Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Тоа Ветком у пазарчето Диле и останатите што го утепавте фалење го урочивте, поминувам скоро гледам затворен дуќанот, се издава.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.560
Поени од реакции
9.118
Типов како ги бира местата за јадење секоја чест. Се гледа дека има вкус. Скоро цел Инстаграм му е посветен за рекламирање места за јадење.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Вреди да се јаде на сите места што ги посетува. Неколку пати има доаѓано и во Македонија, а чим треба да одам до Србија, обавезно прво кај него гледам кај да јадам :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.652
Поени од реакции
81.716
Имав јадено пред неколку години бурек со сирење, ама имаше внатре ставено и ситно сецкани феферони од овие што се продаваат по тегли по продавнициве... Каков само апетит отвори тоа лутото ауф :X3:
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
Имав јадено пред неколку години бурек со сирење, ама имаше внатре ставено и ситно сецкани феферони од овие што се продаваат по тегли по продавнициве... Каков само апетит отвори тоа лутото ауф :X3:
100% си прав, опасна комбинација е тоа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.697
Немав јадено од Буцко со години, ми рекоа имало нов со врат и зденка. Со врат ми беше најдобар на времето и викам сигурно и ова грми.
Отидов и ми вика имам само бурек со стек. Прашалници во глава. Стек сигурно? Да топ е сите го јадат.
Знаев дека ќе биде промашај, ама ај чим сум дошол. Погрдо нешто не сум ставил во уста.
Што следно ќе измисли? Бурек со крем.
Кое време беше? Пошо навечер после 10 имаш од сите врсти. Последен пат кога јадев бевме 4ца и пошо другите тројца немаа пробано од Буцко земавме 5-6 различни врсти, кој четвртина кој осмина и искрено тие новите беа мех, не лоши ама ништо специјално. Стандардно со врат и кулен ГАЗЕА, ко и пред 100 години. Помини навечер сигурно има од сите врсти, ова со стек се глупости реално.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.604
Поени од реакции
4.628
Вреди ли да се иде до Куманово за буреков :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.868
Вреди ли да се иде до Куманово за буреков :)
Според видеото, вреди
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Мирела некад имаше добар бурек. Да не грешан душа лош им беше во последно време, сега не знам каков е. Ако сакате добар бурек, а сте слободни од 5-13 тогаш во Вардар. Ке ви пратам локација во пп, бурекот им е порњава.

П. С. Имате и "лут" бурек во Моша мел, по моја оцена е 3/5, само лутината го вади.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Вреди ли да се иде до Куманово за буреков :)
Не
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Мирела некад имаше добар бурек. Да не грешан душа лош им беше во последно време, сега не знам каков е. Ако сакате добар бурек, а сте слободни од 5-13 тогаш во Вардар. Ке ви пратам локација во пп, бурекот им е порњава.

П. С. Имате и "лут" бурек во Моша мел, по моја оцена е 3/5, само лутината го вади.
Овие две места се во Куманово ?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137

Kajgana Shop

На врв Bottom