Начини за заработка за тинејџер?

Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Доколку барате работа на вистинското место сте !

*бесплатна регистрација
*бесплатна обука на Македонски јазик
*сопствен спонзор - Лицето коешто ќе ви помага во работата

Немојте да го трошите вашето време за фејсбук и останатите социјални мрежи,туку искористете го за да имате приход од сето тоа!

Со одвоено време,од ден на ден се ќе ви биде појасно и појасно и ќе се унапредувате се повеќе и повеќе.Со потребниот труд до загарантирана заработка!

Во оваа работа навистина може да се успее,со вложен труд и работа,се е можно!
Се бараат само сериозни работници!

Инструкции за регистрирање и се оптшто за на кој начин работи заработката на следниот линк http://zarabotka-od-doma.blogspot.com/

За повеќе информации
е-мајл: zarabotkaoddoma@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/zarabotkaoddoma7
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.293
Поени од реакции
5.847
Preubava navika e za tinejdzerite da rabotat. Vo Amerika i vo Evropa tinejdzerite rabotat part time jobs ili privremeni raboti i toa najcesto se raznesuvanje vesnik, pomaganje na stari i bolni lica, rabota sendvicari itn. Za razlika od kaj nas tamu se dobro plateni i vo zavisnost od toa kolku godini imaat tolku vreme smeat da rabotat. Pred se e ubava navika a pokraj toa i golemo olesnuvanje za roditelite.
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
[DOUBLEPOST=1409942936][/DOUBLEPOST]Ако сака некој да заработи и да го дополни своето време со работа од еден час нека се зачлени на: http://www.ptcircle.com/?ref=kika38 има дури и до 92 реклами за кликање кои даваат до $1.22 плус заработката од реферали .
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Мене ме интересира каде и дали воопшто може некој да те вработи без средно,а да имаш 18 години и да имаш возачка дозвола ? Каде би можел да се вработам,освен утовар истовар ?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.293
Поени од реакции
5.847
Мене ме интересира каде и дали воопшто може некој да те вработи без средно,а да имаш 18 години и да имаш возачка дозвола ? Каде би можел да се вработам,освен утовар истовар ?
Mozes da rabotish kako distributer za nekoja firma. Ubava rabota e samo mnogu patuvale ke treba nekolku gradovi da snabduvash so tie proizvodi od firmata. Distributerot ima rabota da odi i da ja nudi robata i da pravi naracki. Vo zavisnost od firmata sam ke si ja redish robata ili ke ima covek sto ke ide so tebe samo za da ja redi. I nesto sto e mnogu interesno e toa sto te zadolzuvaat so kola bitrebalo taa da si stoi kaj tebe postojano a nekoi firmi dozvoluvaat da si ja vozish i nadvor od rabotnite casovi.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Mozes da rabotish kako distributer za nekoja firma. Ubava rabota e samo mnogu patuvale ke treba nekolku gradovi da snabduvash so tie proizvodi od firmata. Distributerot ima rabota da odi i da ja nudi robata i da pravi naracki. Vo zavisnost od firmata sam ke si ja redish robata ili ke ima covek sto ke ide so tebe samo za da ja redi. I nesto sto e mnogu interesno e toa sto te zadolzuvaat so kola bitrebalo taa da si stoi kaj tebe postojano a nekoi firmi dozvoluvaat da si ja vozish i nadvor od rabotnite casovi.
А дали за на бензинска,мора да имаш завршено средно ? да точиш гориво ?[DOUBLEPOST=1410474908][/DOUBLEPOST]
Човече за да бидеш пријавен треба да имаш 18 години, не знам што не е јасно. Без 18 години можеш да бидеш само конобар у некој кафиќ што работи за дневница и ништо више.
Ај не се праи паметен,човече.Прашањето ми беше дали можам да работам со наполнети 18 а немање средно образование,односно сеуште сум 4та година.

Чоече.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
А дали за на бензинска,мора да имаш завршено средно ? да точиш гориво ?[DOUBLEPOST=1410474908][/DOUBLEPOST]

Ај не се праи паметен,човече.Прашањето ми беше дали можам да работам со наполнети 18 а немање средно образование,односно сеуште сум 4та година.

Чоече.
Можеш бе, можеш да работиш....нема врска дали си со средно или не или си полнолетен или не...единствен услов е да имаш наполнети 15 години :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.767
Поени од реакции
34.310
А дали за на бензинска,мора да имаш завршено средно ? да точиш гориво ?
Не ти препорачувам. Работев еден месец и ги отерав у три п ... , обично работат по систем 12 саата 4 дена , и 48 саата слободни , односно неработни. Работа имаш уште еден куп освен точење горивото. Ќе те пуштат да мереш нафта или бензин со една ебена долга шипка , и ќе се буташ во дупки од 2 метра само и само да ја погодиш шипката во едно мало ебено дупче кое е намерно така мало , за да не краде некој. Се мери на почетокот на смената , и кога ќе излезеш од дупката ќе изгледаш ако рудар во Чиле после тешка смена на работа. И после ваков треба да седеш цели 12 саата и да амалисуваш. После 2-3 часа ќе стигне цистерната да растовара нафта , па ајде ти повторно во дупката да поврзуваш цревата оти дебелиот мрсен возач е ептен изморен од возењето. Таман за пола саат ќе ја растовари нафтата , ајде пак у дупката да вадаш цревото. :pos:Да не спомнувам ако си кај некој приватен гомнар на менито стави го и одење по јадење за газдата и неговите другари кои по цел ден седат таму и им слугуваш , варење кафиња , и нонстоп во минус на крајот на смената. Јас од 13.000 плата , 3 дадов за да раздолжувам нафта која патем поради "грешка" на компјутерот наместо нафта , ја смета како бензин. Односно ставаш пред тоа бензин , и го спушташ пиштолот и одма некој доаѓа нафта да става , компјутерот "нема време" да ја пренасочи цената и нафтата ја пишува по цена на бензинот , а ја наплаќаш по цена на нафта. Фактички цената на касата која пресметува според цената на бензинот , не се совпаѓа со парите кои што ги зимаш по цената на нафтата. Тоа ти е класичен начин на крадење на гомнарите на кои кога ќе им кажеш дека компјутерот прави грешки , ветуваат со месеци дека ќе го поправат. Е после кога ќе ти заврши смената и кога ќе се раздолжуваш , ќе ти фифне главата кога ќе видиш 500ка во минус а тие пари мораш одма да ги дадеш за да се совпаднат сметките.

Озбилно брат балати тоа , единствено ако имаш некој од фамилијата да работи во Макпетрол па да влезеш на негово место. Макпетрол ти е единствена бензинска во Македонија на која што вреди да се работи. Ем си платен доста солидна плата за македонски услови , ем од почеток си ја знаеш работата и немаш дополнителни активности да ги наречам. Али обично таму кога се повлечува или пензионира работник , влегува негов/а син/ќерка или некој роднина.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.767
Поени од реакции
34.310
А ти што се замислуваш?
Па ако сакаш да те прават будала , слободно работи. Баш за бензинска се бараат работници , зошто секој нормален и со малце достоинство се откажува после 2-3 месеци кога ќе види како функционираат работите. Не правам муабет за платата , мала е , али ваква е на 90 % од работните места во Македонија. Жално е што и на таа плата те прават будала и те крадат свесно , па дури и во лице ти се смејат.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.293
Поени од реакции
5.847
А дали за на бензинска,мора да имаш завршено средно ? да точиш гориво ?[DOUBLEPOST=1410474908][/DOUBLEPOST]

Ај не се праи паметен,човече.Прашањето ми беше дали можам да работам со наполнети 18 а немање средно образование,односно сеуште сум 4та година.

Чоече.
Stvarno neznam dali ima nekoe pravilo okolu toa dali treba da imas zavrseno. Inache toa ti e top rabota za mlad covek.
 
Член од
15 октомври 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Авон нуди да работите како :
1. Претставник - Попуст на вашата порачка до 30%, бесплатни обуки, можност за заработка и подароци. Прв подарок е најновиот парфем од Авон.

2. Менаџер - да поставите свое работно време, да работите од дома, да бидете сам свој шеф,развивање на кариера и можност за одлична заработувачка.

За сите заинтересирани повеќе информации во inbox.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.166
Поени од реакции
34.274
Авон нуди да работите како :
1. Претставник - Попуст на вашата порачка до 30%, бесплатни обуки, можност за заработка и подароци. Прв подарок е најновиот парфем од Авон.

2. Менаџер - да поставите свое работно време, да работите од дома, да бидете сам свој шеф,развивање на кариера и можност за одлична заработувачка.

За сите заинтересирани повеќе информации во inbox.
Што работи претставникот, а што менаџерот?
Што конкретно ќе менаџира менаџерот и на кого ќе биде шеф?
За какви бесплатни обуки санува збор?
Како се заработуваат подароците?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom