Најдобар другар

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Имам неколку добри другари ама еден најбоњи и најсмотанto e to
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ја сум среќник! :icon_bigg Имам поширок круг на пријатели, но со 7-8 другарки сум најблиска, немаме баш исти размислувања шо е и нормално, ама буквално секогаш се тука за мене, у секој момент можам да се потпрам на нив и да им кажам баш се....
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
pa da imam mnogu dobri prijateli,koi sekogas se so mene i koi me podrzuvaat vo mnogu raboti.ednostavno prijatelite se del od mene,gi obozavam.:back:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Imam 5 najdobri drugarki so mn si gi sakam i znam deka sekogas mozam da smetam na niv....love u
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
13.300
imam 3 najdobri drugari
edniot igor (sega e vo amerika)
drugiot Gogo (sega poretko se gledame radi fakultet)
tretiot aleksandar (mislam deka go ima vo galerija na smesni sliki so ocila e)
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
da imam najdobar drugar, ama sepak nemam se kazano na nego, a veruvam i on na mene. No sepak e dobro na nekoj da se potpres koga ti treba, kako vikaat:drugarite vo nevolja se poznavaat<>
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Самиот префикс нај значи нешто/некој што е над сите други.. затоа, не може да се зборува "имам Х најдобри другар(к)и", од причина што тоа може да биде само еден/една.

Немам најдругар(ка), сите ми се добри другар(к)и.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Имам само 2 најдобри другари на кои што можам комплетно да им верувам,тоа се братучед ми и дечко ми.А најдобра другарка имам една која што ја сакам како сестра,нема личност што ме познава подобро од неа.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Најдобри другари ми се вале, дани и цаци. Дефинитивно можам се да им кажам. Многу ги сакам!
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
имам така неколку другарки,но само со една сум најблиска.ние две се дружиме од мали нозе,па сме и во ист клас и си кажуваме ама баш се'!!!и плус,кога ќе дојдам од школо ќе се закачам на мсн со неа,па после на телефон..(и брат ми:аман,по 6 саати сте заедно на школо,па уште и по дома..бла бла бла)дефинитивно не би можела без неа:)
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Imam 2 najverni a plus 3 najdobri site sme vaka najbest 6 i mislam deka otprilika tuka nekade se si kazuvame neli sea nemozat nekoj raboti bas na sekoj da se kazat, ama zatoa za mene tuka e i majkami...na nea mozam da i kazam poteski raboti, ama nekogas mi e polesno na drugarka da se otvoram otkolku na majka, ne postoi nikakov strav megjutoa nekogas imam sram i od nea samata...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Imam edna najdobra drugarka koja e dvojnik na mene...:back:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
imam nekolku stvarno dobri drugari
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Имам три најдобри другарки,па не викаат четворката.Со нив ги споделувам сите тајни,тие се оние кои ми се нашле и во добри и лоши моменти,а и јас на нив.Многу си ги сакам.Поздравче до нив.Но имам и многу другарки и другари со кои одам само на кафе,колку да се искочи.Тоа е тоа.
...............:pipi:...........:3:.............:pipi:..............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom