Најголемите душмани на Македонија

Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
najgolemite dusmani na Makedonija : Bankite, Telekom, i EVN
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
493
Поени од реакции
117
п.с.
Јас сум Македонец со корени од многу Македонски области и не сум бил изложен на Блгарска или Грчка пропаганда, се додека не почна проблемот со името и не квачат такви како тебе на форумов.
Честитки за корените ти. Не си бил изложен на бугарска и грчка пропаганда. ОК. А на српска да те прашам?
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Најголеми душмани на Македонија- СЕ НЕЈЗИНИТЕ ГРАЃАНИ

РАДКО денес 10.06.2010 на митинг во Софија:pos2::pos2:
http://frognews.bg/news_24381/Makedonski_balgari_Varnete_ni_pravata_koito_imahme_v_Osmanskata_Imperiia/


Хахахахаааааааааа....:vozbud:

Протестот се одржал , присуствувале дури 30 души . Али пазете сега ова...

Протестот бил здружен, против Македонија а воедно и против
нивната ПЕНЗИСКА РЕФОРМА :tv:
Згора на сето тоа имало и кетеринг - чајче и кифли .:vozbud:

Ќе пукнам од смеење....:pos2:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Честитки за корените ти. Не си бил изложен на бугарска и грчка пропаганда. ОК. А на српска да те прашам?
Па веќе сум изложен и на вашите туку за српска сум бил како не, зарем не бев во Југославија? Видов убаво јас српска пропаганда, затоа и сме на ова дереџе денес. Али не е важно. Српска не спомнав бидејки веќе бев изложен на таа пропаганда, не се пали вееднаш. :)

Заклучок... веќе сум изложен на секаква пропаганда и имуниот систем ги совлада сите... си останав пак МАКЕДОНЕЦ и таков ќе умрам. :)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
А бе вас бугарите кој не ве познава скапо ве плаќа, ве имам пратено низ многу теми, и сум дошол до еден заклучок, а тоа дека вие бугарите штом ке добиете некој удар од некој македонец одма ке почнете да го вртите муабетот како бил српска пропаганда или србоман, значи неможете да сватите дека има македонец кој е против вас, истовреме и против србит, значи вие воглавно го гледате овој народ поделен на два дела, тој српскиот и бугарскиот но никако да прифатите дека има и трет дел, кај што не им боли к*** ни за вас нит за србите нит за албанците, туку си гледат својот интерес, а пак секогаш се обидувате да се наметнете како пријатели на овој народ, братски ова она, и често се обидувате да постигнете нешто барем во форумот да ги преставите албанците како окупатори на државата.
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Луѓето воопшто не се слични

Боже,колко са слични хората... едни по Брисел,други по Софиja,трети не знам си каj....
Се двоумев дали да ти реплицирам на напишаното и на крај се решив . И тоа не поради твојот неуспешен обид да ги релативизираш работите но поради проста причина да остане каква таква пишана трага колку ние како две нации сме на различни страни.

Да почнеме прво со Брисел .

strasbourg2.gif

Моите сонародници што живеат во твојата земја ,во Брисел пред Европскиот Парламент и Советот на Европа протестираа со цел да им се признае правото на самоопределување , слободата на здружување и загарантираните малцинските права.

Тие протестираа со транспарент ‘‘ признајте ги Македонците во Бугарија ‘‘


Значи Македонците се борат за своите правдини и тие ги бараат од државата каде што се граѓани .

Од друга страна ....

430x287.jpg


на денешната софиска чајанка можеме да видиме транспаренти од типот ‘‘ заклејмете (?!) македонизма‘‘, ‘‘Македонија коминтерновска творба ‘‘ а од говорот на организаторот ‘‘ предател Д.Влахов ‘‘ , ‘‘ титовисти СДСМ ‘‘ , ‘‘ сталинисти ВМРО ‘‘ и други будалаштини .

Кои се бе овие и што сакаат ?

Овој протест е директно насочен против мојата држава , мојот народ , мојата фамилија и на крај тој е директно насочен против мене .


NO PASARAN !
 
Член од
7 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Сами си се самонавивате,само се зајаждате с Б'лгарија в този форум,когато нјамате проблеми сами си ги т'рсите,која д'ржава п'рва ви призна суверенитета и ви подари сума ти танкове а тука се чудите как да си т'рсите поводи за бесмислени спорове кој ви бил нај голјам душманин вместо да се уважаваме и помагаме като с'седи се караме като кучета и не можем да си разделиме историјата! Поздрави на всички Македонци! Павле
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
6
Поени од реакции
8
Za zal, na prvo mesto najgolemi dusmani na Makedonija se Makedoncite.[DOUBLEPOST=1465067808][/DOUBLEPOST]Ah ne sum bil prviot sto go pisuva toa mislenje, znaci ima pricina zasto mislime taka. Ah i nemojte da pisuvate ako sum Makedonec zasto sum se Iselil, toa mnogu sum slusal koga sum vo Makedonija i nemozam seuste da go razberam. Pozdrav do site Makedonci vo Svetot,
 
Последно уредено:
Член од
4 април 2017
Мислења
2
Поени од реакции
10
Одговор: Кога за затвориjа границата и не дозволиа на бугарите отсам границата да контактират со бугарите одтам - повеке од 60 години минаа.

Инаку истото можам да прашам и jас. Како може во бг да има 750.000 "Македонци" (според МНР) и 99.99% од нив да се во грешка дека се Бугари?
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.143
Бугарија, Грција, Албанија до некаде..

Западна Европа, Велика Британија..

Во светски рамки.. ЈуЕсЕј

И нормално, самите Македонци ( дел од населението и политичарите (моменталната власт) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom