Насилства во Македонија

M

Mario Gómez

Гостин
Дозволуваме да не тепа полиција. Оние што јадат леб од данокот што го плаќам јас. Што треба да се случи за да им текне на луѓево дека постои полициска бруталност и треба да се излезе на протест против истата?
Nemoze da se protestira protiv brutalnosta na policijata poshto e brutalna i ke ne skrshi od kotek. I na bilo kakov protest da izlezime ke bideme oceneti kako opozicioneri i brankofili.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Имаше еден обид, по убиството на Мартин Нешковски. Протест без партија во позадина, и резултатот беше неколку стотина и тоа е се. Имаше 1 или 2 помасовни протести и толку.
партијата кажува нема веќе ако ги видат летаат од работа и се смирува ситуација, тоа е реалноста кај нас.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Слушам у Куманово е лом... што точно? некој? Ќе биде големо ова излеа...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Gragjanska vojna ke ima, slusajte mi zborot, ke se puka
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дозволуваме да не тепа полиција. Оние што јадат леб од данокот што го плаќам јас. Што треба да се случи за да им текне на луѓево дека постои полициска бруталност и треба да се излезе на протест против истата?
Не бе секогаш навивачите се криви за инцидентите. Гледаш и на денешните протести, пак ги вмешаја навивачите (од опозиција) :tapp:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Слушам у Куманово е лом... што точно? некој? Ќе биде големо ова излеа...
Исто и ја прочитав, тепачки, кршења на кафичи , полиција итн.. ај некој кумановец нека каже шо како е таму
 
И

Име И Презиме

Гостин
Значи не го можам Јанко Илковски кога сака да изиграва светец у емисија кај него,па дај биди еднаш муж а не свиња и завземи ја реалната страна а не на се нешто се оградува :tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Значи не го можам Јанко Илковски кога сака да изиграва светец у емисија кај него,па дај биди еднаш муж а не свиња и завземи ја реалната страна а не на се нешто се оградува :tapp:
Тој е најголемиот подлизурко во државава, се прави силен, а нема никаков став.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
знае некој повеќе за ова во Куманово
Славеа денес рамковни матура беше блокиран делот кај пазарче. Ако се забегале накај гимназија кој е чист Македонски дел и провоцирале можно е мада натаму рамковните не одат.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
T

templar55

Гостин
Само што видов... Има блог, кој во целава оваа мешаница, објавува ЛИСТА на инциденти, во кои жртви биле македонци а напаѓачи албанци... Е така, така луѓе, се ствара омраза и национализам...
Треба ли да се кријат тие инциденти ? Жал ми е за тој што те створил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom