Начини за заработка за тинејџер?

Член од
16 јануари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
Нудам работа во авон. Лесна заработка, многу подароци, и парфем за 25 ден за добредојде. Работа од дома. Лесна и забавна. Повеќе информации во порака.[DOUBLEPOST=1516127217][/DOUBLEPOST]Нудам работа во авон. Лесна заработка, многу подароци, и парфем за 25 ден за добредојде. Работа од дома. Лесна и забавна. Повеќе информации во порака.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво. Денес секој од нас бара дополнителна заработувачка. Нудам работа во Авон. Работа која нема да ве заморува, работа од дома. Заработувате сами, сами сте свој шеф. Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден. За дополнителни информации пишете ми во порака. Поз 26047096_577501652595678_2894033662819718477_n.jpg
 
Член од
19 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
Здраво. Денес секој од нас бара дополнителна заработувачка. Нудам работа во Авон. Работа која нема да ве заморува, работа од дома. Заработувате сами, сами сте свој шеф. Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден. За дополнителни информации пишете ми во порака. ПозПрегледај го приврзокот 184059


„Работа која нема да ве заморува“ - Да, ќе ве заморува, и тоа како. Оди нуди каталози и моли ги да купуваат.

„Работа од дома“ - види погоре.

„Заработувате сами, сами сте свој шеф“ - Океј, ако веќе прифатиш да молиш луѓе за да си купуваат.

„Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден.“ - Не е баш за секој. Еве јас сега ќе се зачленам, ќе ми дадат парфем за 25 денари? Или заборави да кажеш дека морам да нарачам производи во минимална вредност од 2000 денари?
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
„Работа која нема да ве заморува“ - Да, ќе ве заморува, и тоа како. Оди нуди каталози и моли ги да купуваат.

„Работа од дома“ - види погоре.

„Заработувате сами, сами сте свој шеф“ - Океј, ако веќе прифатиш да молиш луѓе за да си купуваат.

„Добивате подароци. За секој што ке се регистрира следува парфем за само 25ден.“ - Не е баш за секој. Еве јас сега ќе се зачленам, ќе ми дадат парфем за 25 денари? Или заборави да кажеш дека морам да нарачам производи во минимална вредност од 2000 денари?
На сликата многу убаво си пишува дека минимална вредност треба да биде 2.000 ден. И тоа е подарок за добредојде. Ако ти молиш, јас работам и не молам. Го испраќам каталог на моите познаници и мојата порака гласи Разгледај си, можеби ќе ти се допадне нешто. Доколку тебе те заморува, да седнеш на лаптопо 10 минути да ги испратиш нарачката, да ти стигне дома пред врата, е за тебе нема спас. Секоја работа ќе ти биде тешка. Доколку тебе таа работа не ти одговара, некој како мене солидно како хонорарна работа си заработува 7 години. Голем поздрав, со толку демотивирачки став никогаш и неможеш да успееш во компанијата наречена Авон.[DOUBLEPOST=1516638801][/DOUBLEPOST]
дај не спамирај
Ти ќе забраниш ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
На сликата многу убаво си пишува дека минимална вредност треба да биде 2.000 ден. И тоа е подарок за добредојде. Ако ти молиш, јас работам и не молам. Го испраќам каталог на моите познаници и мојата порака гласи Разгледај си, можеби ќе ти се допадне нешто. Доколку тебе те заморува, да седнеш на лаптопо 10 минути да ги испратиш нарачката, да ти стигне дома пред врата, е за тебе нема спас. Секоја работа ќе ти биде тешка. Доколку тебе таа работа не ти одговара, некој како мене солидно како хонорарна работа си заработува 7 години. Голем поздрав, со толку демотивирачки став никогаш и неможеш да успееш во компанијата наречена Авон.[DOUBLEPOST=1516638801][/DOUBLEPOST]

Ти ќе забраниш ?

Ама копанијата наречана АВОН не ти гарантира заработка наречена пари доколку не нудиш на луѓето да купуваат наречено замарање.

Браво за тебе, драго ми е што солидно заработуваш, очигледно тоа ти одговара.
Мене не ми одговара и мислам дека не е лесен начин за заработка.

Ако парфем ќе ме збогати, шо да ти кажам...

Поздрав назад.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.138
Поени од реакции
3.353
Значи има пари во ваков тип на мрежен маркетинг, но проблемот е што претежно го работат деца и појма си немаат ни од мрежа, ни од ниво, ни од проценти , ни па од заработка. Го претстатуваат да изледа замарантско и тоа е многу лошо. А членот ако заработува солидна сума и работи веќе 7 години, тогаш нема потреба да објавиш на форум, ако веќе имаш солидно разработена мрежа :D
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
Еве ти еден совет од мене. Ако имаш некоја веспа , или ако немаш нека дадат твоите до 200 евра да ти купат некоја , и склучи договор со некоја пицерија или сендвичара за брза храна , и разнесувај за нив. Тоа е добивка и за нив и за тебе , еве како ... Ако си од помал град сигурно ги познаваш сендвичарите и пицериите што работат турбо , оди и понуди им дека ќе сакаш да разнесуваш за нив достава до врата ,а тоа нема ништо да ги кошта нив , туку ќе наплаќаш по 20 денари од тура од муштериите. Е сега како што реков ако си од помал град , и си во добра кондиција можеш и со велосипед да разнесуваш , е тука ќе се дупнеш од пари правење бидејки ќе немаш трошок за нафта. Еден познаник знам правеше и по 800 до 1000 денари дневно така , чисти пари му остануваа.
Јас во Скопје би пробал така со точак, ама тешко дали некој ќе сака, оти на пример во пицериите доставата е бесплатна, а и како е можно да се прават од 800 до 1000 денари со само 20 денари од муштерии?
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво, нудам работа од дома. Заинтересирани нека ми пишат
 
Член од
18 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
100% Сигурна заработка со најдобрите производи за силен имунитет, и многу други придобивки од програмата на оваа компанија. Прва и најдобра online продавница која ѓи наградува нејзините корисници! Неограничени можности за заработка без никакви услови и тековни трошоци. Заработувај од дома
 
Член од
12 август 2017
Мислења
19
Поени од реакции
6
Ако толку многу сакате да заработите, одете по американскиве фастфуд ресторани и распрашајте се за пола работно време. Да знаете како се заработуваат пари со труд, а не да им нудите каталози на другарките и да бе ве залажуваат со ова "работа од дома".
Ако си уметнички тип тогаш отвори си инстаграм шоп и нуди нешто или па upwork.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom