Насилства во Македонија

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Него секој поздрав и секоја чест за Ѓорче општината, не очекував олкава реакција во Скопје, ме потсеќа на Прилеп 2001-ва, мислам дека повеќето од вас памтат како се реши тука ситуацијата после кукавичката заседа на Карпалак и како реагира народот. :)
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Пријателе,такво нешто тешко да се оствари.Хипотетски тоа е најлошо сценарио,бидејќи доколку ги исчистиме Албанците,после ке речеме дека ни сметаат Турците,па Ромите,и така една ден ќе дојде и самите да се етнички исчистиме.Нас не ни треба такво нешто,нас не ни треба Европска Влада,не треба да бидеме земја од ЕУ каде што ке се доселуваат мигранти од Азија,Африка кои градат џамии.Нас ни треба цврста власт како во Израел каде што ќе се знае кој е стопан на земјата,каде што ќе се знае кој е мнозинство,каде што малцинствата нема да претеруваат со своите барања.За овие 20 години независност ние секогаш избираме лигуши,лити мажи да ни ја водат државата,кои се заглибени во тежок криминал и корупција
Турциве и Ромите се светлосни години пред Албанците.( 98%)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
испаднете на улица запалете се живо и така нема живот со овие безрбетни амеби.....
Многу храбро ова обраќањево во второ лице множина. :D
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
3
Според информациите од теренот, најагресивните, оние кои најмногу провоциираат се познати како дел од навивачки групи кои имаат блиски врски со Социјалдемократите

Да бе Бланко е клив :facepalm:
Каков Бланко, какви бакрачи! Не дека он е нешто светец, напротив! Ама упростувањето на граѓаните, национализмот, агресијата е тренд кој го гледаме во последните неколку години и само поради сиромаштијата.. А и кај „браќата“ е исто.. Ете затоа ни се случуваат вакви работи
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.061
Поени од реакции
36.612
Добро, има ли уште некој што сака да остане во држава? Јас еве се јавувам кај роднините во странција, ова веќе не се трпи.
Тоа е тоа што они го сакат. Да не остане никој , да бидеме малцинство , и да ни ја земат државата. Имавме вакво сценарио пред нос србите најубаво знаат. Али во никој случај не би ги обвинил тие што заминуваат , животот е прекраток за да не си поминеш убаво во него.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.924
Поени од реакции
11.534
Ќе му подуе ку*от на паторот од ку*опушачите од Курир.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Него секој поздрав и секоја чест за Ѓорче населбата, не очекував олкава реакција во Скопје, ме потсеќа на Прилеп 2001-ва, мислам дека повеќето од вас памтат како се реши тука ситуацијата после кукавичката заседа на Карпалак и како реагира народот. :)
Само што сега државата дава наредба да се тепа народот кој има потполно право да се побуди ако е незадоволен од нешто а има доста причини за незадоволство.
 
Член од
4 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
17
Јас сум КарамБа главом и брадом, мајка ми е очевидец, одма ме извести, напишав на твитер за да не се збираат гужви бидејќи е сомнително и опасно! дур го пишувам ова слушам рафали од Ѓорче и се ежам..............
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Каков Бланко, какви бакрачи! Не дека он е нешто светец, напротив! Ама упростувањето на граѓаните, национализмот, агресијата е тренд кој го гледаме во последните неколку години и само поради сиромаштијата.. А и кај „браќата“ е исто.. Ете затоа ни се случуваат вакви работи
Па не е светец ама те Социјалдемократите биле тие што протестирале и кршеле. Нормално нивните партиски пиунчиња не смеат да одат против полицијата ќе ги караат од штаб. И нашите се поделија готово.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Само што сега државата дава наредба да се тепа народот кој има потполно право да се побуди ако е незадоволен од нешто а има доста причини за незадоволство.
Дап. Многу работи се сменети но менталитетот на луѓето што се кренаа на протест ме потсети на прилепскиот. Јас бев мал но добро памтам каква беше атмосферата, како беа демолирани сите можни албански дуќани, беа влечени луѓе буквално од дома и на клоци бркани вон градот или полошо, бомба насред џамија им фрлија, се живо диво демолираа што е поврзано со албанци.
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
42
Поени од реакции
3
Само што видов... Има блог, кој во целава оваа мешаница, објавува ЛИСТА на инциденти, во кои жртви биле македонци а напаѓачи албанци... Е така, така луѓе, се ствара омраза и национализам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom