Насилства во Македонија

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ГЕНЕРАЛ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ

Полицијата вечерва не смееше да употреби сила! Во никој случај! Да се тепа сопствениот народ додека цела Македонија тажи по убиениот Ангел, да се употребат палки и шок бомби за да се растурат Македонците кои се собраа да изразат тага, сочувство и револт, е грев но и долевање на уље на огнот.

Министерот за внатрешни работи заедно со најтесното раководство на МВР морал да предвиди и да најде друг начин за справување со гневот на револтираните граѓани! Без насилство! Без дополнително понижување на и онака понижениот народ!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
На кои дроги е гомнаров кај Јанко?!
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.460
Поени од реакции
5.497
Бранко феноменот, 6 пати губи и се контролира во државата. Кога ќе ми текни дека пола Македонија мисли вака. :tapp:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Дај бе некој што бил на лице место нека каже, полицијата озбилно мавала по жени и деца, или некој пробува ептен да ја потпали ситуацијава ?
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
3
Треба ли да се кријат тие инциденти ? Жал ми е за тој што те створил.
А шо? Ко у 11ти век? Крвна одмазда треба ли? Вакви работи треба да ги решаваат институциите. Уште подобро треба да не ги создава ваквите проблеми.. Забораваш што се случуваше кај нас и по балканот последниве децении... Дете, не си видел ти ни војна, ни борба..
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Ако се Албански и доаѓаат накај Ѓорче....дечки се гледаме во ров или некаде во странство....
Мрзам што живеам во Словенија, но среќен сум што на време спасив гз
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Дај таа дебелата свиња манете ми ја па уште ме цитираа кога го плукав во темата негова, маркетинг праел стоката со вакви мислења негови, кој црн маркетинг, гроб да нема, што „интелектуалци“ стигнаа да го газат градов и државава.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.559
Поени од реакции
3.645
Шо јадат бурек полицијата била брутална? Па кога копиљ некој ќе зема да удира по него со цел да влезе во Сарај и да прави глупости шо треба да направи полицаецот? Да му постави тепих и да му рече повели?! Да не беше полицијата до сега кај Св. Петар ќе имаше масовна посетеност од наши и Албанци...
 
Член од
13 септември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
469
Ништо нема да се случи, бидејќи на Албанците не им одговара промена.
Само на нас - Македонците - ни одговара промена.

Тие имаат прекрасен рај за криминал, загарантирани позиции (чиј единствен услов е националноста), итн. на сите ви е познато, плати земаат - не одат на работа, данок не плаќаат, цел криминал - дрога, проституција, органи, лихва - по познати рути, дури и за аматери-новинари, никој не ги стопира, итн.
Тоа не би ризикувале за НИШТО, иако личи поинаку од нивните „закани“.
Тие се закануваат бидејќи знаат дека никогаш нема да дојде време да ги „видиме“ нивните закани на дела - ние сме премногу мирен, пасивен народ, прифативме сѐ (2001, 2004, 2005, 2011, итн.) само немојте да нѐ секирате/плашите.

Но, иако на нас ни одговара промена, никој не сака да работи на тоа или да се потруди. Ќорсокак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom