Насилства во Македонија

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.096
Не го пуштам Јанко да го гледам за да се поштедам од дополнително кревање црева. Можам само свечено да ветам дека ако некој ден, некаде го начекам, верујте дека за тој ќутек генерации и генерации ќе зборат.

Време е да се стегаат куферите од овде, дојде време кога Бугарскиот пасош не ми е толку долна работа споредена со животот во оваа земја.
 
H

HoT IcE

Гостин
Може некој да ми пише на кратко што се дешава у Ѓорче? Пошто не пратам твитер, фејсбук и портали, а и секакви луѓе има. Овде ми се проверени информации. @Röddást @Ilumious
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Дај Боже и кај нас да се воведе законот,да можеш да поседуваш оружје и да го употребиш во самоодбрана...
Можеш... ако бидеш нападнат со оружје...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Шо јадат бурек полицијата била брутална? Па кога копиљ некој ќе зема да удира по него со цел да влезе во Сарај и да прави глупости шо треба да направи полицаецот? Да му постави тепих и да му рече повели?! Да не беше полицијата до сега кај Св. Петар ќе имаше масовна посетеност од наши и Албанци...
Ај жити мајка,а што не беа брутални на Бит паза?,кога би важело за сите ок,вака Fack of.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Во нормална ќе имаше дадено кога го заташкуваше случајот со Мартин.
Бранко го пратил Мартин да се качи на бина, намерно за да ја дестабилизира државава.

Иначе џабе врескате за оставка брколинда сеуште не е министер уште не и е даден мандатот. така да нема од кого да се бара одговорност.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ма Бwанко намерно му праи вакви исценирани убиства на Грујо, да не влезиме у Нато и у Еу.
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Не ми е јасна само една работа.

Дали Албанците ќе бидат задоволни кога сите ние Македонци ќе умреме? А сите ќе умреме кога тогаш нели, па поготово со овој секојдневен стрес, немање работа, 0 животен стандард и слично.
Дали Албанците ќе се почувствуваат среќни од дното на душата кога ние ќе се иселиме во странство?
Дали кога сите млади Македонци ќе се иселат од државава, а се селат секојдневно и масовно, а пошто нови и без тоа не се раѓаат, владее белата чума, наскоро сите Македонци ќе се истребат.

Дали тогаш Албанците конечно ќе ги огрее сонце, ќе бидат среќни, ќе живеат во благодет и благосостојба и сите нивни проблеми ќе бидат решени.....

НЕ! Не! Не! тогаш знаете што ќе се случи?.... тогаш тие ќе почнат сами меѓу себе да се убиваат, затоа што тие се такви, тоа им е во крвта, тие едноставно мораат да имаат некој крвен непријател.

Само една работа имам да им порачам на Албанците..... ве молам драги сограѓани Албанци, почекајте не барем уште 5-10 години и верувајте нема да постоиме ние Македонците. Нема потреба од насилство еве ви ја државава па процветајте во неа. Слободно земете ја, нас и без тоа не ни дала ништо нит сме виделе некое фајде зашто живееме тука. Не ни треба, не ја сакаме оваа држава, земете ја мирно и со здравје служете се со неа. Само почекајте не да се иселиме нема потреба од вакви насилства.
сега не е време за филозофирање
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.767
матер им ебам џандарска
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Истајте ги мобилните и снимајте
Nemoze da se protestira protiv brutalnosta na policijata poshto e brutalna i ke ne skrshi od kotek. I na bilo kakov protest da izlezime ke bideme oceneti kako opozicioneri i brankofili.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
Не може да се протестира? :icon_lol:

Според снимките гледам групи од по 2-3 стотини луѓе кај што туркаат полициски блокади.

Уште толку да се соберат, и ќе ги видиш џандариве опшаката вгаз и да ги немат. Остај ти бруталност... Накурчена маса на луѓе + домино ефект, и без проблем влегуваат во Собрание или Влада.

Ајде ајде.. не сум таму, ама срцево ми е со луѓето што протестираат. А да бев во земјата и Скопје, сигурно немаше да седам на лаптопов - крајно изнервиран што не мо
ам да ја следам ситуацијата, пошо нашиве медиуми (мајката вПУТКА да им ја изнаебам) се ништо повеќе од зарипнати и послушни љангачи..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Зборам за ситуацијава денеска... тоа е друга приказна.
Па да ам една повлекува друго,реков нормално е,ама да биде за сите исто,вака само тензијата расте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom