Насилства во Македонија

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Драги почитувани сакани и ценети сограѓани Албанци,

Јас имам 2 многу добри другарки Албанки и сеуште се дружам со нив.
Имам само едно да им порачам на Албанците, ве молам почекајте не да се иселиме, дајте ни само 5 - 10 години, верувајте нема да постои Македонски народ, па зарем не гледате дека наталитетот ни е на нула? Наши генерации не раѓаат деца, наши генерации веќе со едната нога се во странство, и немојте да мислите дека сакаат да заминат заради вас Албанците! НЕ нене... тие заминуваат зашто тука не можат да извадат парче леб.... за жал Македонија е пропадната држава.

Почитувани сограѓани Албанци, Македонија е Ваша, и нема потреба да не убивате, и без тоа ќе се отселиме во странство барајќи си го парчето леб. Не ми е јасно зашто не убивате што сме ви направиле, зарем не заслужуваме да живееме и ние, каков таков гастарјбајтерски живот крпен, не во Македонија бре Браќа мили, Македонија е Ваша слободно земете ја.
Не трескај, за 8000 да работиш тука? Неможеш сметки да платиш,неможеле Македонците да извадат парче леб, ќути подобро !
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Јанко јади ми го бурекот ке соли памет сеа

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Извини вака, ама таквите како тебе ми се најголемите душмани на државава. Вие сте тие шо си имате спасено газ на време па цело врмее лаете и кукате за војна, а гајле ви е вас, далеку сте. Епа извини, ама ако мислиш да се тепаш ела прибери се. Со километри се раздалечени, со години не стапнале, па се праат сезнајковци.
Потполно те сфаќам.
Да можев би дошол одма и планирав за некоја година да си се вратам назад зошто нели дома си е дома.
И никој не сака војна. Ако си имал некој близок во 2001 знаеш како е да се тресеш секој ден.
И на нас не ни е лесно што сме толку оддалечени, и нас не боли што не сме таму. Тоа што ти живееш во Македонија не те прави поголем Македонец од мене.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пуштет има на АТВ емисија со гости во живо. Кажаа за вчера кружеле гласини дека албанци се закључиле во кладилница 20 души и полицијата со жив штит ги извлекла надвор.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Ах леле уште не ми се верува гнаси албански, се надевам дека Господ ќе ги казни !!!!!!!!!!!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Едно ќе ви кажам само... од немири и војна никој не е победник.Сите го јадат стапот.Некој порано,некој покасно.
Знам, сега ми кажа директорот.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
koga togas makedonija ke bide nivna,cekor po cekor ja osvojuvaat
ama albancite imaat srce,nie ne
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не трескај, за 8000 да работиш тука? Неможеш сметки да платиш,неможеле Македонците да извадат парче леб, ќути подобро !
Па тоа и го зборам, за 8000 никој нема да работи тука. читај подобро
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
Потполно те сфаќам.
Да можев би дошол одма и планирав за некоја година да си се вратам назад зошто нели дома си е дома.
И никој не сака војна. Ако си имал некој близок во 2001 знаеш како е да се тресеш секој ден.
И на нас не ни е лесно што сме толку оддалечени, и нас не боли што не сме таму. Тоа што ти живееш во Македонија не те прави поголем Македонец од мене.
Тогаш не се чукај толку во гради те молам, во вакви моменти треба разумот да работи а не чувствата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom