobik,zaedno gledame fudbal,zaedno sedima na kafe,zaedno ke ideme na odmor,zaedno spieme:)abe luge se pravam so nea,ja sakam najmnogu na svet,nemozam den da pominam bez nea...mnogu mi e milo so si ja imam i ne ja davam za niso na svetot!
i da dodadam ..Zaedno sme sme vo misli i vo dela!:locked:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Da imam najdobra drugarka na koja mozam da i kazam sto posakam i koja znae mnogu raboti za mene megutoa ne i se doveruvam potpolno bidejki na onoj na kogo najmnogu veruvash prv te izneveri pa nikogash ne se znae
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
najiskreno imaam najdobra drugarka mnogu ja sakam i znam deka ako mi pritreba deka sekogas ke bide tuka kako sto bilo i do sega. ama so nejze nekako imame razlicen pristap do rabotite kako gi gledame i kakao postapuvame, pa taka da ona mi e kako bunar vo koj mozam se da si kazam i znam deka nikogas nema da ispadne od tamu. so e do soveti i takvi raboti sekogas odam kaj decko mi. dobar e vo tie raboti a i porano bevme najdobri drugari pa taka da...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Си имам двајца другарчиња и немам што да кријам од нив,секој мора да има некој на кого ќе му се довериш
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Imam edna naj naj najdobra drugarka so koja delam se ama bas se ( osven deckoto ) hhahaha inaku ima use dve tri na koi mozam da im se doveram megutoa ne e sepak ona kako so prvata koja mi e kako sestricka!!!
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
pa imam edna-dve najdobri drugarki... dvete gi sakam podednakvo i na dvete mozam isto da im se doveram... taka da oni go delat prvoto mesto, mada imam uste dve-tri ali oni ne se kako prethodnite dve
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Imam edna najdobra drugarka i sekoas koa mi treba e tuka za mene pa bilo toa loso ili dobro. se i kazuem se mi kazuva mn si se postueme. a za drugari obicni gi imam mn za onaka za na kafence :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Мојот најдобар другар не ми е другар од училиште, тој ми е сосед и сме 2 години разлика, но тоа не важно тој ги знае сите мои тајни како и јас неговите.
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
sve mu kazuvam na dnevnikot...site tajni mi se tamu,a ako gi kazam na nekoj nema veke da bidat tajni...taka da sekogas si ostanuvam svoj gospodar
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
успеав да добијам нож во грбот неколку пати...патев,но научив,никој не е совршен...го давам животот за неколкумина,а колку даваат они за мене не знам,а и не ме интересира,да ги набројам,не ги знаете,доволно е да се знае дека се две женски и едно машко...се друго е буквално кажано лук и вода...

едит: има разлика меѓу другарство и пријателство,ГОЛЕМА разлика...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ja iam dosta dobri drugari ama ima 2 od koj niso ne krijam:helou:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Да имам најдобар другар кој за жал не е тука току во индонезија се пресели но.среќа што има мсн мирц бла бла разговараме преку тие и пак си помагаме за све.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Imam najdobra drugarka. zaedno sme uste od deca. Si veruvame mnogu i sekogas sme tuka edna za druga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom