Начини за заработка за тинејџер?

Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
http://www.fiverr.com Еве еден добра интернет страна за заработување на интернет :)
Само што ја гледав странава,читав предложувана е и на други места.Знам и свесен сум дека никој нема толку слободно време да ми објасни за тоа,нон-стоп се брзаат и потполно ги разбирам.Дали би можел ти да објасниш , ајде на скајп да пишуваме ако секако имаш време?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.392
Поени од реакции
36.504
Да си најдеш во некој кафич за келнер ти е најпаметно:)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.904
Поени од реакции
41.852
Знам еден другар кој заработуваше со шетање на кучиња му успеа ако имаш слободно време или за летниот распуст пробај
Или можеш за зимскиот период да чистиш дворови кај стари луге кои се изнемоштени
А деца шета ли, да го ангажирам? :P
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.156
Поени од реакции
34.236
http://www.fiverr.com Еве еден добра интернет страна за заработување на интернет :)
Леле, дај не ја утепувајте младината со совети за заработка со кликање и кладилници.

Здраво,јас сум Тинејџер имам 15 години,повеќе од солидно познавање на компјутери, и сакам да заработам екстра пари за мене.. Некои идеи за тоа? (Може и преку интернет да биде нешто,но корисно,не губење време).Сакам малце да ги опуштам моиве,сам да си вадам пари.. Работев едно време ,правев демотивации за сајт,земав солидно за моја возраст(просек 40-50 евра/месечно) но сега ништо од тоа.. Секој совет е добредојден :)
Ако сакаш да останеш лузер кој по цел ден дреме со билтенот под мишка по кладилници, следи ги овие совети. Ако сакаш да се изградиш во вистинска личност, со чувство за тоа како вистински се заработуваат пари и да ја почувствуваш нивната вистинска вредност, тогаш биди вреден и подработувај некоја вистинска работа. Колку што ти дозволува времето и колку што се твоите реални можности. Тоа подразбира помагање на повозрасните во нивната работа за соодветна парична надокнада (разнесување документи, растовар, косење трева, пишување билошто, куцање документи, компјутерски услуги и тн.). Можеби и како келнер, шанкер, (само привремено), работа во интернет кафе и тн.

Патем, темава веќе постоеше. Ја споив со веќепостоечката.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Леле, дај не ја утепувајте младината со совети за заработка со кликање и кладилници.


Ако сакаш да останеш лузер кој по цел ден дреме со билтенот под мишка по кладилници, следи ги овие совети. Ако сакаш да се изградиш во вистинска личност, со чувство за тоа како вистински се заработуваат пари и да ја почувствуваш нивната вистинска вредност, тогаш биди вреден и подработувај некоја вистинска работа. Колку што ти дозволува времето и колку што се твоите реални можности. Тоа подразбира помагање на повозрасните во нивната работа за соодветна парична надокнада (разнесување документи, растовар, косење трева, пишување билошто, куцање документи, компјутерски услуги и тн.). Можеби и како келнер, шанкер, (само привремено), работа во интернет кафе и тн.

Патем, темава веќе постоеше. Ја споив со веќепостоечката.
рано ми е за келнер,шанкер тоа овде од 17 години почнуваат :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.657
Поени од реакции
33.758
рано ми е за келнер,шанкер тоа овде од 17 години почнуваат :)
Еве ти еден совет од мене. Ако имаш некоја веспа , или ако немаш нека дадат твоите до 200 евра да ти купат некоја , и склучи договор со некоја пицерија или сендвичара за брза храна , и разнесувај за нив. Тоа е добивка и за нив и за тебе , еве како ... Ако си од помал град сигурно ги познаваш сендвичарите и пицериите што работат турбо , оди и понуди им дека ќе сакаш да разнесуваш за нив достава до врата ,а тоа нема ништо да ги кошта нив , туку ќе наплаќаш по 20 денари од тура од муштериите. Е сега како што реков ако си од помал град , и си во добра кондиција можеш и со велосипед да разнесуваш , е тука ќе се дупнеш од пари правење бидејки ќе немаш трошок за нафта. Еден познаник знам правеше и по 800 до 1000 денари дневно така , чисти пари му остануваа.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Еве ти еден совет од мене. Ако имаш некоја веспа , или ако немаш нека дадат твоите до 200 евра да ти купат некоја , и склучи договор со некоја пицерија или сендвичара за брза храна , и разнесувај за нив. Тоа е добивка и за нив и за тебе , еве како ... Ако си од помал град сигурно ги познаваш сендвичарите и пицериите што работат турбо , оди и понуди им дека ќе сакаш да разнесуваш за нив достава до врата ,а тоа нема ништо да ги кошта нив , туку ќе наплаќаш по 20 денари од тура од муштериите. Е сега како што реков ако си од помал град , и си во добра кондиција можеш и со велосипед да разнесуваш , е тука ќе се дупнеш од пари правење бидејки ќе немаш трошок за нафта. Еден познаник знам правеше и по 800 до 1000 денари дневно така , чисти пари му остануваа.
Другар нема да ми веруваш, овде има се на се 2 пицерии и тоа со свои автомобили си ги разнесуваат храната..Овде во Берово тоа е и помалку од реално да можеш од тоа да заработиш,нмв фала на советот
 
Член од
12 април 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
Екипо, знам дека има многу што се запознаени со бизнисов, но за оние кои не се - придружете ми се и почнете да заработувате пари од интернет !

http://www.probux.com/?rh=4E656E61646F30

Заработете ги вашите први 5$ на интернет, и сето ова за 5-минутно кликање на ден, од комфортот на вашиот дом!

Ќе ми биде задоволство да ви помогнам доколку имате нејаснотии околу тоа како функционира сајтот, како да извадите пари на картичка, како да заработите и слично.

*Што е Probux ?
-Probux е PTC(Paid-to-Click) сајт на којшто ве плаќаат за да кликате реклами.
Probux е моментално најдобриот и нај-брзо растечкит PTC сајт на денешнината.

*Колку ќе заработам?!
-Само во првите неколку дена од вашата регистрација ќе ги имате првите 0.60$ со кои ќе си ги купите првите 3 реферала!
-Тие реферали работат за вас, кликаат реклами и ви заработуваат пари!
ШТО ПОВЕЌЕ РЕФЕРАЛИ - ТОКЛУ ПОВЕЌЕ ПАРИ!
Како поминува времето ќе купувате повеќе и повеќе реферали кои драстично ќе го зголемат вашиот баланс!

(Hint #1: Обавезно кликајте ги 4-те портокалови реклами секој ден ако сакате да заработите од вашите реферали!)

Probux има веќе како две години активно функционира и до сега нема испуштено ниту една исплата!
 
C

cige

Гостин
Екипо, знам дека има многу што се запознаени со бизнисов, но за оние кои не се - придружете ми се и почнете да заработувате пари од интернет !

http://www.probux.com/?rh=4E656E61646F30

Заработете ги вашите први 5$ на интернет, и сето ова за 5-минутно кликање на ден, од комфортот на вашиот дом!

Ќе ми биде задоволство да ви помогнам доколку имате нејаснотии околу тоа како функционира сајтот, како да извадите пари на картичка, како да заработите и слично.

*Што е Probux ?
-Probux е PTC(Paid-to-Click) сајт на којшто ве плаќаат за да кликате реклами.
Probux е моментално најдобриот и нај-брзо растечкит PTC сајт на денешнината.

*Колку ќе заработам?!
-Само во првите неколку дена од вашата регистрација ќе ги имате првите 0.60$ со кои ќе си ги купите првите 3 реферала!
-Тие реферали работат за вас, кликаат реклами и ви заработуваат пари!
ШТО ПОВЕЌЕ РЕФЕРАЛИ - ТОКЛУ ПОВЕЌЕ ПАРИ!
Како поминува времето ќе купувате повеќе и повеќе реферали кои драстично ќе го зголемат вашиот баланс!

(Hint #1: Обавезно кликајте ги 4-те портокалови реклами секој ден ако сакате да заработите од вашите реферали!)

Probux има веќе како две години активно функционира и до сега нема испуштено ниту една исплата!
Оди лечи се.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Здраво дечки имам 17 години имам вишок време ако имате некој предлок за заработка на итнернет или друга работата дајте
 
Член од
19 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Не се согласувам со тоа што Acid го кажа во врска со фајвер, фајвер за разлика од останатите пробукс што ти знам нуди можност за вистинска заработка но ако поседувате одреден вид на способности или пак ако сте доста креативни.
Ако имате познавања од типот на графички дизајн, ако знаете да цртате во Sketchup и да рендерирате, програмски јазици, веб јазици, значи ако знаете да правете веб страни, веб апликации ако имате познавања од типот СЕО оптимизирање, може да заработите солидна сума на пари ако сте упорни и креативни.

Нашата земја за жал не нуди можност за работа на тинејџери како во останатите земји, може да работиш кај некој познаник роднина ако има локал или фирма, да работиш некоја работа или пак ако имаш некоја добра идеја може да станеш претприемач уште на млади години :D
 
Член од
23 април 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Доколку барате работа на вистинското место сте !

*бесплатна регистрација
*бесплатна обука на Македонски јазик
*сопствен спонзор - Лицето коешто ќе ви помага во работата

Немојте да го трошите вашето време за фејсбук и останатите социјални мрежи,туку искористете го за да имате приход од сето тоа!

Со одвоено време,од ден на ден се ќе ви биде појасно и појасно и ќе се унапредувате се повеќе и повеќе.Со потребниот труд до загарантирана заработка!

Во оваа работа навистина може да се успее,со вложен труд и работа,се е можно!
Се бараат само сериозни работници!

Регистрирајте се на следниот линк http://goo.gl/S06Wmv

За повеќе информации
е-мајл: zarabotkaoddoma@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/zarabotkaoddoma7
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Вака дечки имам 17 години и се бавам со луѓе кој купуваат од Oriflame мајками има многу колешки исто така и братучетками другарки и јас другарки а исто така и машки род но повеќе девојчиња купуваат е сега јас работам така што сум зачленет и носам луге таму да купуваат производи и тоа што носам јас луге добивам од производот процент се вади добра пара но треба да знаеш многу личности не е тешка работата пробајте и побарајте да се зачлените во Оriflamе или во некој други козметички продавници со среќа дечки
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.292
Поени од реакции
36.286
Вака дечки имам 17 години и се бавам со луѓе кој купуваат од Oriflame мајками има многу колешки исто така и братучетками другарки и јас другарки а исто така и машки род но повеќе девојчиња купуваат е сега јас работам така што сум зачленет и носам луге таму да купуваат производи и тоа што носам јас луге добивам од производот процент се вади добра пара но треба да знаеш многу личности не е тешка работата пробајте и побарајте да се зачлените во Оriflamе или во некој други козметички продавници со среќа дечки
vo Avon ne si probal?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom