Најголемите душмани на Македонија

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
За овој ли клип мислиш?
http://novatv.bg/bg/videos/view/1317/
Македонциве убиле некој кутар блгар од зад грб нормално (тука имаш и сеир фаќање од насобраните "стручњаци") и тоа било првата пушка против окупаторот според историциве и сите сме се бореле заедно со бугарските фашисти... :tapp:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.580

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
277
Не ми е јасно, како една Бугарија дозволила работите да и излезат од контрола па да има толку дезориентирани бугари. :pos2:

По се изгледа дезориентирани се самите бугари кои сеуште наседнуваат на такви невидени глупости :uvo:...дезориентирани. :pos2:

П.С. До следната глупост.
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Ne ne sakaat Srbite poradi toa nie doolgo vreme sme bile juzna Srpska provincija i smetaat deka nie treba da bideme nivni 'izmekjari'kako sto sme bile gledani i podceneti od nivna strana nanazad vo vremeto.So Bugarite pak imame drug problem t.e tie imaat mnogu siromasna istorija a so samoto priznavanje na Makedonskiot narod kako poseben etnikum fakticki ce go priznaat falsifikatot koj go napravija na celokupnata Makedonska istorija prisvojuvaki ja i prezentirajki ja kako nivna i site istoriski licnosti koi poteknuvaat od Makedoija a tie gi izucuvaat kako Bugari(80%od nivnite istoriski licnosti) avtomatski ce gi izgubat i veke ke bidat del od drug narod,poradi toa ne ja priznavat Makedonskata nacija.Site istoriski licnosti pocnuvaki od Kliment i Naum,car Samoil pa se do ilindencite spored niv se Bugari,a pak makedonskiot etnikum e izmislica na Srbite i komunistite preku golema propaganda,zaboravaki pri toa deka predhodno ako ne site togas pogolem del od Makedonskite dejci bile svesni za svojata nacionalna pripadnost.
Grcite pak gi boli antickata istorija koja vo celost im e prisvoena tuka mislam na Filip i Aleksandar kako najgolem osvojuvac na site vreminja zaboravaki gi pritoa faktite kako sto se"filipikite" i faktot deka pri prviot sudir pomegju vojskata na Aleksabdar i Persiskata vojska na stranata na Makedonija se borele 30 000 grci a na Persija 50 000.predhodno Grcija bila osvoena od Filip i pred napadot na Persija pobaral od Grckite gradovi(drzavi)vojska za napad na Persija i taka se nasle tie 30 000 vo Makedonskata vojska,dodeka pak kaj Persijcite,Grcite dobrovolno pratile vojska za osloboduvanje od Makedonskite varvari kako sto ne narekuvale.Site gore navedeni drzavi nanazat vo vremeto sluzeki se so sekakvi sredstva(propagandi,osvojuvacki vojni) se obiduvaat da gi prisvojat narodot i drzavata vo nivni race no niedna od niv ne uspeala vo celost da ne prisoedini i poradi toa doagja do dogovor pomegju niv za podelba sto navistina se sluci vo 1912 godina so Bukureskiot dogovor.Vo vtorata svetska vojna Makedonskiot narod so sopstveni sili go osloboduva Vardarskiot del na Makedonija i dobrovolno vleguva vo ramkite na SFRJ kako ramnopravna republika so sopstven narod,jazik,pismo kultura,istorija i se.
TIE SE NAJGOLEMITE DUSMANI NA MAKEDONIJA
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.808
Поени од реакции
1.076
Најголемите душмани на Македонија?

Косово,Албанија,Грција,и Бугарија:toe:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Boze moj i sto ima zanimlivo vo ovaa video se sobrale tri budali i ja napadaat Makedonija a cetvrtata budala se cereka ...Veze nemaaat i samite sto zboruvaat glupost do glupost a najgolema e deka Bugarija ja oslobodila Makedonija :pos2: a pred nekojku minuti pisuvaat kako nekoj ubil bugarski vojnik koj sluzel vo hitlerovata armija e sega dali ne oslobodile ili bile fasisti :vozbud:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Znaete do koga nema da se podobri percepcijata megu makedoncite i bugarite? Se dodeka ne go napustite srpskiot kompleks.Srbija koja ne e clenka na EU go priznava makedonskoto malcinstvo,go vovede makedonskiot jazik vo obrazovanieto,registrira makedonska partija,ima radio programa na makedonski jazik...koga faktite govorati bogovite molcat.
 

Silber

Peace/Salaam
Член од
31 март 2009
Мислења
500
Поени од реакции
15
Najgolemite dusmani na Makedonija se Srbite, Bugarite i Grcite sto ja glumat Makedonecot vo forumot.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
хахаха какви ретардирани луѓе се ова леле леле
во емисија која се емитува рано на сабајле
пијат кафе и јадат го*на за Македонија,значи уште од раните утрински часови они имаат у глава шо да кажат за македонија и шо го*на да изедат,уште малце ќе почнат и да ги менуваат поздравите како добро утро,вечер .... во нешто поврзано за Македонија,ми се гади кога ги гледам искрено ми се блуе неможам да ги слушам многу јадат го*на немаат граници претерано сисаат јајца ствано треба да идат у 5 лепе пи*де материне да им ********************
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Не ми е јасно, како една Бугарија дозволила работите да и излезат од контрола па да има толку дезориентирани бугари. :pos2:

По се изгледа дезориентирани се самите бугари кои сеуште наседнуваат на такви невидени глупости :uvo:...дезориентирани. :pos2:

П.С. До следната глупост.
Одговор: Кога за затвориjа границата и не дозволиа на бугарите отсам границата да контактират со бугарите одтам - повеке од 60 години минаа.

Инаку истото можам да прашам и jас. Како може во бг да има 750.000 "Македонци" (според МНР) и 99.99% од нив да се во грешка дека се Бугари?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
:pos2::pos2::pos2:кај се препозна ти у мојов текст жити све ??

освен ако не си ти еден од ликовите на клипот:pos2:
иначе за ова шо се искурчи така би ти препорачал да пазиш малце во иднина
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Boze moj i sto ima zanimlivo vo ovaa video se sobrale tri budali i ja napadaat Makedonija a cetvrtata budala se cereka ...Veze nemaaat i samite sto zboruvaat glupost do glupost a najgolema e deka Bugarija ja oslobodila Makedonija :pos2: a pred nekojku minuti pisuvaat kako nekoj ubil bugarski vojnik koj sluzel vo hitlerovata armija e sega dali ne oslobodile ili bile fasisti :vozbud:
"Трите будали" се:
Александар Jорданов - поранешен амбасадор на Бугариjа во РМ (2001 - 2005)
проф. Георги Марков - директор на Институтот за историја кон БАН
о.з. Красимир Узунов - сопственик на новинската агенција "Фокус"
 
S

smart ass

Гостин
Ќе бидам краток...истите кои после прва и втора балканска војна не распарчија и натераа на братоубиство....а и копиљите што дозволија тоа да се случи.

понатаму,геноцидот врз македонците од страна на грција,употребата на напалм врз жени и деца...ако не сум од егејска пак ист народ сме.

видете,за разлика од србија бугарија и грција,Македонија и Македонците барем не се со окрвавени Раце,во поновата историја,Ние Не убивавме цивили,Не отваравме Конц логори..Не праќавме македонци,власи,роми евреи во германија...

ние дури и се докажавме и како хуман народ400000 бегалци од косово(тоа е 25% од населението во македонија)....историјата запишува и знае...со чисти раце сме за разлика од гореспоменатите.

и НАЈВАЖНО неќеме ниту туѓо нешто..си го бараме нашето,она врз кое имаме право,а кое насилно беше одземено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom