Најголемите душмани на Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.081
Поени од реакции
18.202
Бугарија, Грција, Албанија до некаде..

Западна Европа, Велика Британија..

Во светски рамки.. ЈуЕсЕј

И нормално, самите Македонци ( дел од населението и политичарите (моменталната власт) )
Самите се најголеми душмани, било и ќе остане
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Оти вакви ставови?
Ниедна нација не сака некоја друга нација, ако така Ви изгледа значи се крие некој интерес зад покажаната љубоФ! Што поблиску тоа поголема омраза и претпазливост!
Најголемиот проблем на Македонците е што и тие самите не се сакаат и си се најголеми душмани! Кога тоа ќе го средиме, ќе имаме далеку помалку душмани!
Земете го примерот на фудбалската репрезентација на Македонија, освен Хрватска единствен преставник од Балканите и ооооп, симпатии од скоро цел Балкан :kafence:
Кога ќе си ги средиме работите по дома, ќе ни биде многу понебитно кој не сака, а кој не! Тоа е веќе фактор и другите да гледаат со други очи на нас.
Затоа маЌедонци, ништо подобро не успева од успехот, запамтете го тоа! Ако не Ви е јасно, прашајте ги Евеите!
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.621
Поени од реакции
6.057
Бугарите - и молам немојте да ми реплицираш со не, самите сме си биле криви бла бла.
Оваа пијавица до толку поткожа им се пикна на Македонско-Влашките здруженија од Адрианопол, што успеа предвреме да го свика Илинден, и со тоа да предизвика неуспех на востанието кои оригинално имаше за цел да ја ослободи цела Македонија. Неуспехот од предвреме свикано востание доведе до поделба на Македонија.
Така да, - да Бугарија.
Сега цело време не силат против Албанците (памтите што правеше Љубчо 2001ва?) оти знаат дека ќе ни следува Српско сценарио ако се чепкаме со нив, во кое тие пак се надеваат на дел.
Немојте да бидете наивни, дека внатрешно имаме проблеми, имаме.
Ама да одиш до таму да мислиш дека немаме непијатели. Тоа е смешно наивно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.081
Поени од реакции
18.202
Бугарите - и молам немојте да ми реплицираш со не, самите сме си биле криви бла бла.
Оваа пијавица до толку поткожа им се пикна на Македонско-Влашките здруженија од Адрианопол, што успеа предвреме да го свика Илинден, и со тоа да предизвика неуспех на востанието кои оригинално имаше за цел да ја ослободи цела Македонија. Неуспехот од предвреме свикано востание доведе до поделба на Македонија.
Така да, - да Бугарија.
Сега цело време не силат против Албанците (памтите што правеше Љубчо 2001ва?) оти знаат дека ќе ни следува Српско сценарио ако се чепкаме со нив, во кое тие пак се надеваат на дел.
Немојте да бидете наивни, дека внатрешно имаме проблеми, имаме.
Ама да одиш до таму да мислиш дека немаме непијатели. Тоа е смешно наивно.
Тоа дека не напаѓаат од надвор е точно, и за Бугари и за Власи и за сите. Но никогаш немало да се дојде до овој степен да не се јадат Македонците до овој степен. Во тоа не моле никој да ме убеди иам принери и примери од фома и свои лични увидени од најмали ситници а баш од такви мали работи се гледа менталитетот. Чест на икслучоци, имаш едно 20% Македонци на место, 10% од нив до коска тврдокорни иако тој број е намален порафи сите срања од 2001 наваму и 10% онака, ок се но од икс причини можат да попуштат, не им е се јасно, не се фанатици. Другото е се ебиветер, брзо заборава, не знае ништо ни за себе ни за своите, се би дал само да живее во "мир" и најглавно од се ќе оди да уништи се што е свое или во најмала рака е рамнодушен. Било така и останало.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.621
Поени од реакции
6.057
Тоа дека не напаѓаат од надвор е точно, и за Бугари и за Власи и за сите.
Wait what?
Кога тоа Власите не напаѓале? Ало ние Македонците и Власите сме едно. Тие се позади сите важни Македонски институции. Сите тие Ревулуционери од Одрин (Адријанопол) се 70% Власи.
Бугарите од друга страна се БОЛНО ОПСЕДНАТИ со Власите и Македонците.
Знам Бугарка од мала пуштена да учи Влашки во Крушево, а зад грб секако ви ломоти.
Чувајте се од Бугарите (чинам еднаш спомна дека си имал нешто Влашко во себе?) - Јуда не ви мисли добро, верувај му на Македонецот кога ти кажува. Македонија е единственото кое го имате. Прокоцкајте ја. Е дури тогаш ќе бидете како Евреите - народ без земја, крал без трон.
Америка нема да ви го чува грбот како ним. Не сте до толку важни. Не е ова светата земја.
А историски гледано и немате некој сојузници. За Русите сте/сме бугари.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.081
Поени од реакции
18.202
Wait what?
Кога тоа Власите не напаѓале? Ало ние Македонците и Власите сме едно. Тие се позади сите важни Македонски институции. Сите тие Ревулуционери од Одрин (Адријанопол) се 70% Власи.
Бугарите од друга страна се БОЛНО ОПСЕДНАТИ со Власите и Македонците.
Знам Бугарка од мала пуштена да учи Влашки во Крушево, а зад грб секако ви ломоти.
Чувајте се од Бугарите (чинам еднаш спомна дека си имал нешто Влашко во себе?) - Јуда не ви мисли добро, верувај му на Македонецот кога ти кажува. Македонија е единственото кое го имате. Прокоцкајте ја. Е дури тогаш ќе бидете како Евреите - народ без земја, крал без трон.
Америка нема да ви го чува грбот како ним. Не сте до толку важни. Не е ова светата земја.
А историски гледано и немате некој сојузници. За Русите сте/сме бугари.
Не ме сфати изгледа. Има Власи кои работе и работат против Македонија, Власите као мене ја сакаат Македонија повеќе од многу Македонци и се согласувам со ова што викаш.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.081
Поени од реакции
18.202
Тоа дека не напаѓаат од надвор е точно, и за Бугари и за Власи и за сите. Но никогаш немало да се дојде до овој степен да не се јадат Македонците до овој степен. Во тоа не моле никој да ме убеди иам принери и примери од фома и свои лични увидени од најмали ситници а баш од такви мали работи се гледа менталитетот. Чест на икслучоци, имаш едно 20% Македонци на место, 10% од нив до коска тврдокорни иако тој број е намален порафи сите срања од 2001 наваму и 10% онака, ок се но од икс причини можат да попуштат, не им е се јасно, не се фанатици. Другото е се ебиветер, брзо заборава, не знае ништо ни за себе ни за своите, се би дал само да живее во "мир" и најглавно од се ќе оди да уништи се што е свое или во најмала рака е рамнодушен. Било така и останало.
На брзина е пишувано ама поената е таа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.382
Поени од реакции
22.911
Судиите на секое интернационално натпреварување во било кој спорт.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Црна Арапина, слушам ми кондисал под Солуна града, солунске ливагје.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.978
Поени од реакции
8.098
Најголем душман на Македонија е сдсм и нивните членови и симпатизери, на жалост се во голем број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom