Насилства во Македонија

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
Мрзам што живеам во Словенија, но среќен сум што на време спасив гз
Извини вака, ама таквите како тебе ми се најголемите душмани на државава. Вие сте тие шо си имате спасено газ на време па цело врмее лаете и кукате за војна, а гајле ви е вас, далеку сте. Епа извини, ама ако мислиш да се тепаш ела прибери се. Со километри се раздалечени, со години не стапнале, па се праат сезнајковци.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.601
Поени од реакции
3.701
Едно ќе ви кажам само... од немири и војна никој не е победник.Сите го јадат стапот.Некој порано,некој покасно.
 
W

Werther

Гостин
Тие видеата што ги ставате овде се' се од шиптаpи снимани. Во зградите кај очната болница каде што беше и зборното место, сите се шиптаpи под кирија.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
За Смилковци имаше тема од 500+ страни, за Ѓорче 150+ страни..... само вие билдајте постови!
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
3
Ја барам информациај од прва рака, пошто свашта се пишува моментално по порталиве .
Вчера мој близок другар случајно се најде таму и она што ми го пренесе тој и она што го пишуваше по порталиве се разликуваше скоро кај сите до еден, единствено овие беа до некаде по избалансирани и точни во излагањата, поради тоа го стаив линкот... инаку моментално што се случува не знам...
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Не ми е јасна само една работа.

Дали Албанците ќе бидат задоволни кога сите ние Македонци ќе умреме? А сите ќе умреме кога тогаш нели, па поготово со овој секојдневен стрес, немање работа, 0 животен стандард и слично.
Дали Албанците ќе се почувствуваат среќни од дното на душата кога ние ќе се иселиме во странство?
Дали кога сите млади Македонци ќе се иселат од државава, а се селат секојдневно и масовно, а пошто нови и без тоа не се раѓаат, владее белата чума, наскоро сите Македонци ќе се истребат.

Дали тогаш Албанците конечно ќе ги огрее сонце, ќе бидат среќни, ќе живеат во благодет и благосостојба и сите нивни проблеми ќе бидат решени.....

НЕ! Не! Не! тогаш знаете што ќе се случи?.... тогаш тие ќе почнат сами меѓу себе да се убиваат, затоа што тие се такви, тоа им е во крвта, тие едноставно мораат да имаат некој крвен непријател.

Само една работа имам да им порачам на Албанците..... ве молам драги сограѓани Албанци, почекајте не барем уште 5-10 години и верувајте нема да постоиме ние Македонците. Нема потреба од насилство еве ви ја државава па процветајте во неа. Слободно земете ја, нас и без тоа не ни дала ништо нит сме виделе некое фајде зашто живееме тука. Не ни треба, не ја сакаме оваа држава, земете ја мирно и со здравје служете се со неа. Само почекајте не да се иселиме нема потреба од вакви насилства.
А не така,ке почекаме малку додека стигнат Бугарите како во 1941 година,е тогаш ке горат Албанци како факели,тогаш се ќе остават ке бегаат да спасат жива глава.Македончето никогаш не било способно да води држава,сега кога ја имаме тоа навистина го докажавме.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
До пред 10 минути беше заземен сенатор во ЃП. се е искршено и еден покер апарат беше фрлен во огинот. Желките реагираа и ја разбија толпата.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
По гадно нешто од Македонче кое што е wanna be европјанин,и кој што мисли дека е 10 пати по паметен од сите Македонци и Албанци заедно,не постои на овој свет,дури по гадни и одбивни ми се од планинариве !
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Драги почитувани сакани и ценети сограѓани Албанци,

Јас имам 2 многу добри другарки Албанки и сеуште се дружам со нив.
Имам само едно да им порачам на Албанците, ве молам почекајте не да се иселиме, дајте ни само 5 - 10 години, верувајте нема да постои Македонски народ, па зарем не гледате дека наталитетот ни е на нула? Наши генерации не раѓаат деца, наши генерации веќе со едната нога се во странство, и немојте да мислите дека сакаат да заминат заради вас Албанците! НЕ нене... тие заминуваат зашто тука не можат да извадат парче леб.... за жал Македонија е пропадната држава.

Почитувани сограѓани Албанци, Македонија е Ваша, и нема потреба да не убивате, и без тоа ќе се отселиме во странство барајќи си го парчето леб. Не ми е јасно зашто не убивате што сме ви направиле, зарем не заслужуваме да живееме и ние, каков таков гастарјбајтерски живот крпен, не во Македонија бре Браќа мили, Македонија е Ваша слободно земете ја.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Извини вака, ама таквите како тебе ми се најголемите душмани на државава. Вие сте тие шо си имате спасено газ на време па цело врмее лаете и кукате за војна, а гајле ви е вас, далеку сте. Епа извини, ама ако мислиш да се тепаш ела прибери се. Со километри се раздалечени, со години не стапнале, па се праат сезнајковци.
Не бе, појаки се тие од Австралија и сл. што не стапнале декада тука, да не уверуваат како се' е супер кај нас и да ги гласаме моменталните, тие од што е се' супер не стапнале во државава од прошлиот милениум и нормално, знаат повеќе од нас што се случува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
A кога ќе се кренат Албанците кој ќе им прави рација?
Истиве овие што јадат од наш данок и за 20 минути можат ако сакаат да го срамнат градов со земја. Ти мислиш специјалниве единици неспособни се? Добро бе до толку не ви фаќа црпката дека наредби примаат?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Дали ќе има доживотен затвор како за полицаецот од Гостивар баш да видиме.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Тоа е точно...нека се рчне некој нарко бос од кај шиптариве со Таткото,да видиш како ќе ги претресат...за потсетување-Бродец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom