Најдобар другар

Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
LUGE NE POSTOI DOBAR DRUGAR SAMO LJUBOMORNI LUGE POSTOJAT....Imav ist "demek''dobar drugar ama bese me izdal na nekoi zenski za nekoi moi tajni i koga doznav kazav na moite da ne go primaat doma i koga ke prasa dali sum doma i da sum doma da kazat ne posto takvo gadno sustestvo u zivot ne sum videl kako indijanec mi e sega sve da mu e..m:mad:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
ne znam, vo minatoto sum imal drugar so go smetav za najdobar ama so tek na vreme se smenivme i dvajcata i toa vo razlicna ansoka, a sea mislam deka e pregolem luksuz za ima NAJDOBAR DRUGAR. ok sea site imame drustva i drugari ama da mu se "isturis" za se so ti lezi, da se doveruvas...iam ja brat4e za toa :D:D
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Има неколку другари што ми се многу добри....ама надобар, некој што знам дека нема да ме зезне никогаш ми е братчето (како беше онаа поговорката).
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Па денеска на ова време и нема баш најдобар другар... Може да има добар ама најдобар.............
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Немам, во моментов. Во Турција ми замина на студии.
И не чини вака. Ми фали најдобро другарче. Немам на кого да се "исповедам".
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
imav porano dve najdobri drugarki na koi se im kazuvav no sega ne iako se uste sme drugarki sepak odluciv povekje nikomu da ne kazuvam niso za toa sto go cuvstvuvam i mislam na odredeni osetlivi temi osven na mojata majka,dnevnik.....
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Имам две другарки кој се единствените личности што знаат се за мене:pipi:Многу ги сакам,ценам,почитувам заедно сме веќе со години и никогаш ништо не ми имаат згрешено.Секогаш кога нешто ќе ми се случува се тука за мене да ми помогнат да ме ислушаат,а се разбира и јас за нив:back:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
140
Поени од реакции
11
nekogas imav drugarka ama veke ne. znaci kolku se pokvareni lugeto. go naprai ona sto najmalku go ocekuvav. fati decko i za eden mesec decko i ja natera da se skarame nie.baj d vej jas ja spoiv so coekot poso mi bese prijatel. i tipkata se skara so mene a posle eden mesec deckovo i raskina i se smiri so bivsata. epa mala moja koga nemas mozok ke ostanes sama i ke skapes.:uvo:
p.s. nema drugarstvo veke se otide u kurac!
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Да имам најдобра другарка која неопишливо многу ја сакам и почитувам !!! Повеќе ја сметам за постара сестра зошто во секоја ситуација ми давала совети или ми кажувала немој така ќе се заебеш, тој не е за тебе има нешто што не ми се свиѓа кај него и непогрешливо секогаш е во право незнам како и успева:) А нормално јас секогаш сум тука да ја ислушам кога и е најтешко, да и кажам што мислам или само да ја изгушкам пошто знам дека тоа и е потребно. Се гордеам со нашето 17 годишно другарство во кое немало ниту една караница за било што, нема трошка љубомора и лицемерство.

Ја обожавам!!!!!!!!!!!!
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Лицемерие помалку или повеќе и ништо друго.....Не,,немам таква/ов другар/ка:smir:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
имам :pipi: и најмногу ја сакам... повејќе од себеси ... ја имам .. ја имам уште од прво одделение :smir: Нема ден кој шо можам да го замислам без незе :uvo: .... се надевам дека никогаш нема да ја повредам... и нашето другарство ќе остане засекогаш...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Имам 2 најдобри другарки... Едната отиде во странство, другата е тука али живее подалеку малку :) Си ги сакам двете најмногу на цел свет... После се' само они останаа... Имам и уште една со која не се гледам многу често и има некои работи за кои неможам да и кажам, али ја сметам за една од подобрите другарки...
Има и уште некои луѓе што знам дека ако ги побарам кога ми е тешко ќе ми се најдат, иако не се дружиме многу, и многу ми е мило поради тоа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom