Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Бев у Буцко,тоа шо е у Маџари .

Полош бурек и просечен нема. Исто резе како и секој бурек шо го прават низ Скопјево . Бурекот му е просек ко секој нормален ,исто ко да го јадеш у Дебарца .Едино Рамче е добар у Чаир засега .
Sto e reze?

Najdobar vo sk mene mi e vo furnata vo çair... Mn dobro
 
Ф

Флеш

Гостин
Sto e reze?

Najdobar vo sk mene mi e vo furnata vo çair... Mn dobro
сфати метафора
резе
Именка, среден род

Значење на резе:
Железна направа за заклучување порти, прозорци и сл. Тешко резе. Крцна резето. Црковно резе. Порта со резе затворена.

Множина: резиња.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Немав јадено од Буцко со години, ми рекоа имало нов со врат и зденка. Со врат ми беше најдобар на времето и викам сигурно и ова грми.
Отидов и ми вика имам само бурек со стек. Прашалници во глава. Стек сигурно? Да топ е сите го јадат.
Знаев дека ќе биде промашај, ама ај чим сум дошол. Погрдо нешто не сум ставил во уста.
Што следно ќе измисли? Бурек со крем.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Aj ok ste so tie muabeti, isklesano na Mojseevite ploci e deka burekot e samo so meso ili sirenje. Ako ne pa da jademe cel zivot edno isto i nisto novo da ne se proba, burekot samo so meso, vo sendvicara strogo hamburger, pica samo kapricioza, tost obicna sunka i kaskaval, palacinki edino eurokrem od toj so ververicata zutiot itn.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.603
Поени од реакции
4.621
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.767
Најдобар /највкусен бурек е Охридскиот, БУРЕК СО КАРПУЗ.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.560
Поени од реакции
9.117
Палачинки со кромид?
Автоматски споено мислење:

Aj ok ste so tie muabeti, isklesano na Mojseevite ploci e deka burekot e samo so meso ili sirenje. Ako ne pa da jademe cel zivot edno isto i nisto novo da ne se proba, burekot samo so meso, vo sendvicara strogo hamburger, pica samo kapricioza, tost obicna sunka i kaskaval, palacinki edino eurokrem od toj so ververicata zutiot itn.
Тоа е сосема во ред.
Па што им фали на италијаните што јадат пици, тестенини или ризото скоро секој ден? И тоа неколку вида кои на прсти ќе ги наброиш. Азијатите не можат да замислат јадење без бел ориз, риба и зеленчук во вок тава. Ние овде не можеме без некоја зготвена манџичка, бурек, ајвар, овчо сирење...You name it.
Автоматски споено мислење:

Како легна упм, од Славна Дебарца
Супер изгледа мрсничко и тазе ко што му личи на еден бурек.
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Aj ok ste so tie muabeti, isklesano na Mojseevite ploci e deka burekot e samo so meso ili sirenje. Ako ne pa da jademe cel zivot edno isto i nisto novo da ne se proba, burekot samo so meso, vo sendvicara strogo hamburger, pica samo kapricioza, tost obicna sunka i kaskaval, palacinki edino eurokrem od toj so ververicata zutiot itn.
Па океј е нешто ново да направиш да пробаш ама да размислиш што веќе мешаш. Некои работи едноставно не идат заедно. Стек во бурек нема логика.
Да не бев пијан и гладен во 2 саат навечер ќе одбиев одма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom