Најголемите душмани на Македонија

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Размислувањето не ти чини,то сакав да кажам.Ама ај ќе ти помини,полош бев и од тебе.
Најголем извор на проблемите на Македонците е Татарскта политика така вели логиката на нештата. Не дека други се цвеќе за мирисање ама Бугарите се најлоши. И таму треба да се удри да се уништи изворот нешто што требало да се направи пред многу години дали со политика или насило не е битно но требало тие сили елиминираат веднаш.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Јас нема да се вклучувам во оваа расправија, бидејки не ја знам основата а не ми е по ќејф да ги читам истите работи по сто пати.

Но само колку да потсетам:

home3.JPG

Да објаснам: Бугар, Турчин, Германец, Австриец (поштенска разгледница од 1СВ)

п.с. Кој си ти да бираш кој е вистински Македонец а кој не?
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
493
Поени од реакции
117
п.с. Кој си ти да бираш кој е вистински Македонец а кој не?
Ас не сам никои и моиот сбор не значи ништо. Но имам мое мислене право или не. Нели овде само дискутираме.:toe:
А инаку сум македонец со корен од егеиско които е немал досег со српската пропагандна машенариа.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Najgolemite dusmani na Makedonija se site nasi sosedi :nesvest::toe:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
"Едвај ли има народ којшто толку многу е трпел од своите синови изроди, колку македонскиот" - Гоце Делчев
 
F

FilipMacedon

Гостин
Интересите и алчноста се најголеми душмани....на секоја држава :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Најголем душман на Македонците се окупаторите на западниот дел...
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ас не сам никои и моиот сбор не значи ништо. Но имам мое мислене право или не. Нели овде само дискутираме.:toe:
А инаку сум македонец со корен од егеиско които е немал досег со српската пропагандна машенариа.
Јас ти викам дека имаш право на збор, но немаш право да делиш омраза и поделба помеѓу еден народ, барем не на овој форум.
Со ова ти што го зборуваш ме навредуваш мене, го поткопуваш македонскиот идентитет и правиш разлика помеѓу народ која всушност не постои.

Македонците не се делат на Вардарци, Пиринци и Егејци. Македонците се едни само што денес Вардарци се слободни, Егејци во Грција и Пиринци во Бугарија... тое е чисто географско ориентирање.

Од друга страна се делат Македонците на 2 дела:
Доследни и Предавници...

сега ти каде си сам си знаеш.

п.с.
Јас сум Македонец со корени од многу Македонски области и не сум бил изложен на Блгарска или Грчка пропаганда, се додека не почна проблемот со името и не квачат такви како тебе на форумов.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.247
Поени од реакции
15.356
Македонецот самиот на себе си е најголем душман
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Нјаголемите душмани на Македонците си се самите Македонци.
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
110
Поени од реакции
7
Најголемите душмани на Македонија?

Косово,Албанија,Грција,и Бугарија:toe:
Албанија никогаш не ја нападнала македонија, таа го признава македонскиот народ, македонската нација, јазик, култура, фолклор, МПЦ и се што е македонско. Србија, грција и бугарија ја парчосувале македонија, не и признаваат јазик, црква, историја, култура, нација и се што може да оспорат.

--- надополнето ---

Најголемите душмани на Македонија?

Косово,Албанија,Грција,и Бугарија:toe:
Сепак ќе те прашам нешто но те молам културно да одговориш. Зошто овие 4 земји кои ги наброја се душмани и зошто србија не спаѓа меѓу нив?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Член од
20 март 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
Албанија никогаш не ја нападнала македонија, таа го признава македонскиот народ, македонската нација, јазик, култура, фолклор, МПЦ и се што е македонско. Србија, грција и бугарија ја парчосувале македонија, не и признаваат јазик, црква, историја, култура, нација и се што може да оспорат.

--- надополнето ---Vo vreme na kriza, na siromashia i na tejki vrmena za vladite, najlesno e da se plukat lugete na tema nacionalizam. Ako ja nema taja tema trebe da pitame nashite vladi zoshto nie jiveeme najzle vo Europa. Rezultatot e javen. Makedonci plukat bugari, bigari plukat makedonci i kako chereshkata na tortata Stfcho-Rufus. Nishto novo pod solnceto. Ajde mili drugari makedonci da se ne lovime kako ribi i da se srdime edin na drug, a da gledame shto rabotat vladite. Na 15 i 16 juni po btv vo show=to na Slavi Trifonov ke se govori samo za Makedonia. Ajde da se setime kakov ke e razgovorot. Posle pak ke se plukame. Neli? Politikata ni e vzela mozocite. Ako bevme bogati kako germanci i francuzi nemashe daje da znaeme koia e stolicata na Makedonia i na Bugaria, oti nemashe da ni e potrebno. A na Al Khalid ne mu veruvajte. Po vreme na krizata vo Kosovo, koga vo Makedonia imashe albanski lageri za kososki luge bejanci eden albanec mi velashe da imame obshta granica megu Bugarija i Albanija. Koga go pitah, a deka ja turash Makedonija, toi me reche (izviniavam se); :"Ebi im majkata na makedoncite shto te briga za nih?" Albancite sa dobri luge, ama nikogash ne znaesh shto ti mislat daje koga im pomagash.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
A na Al Khalid ne mu veruvajte. Po vreme na krizata vo Kosovo, koga vo Makedonia imashe albanski lageri za kososki luge bejanci eden albanec mi velashe da imame obshta granica megu Bugarija i Albanija. Koga go pitah, a deka ja turash Makedonija, toi me reche (izviniavam se); :"Ebi im majkata na makedoncite shto te briga za nih?" Albancite sa dobri luge, ama nikogash ne znaesh shto ti mislat daje koga im pomagash.
Ох леле,кој субјективизам...ами и вие сте исти бре!

Албанците барем играат со отворени карти а не како вас-на крајно подол начин.


Плус,вистина е дека Албанија ништо не ни негира.За разлика од вас де.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom