Насилства во Македонија

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Сакам да апелирам до граѓаните кои протестираат да не им ги палат дуќаните и другиот недвижен имот на кучината во Прилеп во 2001 прва сета недвижнина што ја имаја муслиманите беше запалена, за подоцна кучината за изгорените објекти да земат огромни оштети небројани пари удрете дирекно на нив не на имотите само услуга че му направите, ако вреди дуќанчето 30 000 евра 100 000 евра че му исплати државата,
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
101
Поени од реакции
38
Проблемот е што медиумите не ве информираат. Бидете свесни дека за секоја кола ќе вратат дупло, за секој дуќан дупло, а за напаѓање да не збориме. Сериозно пазете си се кај движите со автобуси.
Vo vakvi slucai site treba da pazat, site se frustrirani, popaleni no jas ke ti dadam fakti deka nie po ladno krvno sme reagirale na vakvi slucai... Dvajcata ubieni albanci od makedonski policaec- nemase blokirani ulici, zapaleni dukjani, prevrteni koli... Muhamet Jashari slucajot- ubien spasuvajki go svojot drugar makedonec, ubien od makedonec isto taka nisto vakvo ne se sluci... sega pretepani pred svoj dvor plus bomba i frlia vo kuka na ovie od Radisani pak isto ladnokrvno se reagirase od albanskiot narod... Ama ne ste vie tolku krivi kolku e MVR sto odma izleguva so iminja kaj javnosta mesto da dava samo inicijali. Ubiecot treba da se kazni so najstroga kazna, no ubiecot ostanuva ubiec nema ni vera ni nacija, rabotete so ladna glava.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пред малку дознав шо се случило/случува и можам само да кажам дека ако некој предизвика нестабилност и ситуација во која нема да се чувствуваш сигурен, тоа се нашите „медиуми“. Ама па и што да се очекува од нив кога главен извор на информации им се фејсбук, твитер и рекла-казала...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.664
Поени од реакции
21.088
Vo vakvi slucai site treba da pazat, site se frustrirani, popaleni no jas ke ti dadam fakti deka nie po ladno krvno sme reagirale na vakvi slucai... Dvajcata ubieni albanci od makedonski policaec- nemase blokirani ulici, zapaleni dukjani, prevrteni koli... Muhamet Jashari slucajot- ubien spasuvajki go svojot drugar makedonec, ubien od makedonec isto taka nisto vakvo ne se sluci... sega pretepani pred svoj dvor plus bomba i frlia vo kuka na ovie od Radisani pak isto ladnokrvno se reagirase od albanskiot narod... Ama ne ste vie tolku krivi kolku e MVR sto odma izleguva so iminja kaj javnosta mesto da dava samo inicijali. Ubiecot treba da se kazni so najstroga kazna, no ubiecot ostanuva ubiec nema ni vera ni nacija, rabotete so ladna glava.
:pos:жртва до жртва сите од еден сте.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063

Semiramida

A prayer for the wild at heart kept in cages
Член од
27 јули 2013
Мислења
97
Поени од реакции
120
Да пукне???? Сериозно? Дали знаеш кој ќе биде крајниот исход од таа „војна“? Само земи за пример во 2001 година кој беше крајниот исход и се ќе ти биде јасно. Луѓе, разберете дека Шкониве не се сами, имаат потпора од „горе“. Они да немаа потпора немаше ни да имаат вакви права и слободи како што уживаат моментално. Војна е најлошата можна опција, а кога ќе погледнеме од друга страна и друго решение со нив нема така да ќе си трпиме, како што си трпевме до сега.
Стефан мене а и на многу други ни е сосема јасно дека имаат поддршка и моќно лоби од гнасни пари.а војната секако дека е зло,ама поголемо зло од дереџево на кое сме во своја држава?Ситуацијата со нас е како заболен од сида,и се знае дека ке умре само што се чека.Мене на тоа ме потсеќа најискрено.Само да не биде сега ако се спукаме гадно да го сркнат, зашто не само во околниве држави туку и подалеку ги бие лош глас и не се пожелни.Не можат вечно подршка да имаат,па на нерви одат со тој нивен нацизам, исламски фанатизам и криминално насилно однесување.Инаку момченцево починало на лице место или на пат кон болница искрварило?
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Баталете ги твитеџиите!Твитер е за грди луѓе!!!Анти интелектуални и антихаризматични лешинари што чекаат само некој ваков момент,па да идат контра сите за да добијат внимание или во нивната твитер средина познати како"atention whore"Ова е најлесен инстант начин за популарност,и со тоа бар еднаш во живототда се осетат важни,материмебам ретардирана!!!
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Замисли некој шпон влага у бурекџилницата на Рекорд со секира и вика - а бе ова за бурекот ми е, не знам што мисљиш....
Реалност е дека полицијата нема никаква моќ во регионите каде има етничко население. Можат само нас да не апсат на мирни протести. Тоа што се случува не е вина на етничките групи, вина е на политиката што се води и на нашата ценета полиција. Баш да видам „бркот“ што ќе каже утре. Све да и ебам, пион еден, матер нејзина.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Стефан мене а и на многу други ни е сосема јасно дека имаат поддршка и моќно лоби од гнасни пари.а војната секако дека е зло,ама поголемо зло од дереџево на кое сме во своја држава?Ситуацијата со нас е како заболен од сида,и се знае дека ке умре само што се чека.Мене на тоа ме потсеќа најискрено.Само да не биде сега ако се спукаме гадно да го сркнат, зашто не само во околниве држави туку и подалеку ги бие лош глас и не се пожелни.Не можат вечно подршка да имаат,па на нерви одат со тој нивен нацизам, исламски фанатизам и криминално насилно однесување.Инаку момченцево починало на лице место или на пат кон болница искрварило?
Која црна болница, оние од судска медицина пристигнале дури 4 саати по убиството. На лице место починал, на скали.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Одјави се и легни си некаде. ајт
Шо не ти е јасно бре?
Си прават шеги на сметка на мртвото дете и точакот и мене најде да ме цитираш оти зборам против тие шеги ?!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom