Насилства во Македонија

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.492
Поени од реакции
11.395
Драги форумџии!
Во оваа тема ќе ги поставуваме сите нови случаи на насилство во Македонија со цел да не се претрупува форумот со теми, барем да дискутираме во една.

http://mkd-news.com/8-detsa-pretepani-so-palki-vo-avtobus-blokiran-patot-kaj-stajkovtsi/


Еве линк,имаат и доста други објавено.Дали пак се вжештува ситуацијата како и секоја година пред нова година ?

Наводно,напаѓачите влегле со палки и крволочно ги нападнале осумте души што биле во автобусот,меѓу кои имало и едно девојче.
 
Последно уредено од модератор:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
2.987
Кога никаква немаат идеја нервознава опозиција повторно предизвикува сценарија.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.459
Се знае кој го предизвикал ова, не е ништо ново, секоја година ова време се случува нешто вакво, само жално за оние што се жртви.
 

.Sky.

♫ Модератор ♫
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.671
Поени од реакции
7.134
Овие работи кои се случуваат позадината се знае која е. Се вакви работи прават само вниманието да се отргне од оние вистински проблеми кои постојат во Македонија и се игра на онаа карта, карта која се нарекува Национализам. Така да веќе ова стана неминовно секоја година колку што запамтив јас се случува после септември... Што е најтрагично невини жртви го јадат стапот а останатите секој ден си ги вртат своите задници во фотељите и галје си немаат.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
не бе грешка сте , мирни се орките ...

Следниот оглас сите рамковци у администрација со 40.000 денароси почетна плата + К-15 + детски додаток + хранарина + патарина. И по 4 работни саата.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.494
Поени од реакции
3.323
http://mkd-news.com/8-detsa-pretepani-so-palki-vo-avtobus-blokiran-patot-kaj-stajkovtsi/


Еве линк,имаат и доста други објавено.Дали пак се вжештува ситуацијата како и секоја година пред нова година ?

Наводно,напаѓачите влегле со палки и крволочно ги нападнале осумте души што биле во автобусот,меѓу кои имало и едно девојче.
Се загреваат за нова година , секогаш е вака .
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.936
Што ли им се врти во глава пред да претепаат некој невин човек ? "Ќе измааме некого ај шо , и онака ништо не е како што треба у оваа држава нема да не најдат а ние ќе се набилдаме ..."
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.675
Поени од реакции
1.805
иначе за тие што викаат дека е секоја година пред нова година се дешаваат вакви работи се лажат, вакви работи се дешаваат СЕКОЈ ДЕН во 65, Стајковска или Раштевска, живеам во Стајковци и имам доста видено, идат влагаат те маваат и си искачаат, а ти сам што ке праиш, а они како пички по 30 души идат, мене ми се нема десено ништо вакво слично ама иам бајаѓи другари буквално тоа им се има дешавано, а и се дешава секој ден, претежно после цркавата у Сингилиќ,тој реон мававаат и бегаат одма, и тоа се се идни та исти, само нејкат да ги фатат.И буквално за ништо можеш кјутек да изедеш, онака од чиста мира, СЕКОЈ ДЕН.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.492
Поени од реакции
11.395
Не знам од кого е ова и дали е од опозицијата,искрено кур ме заболе.

Срамота е,жално е ова што се случува во своја држава да бидеш третиран ко ѓубре и ко граѓанин од трет ред.

Следен ден кога ќе се тепаат шконци во двојка и петка,ќе се јави Геро на Инфоплус и ќе ги обвини македонските националисти дека шират меѓуетничка омраза.
Ова е разликата меѓу нас и нив,кај нив сеуште се нема огласено никој,а ние да фатиме да преебеме некого,ќе се крене огромна фама.
 
На врв Bottom