Насилства во Македонија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
http://ednimakedonci.blogspot.com/2013/03/blog-post.html

За жал... ништо посериозно не се превземало, ниту ќе се превземе, абре шо гомнарија од држава сме бе у пички матер, жално за детенцето. Нека му е лесна земја :(
Другар жустрото следи во наредните денови, тепачки по автобуси, по автобуски станици, па начекувања наши деца сами и прекршување од ќутек. Тек следува тоа.

Рутите се познати, автобусите исто, па пазете се.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Смртоносната рана е повеќекратен убод со нож во пределот на срцето, за ова со палкиве уште не ми е сигурно зошто истражен судија немаше до 9 саат ебате полицијата, телото седеше уште на скали. Ќе видиме обдукцијата дали ќе покаже и други насилни траги.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тоа е да си знаеме колку не подржуваат нашите Македонци. ;)
Не ми треба подршка од такви инсекти.
Се надевам тие рошлите некој ден ќе бидат наденати на сечен кур, онака брутално карани да бидат. Па кои сака нека се.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Не, одма откако ќе се качиш на насипот, на патеката, заминувајќи ја очнава. Ако го пројдеш овој мост ќе стигнеш кај кајакарскиот клуб Ласта :)


Не само ти, колку пати сме иделе на Састав на лето , све тоа пиши пропало сеа
Еј таму колку сум се бањал ама знам дека предходното лето бев да видам и што да видам све шиптараана врие нема шанси да се бањаш пошто од другата страна нивна ако памтиш кај што е нивната плажа изазиваат, пцујат на неколку пати ја братучет ми ќе се степавме со Албанците како и да е преубаво место кое било порано сега го завземаа они и тоа е тоа а еве се повеќе и повеќе се шетаат во ѓорче убијци а баш и јас таму кај што живеам...
 
H

HoT IcE

Гостин
Овие што палат и кршат се надевам носат капи, капуљачи и слично и нема да бидат идентификувани. Не дека ќе смени нешто, ако се решат, ќе го јадат немиен и невини луѓе за штетава, а така и ќе биде.
Искрено се плашам за Скопјани, за наши македонци/македонки, оти ова ќе искалира во наредниве денови, пак ќе има огромни проблеми и насилство по Скопје, особено по автобуси и слично, затоа пазете се кај се движите, и со што, посебно у делот Мордор од Скопје.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Мене едно не ми е јасно само. Како крадци на велосипеди, со себе носат палки, секири и ножеви? Ај прошетај низ ценар со секира, бе, да видам колку метри ќе поминеш. Веднаш ќе те уапсат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Нема да верувате што напишал еден член од форумот на твитер. :facepalm: Да не го ставам постот тука ќе настанат големи навреди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Нема да верувате што напишал еден член од форумот на твитер. :facepalm: Да не го ставам постот тука ќе настанат големи навреди.
Кој од тука што пишал?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.986
Поени од реакции
112.228
Нема да верувате што напишал еден член од форумот на твитер. :facepalm: Да не го ставам постот тука ќе настанат големи навреди.
Веќе кога кажа постирај, или дај по ПП баш ме занима.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
ДА ти ебам и власт и телевизии и све што е државно/приватно што не кажуваат за овој настан СВЕ да им ебам!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Нема да верувате што напишал еден член од форумот на твитер. :facepalm: Да не го ставам постот тука ќе настанат големи навреди.
Дај бе ја ќе го ставам ако тебе ти се лоши пошо на форумов има ликови шо ептен се извртени и лажат наивни деца на форумов и им наметнуваат идеја за соживот
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.356
Мене едно не ми е јасно само. Како крадци на велосипеди, со себе носат палки, секири и ножеви? Ај прошетај низ ценар со секира, бе, да видам колку метри ќе поминеш. Веднаш ќе те уапсат.
Замисли некој шпон влага у бурекџилницата на Рекорд со секира и вика - а бе ова за бурекот ми е, не знам што мисљиш....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom