Најголемите душмани на Македонија

Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.602
Најголемите душмани на Македонија ?

Па се разбира браќа мили :

Самиот народ кој живее во државава.

- Апашиштата од транзицијата
- Вмровци со нивниот алчен опортунизам (почнувајќи од Груевски па се до најситните членови )
- Зоки Заев и неговата продолжена стратегија од времето на ВМРО

- И за крај,простотилукот на овој народ што не знае и не може да сфати како правилно се води една држава
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Најголемите душмани на Македонија ?

Па се разбира браќа мили :

Самиот народ кој живее во државава.

- Апашиштата од транзицијата
- Вмровци со нивниот алчен опортунизам (почнувајќи од Груевски па се до најситните членови )
- Зоки Заев и неговата продолжена стратегија од времето на ВМРО

- И за крај,простотилукот на овој народ што не знае и не може да сфати како правилно се води една држава
вмро може вода да им носат на сдсм за таа работа, ненадмашливи се. У античко време на плоштад ги беселе таквите, денес се нарекуваат "храбри"
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
12
вмро може вода да им носат на сдсм за таа работа, ненадмашливи се. У античко време на плоштад ги беселе таквите, денес се нарекуваат "храбри"
Примери, Шеќерка, цел живот на државна цицка, нема една позитивна работа цела кариера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom