Надал vs. Федерер

Навивам за:


  • Вкупно гласачи
    392
F

fantomX

Гостин
Мислам нема потреба од коментар за последниов меч со Надал.Фактите зборат сами за себе:6-4,6-1,Мечот траеше 59 минути-мизерија за Надал.И што бега одма Надал кога не му е по ќеф,ќидна одма штом заврши утакмицата ко педерче некое.И дај затварајте ја темава пошто нема логика виша да се продолжува,ова не е ривластво повеќе!
Или да се преименува Федерер - против останатите. Инаку стварно нема смисла.:toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Мислам нема потреба од коментар за последниов меч со Надал.Фактите зборат сами за себе:6-4,6-1,Мечот траеше 59 минути-мизерија за Надал.И што бега одма Надал кога не му е по ќеф,ќидна одма штом заврши утакмицата ко педерче некое.И дај затварајте ја темава пошто нема логика виша да се продолжува,ова не е ривластво повеќе!
Ubo znajte deka tvrda podloga ne mu lezi na Nadal. Za nego se znaj zemja i mislam deka slednata godina na treva kje pokazi pak deka mozi da go stigni Federer. STvrdata kje ja ostaj za potamu :)
 
F

fantomX

Гостин
Сепак, да биде збришан за еден час игра... Премногу е па и ако не му лежи толку тврдаподлога.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Федерер го згази Надал!!!!!!!!!

И мислам дека не е убаво да го вадите Надал зашо не му идело на тврда подлога и не знам што уште ...

Федерер на сите подлоги е ѕвер, а за да бидеш најдобар треба да знаеш да газиш на сите подлоги ...

Ќе се научел не знам што, дури да се научи Надал, Федерер има да биде најголемата тениска легенда ...
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Леле нема што да се зборува, Федерер е машина секоја чест... А за Надал нема што да се зборув... ТВрда подлога не му лежи, на трава е никој и ништо за Федерер, едноставно човекот треба да почека Федерер да остари па тој евентуално да го замени...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
jas si navivam za nadal i steta e sto mu se slucija povredive, a se kaam i sto za malku mu izbega pobedadata na Vimbldon
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ma kakov Nadal bre.. prav ligus. Federer e vistinsi teniser i vistinski sportist. Toj i Safin mi se omileni i navivam za niv.. Btw na Australian Open uste ednas ke bide Federer pobednik :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ma kakov Nadal bre.. prav ligus. Federer e vistinsi teniser i vistinski sportist. Toj i Safin mi se omileni i navivam za niv.. Btw na Australian Open uste ednas ke bide Federer pobednik :)
Извини, ама нелогично е да го кажеш тоа. Сафин може да се спореди токму со Надал, заради агресивноста пред се`. А со Федерер никако не можеш да го споиш бидејќи се комплетно различни карактери. Сафин инаку имаше огромен потенцијал, но живците играат голема улога во спортот, затоа никогаш не стигна да биде ни близу до Надал, камо ли Федерер.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Australian Open

Ајде темава пак станва интересна. Почнаја пак со постови гледам луѓето.

Кажав дека ќе се вратам на темава за Австралија опен (и еве ме).

Значи за 6 дена почнува првенството.
За тие шо незнат (ако има такви) се игра на отворено и на тврда подлога (значи како УС Опен).

Фаворити како и секогаш:
1. Федерер (негова подлога, 3 титули мислам ...)
2. Џокович - го видовме лани знај и то како да изненади
3. Надал - не е негова подлога ама ќе биди интересно како ќе ја почни сезонава.
X - Сите останати ќе бидат (барем за мене) огромно изненадување

Очекувам НАдал да покажи дали има некаков напредок на вакви подлоги. Се работи за сериозен турнир шо значи нема да се заебава и да калкулира и ќе биди вистинско тестирање колку созреал последните неколку месеци.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Абе Надал мислам дека е малце послаб од Федерер,иако го има тепано неколкупати...Сепак Федерер е подобар али јас навивам и сум за Надал!
______________
:barca:
Only B A R C A is in my heart!!!
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Federer е измислен играч за Nadal. Како е само смирен и сталожен. Мислам дека оваа година ќе доминира над шпанецот кој btw е плачко
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Признавам дека Надал игра многу лошо на тврда подлога, а Федерер игра лошо на земја. Федерер има доста победи на земја, а од многуте натпревари што сум ги гледал на земја добив впечаток дека Федерер е lucky bastard, обично победува ради поголемо искуство и мнооогу среќа, многупати не ја има заслужено победата.
Кога станува збор за земјена подлога Надал е неприкосновен.

Некој спомна дека не го бидувало Надал и на трева, али мислам дека изминатава година на трева многу се подобрил. А за Вимблдон беше неизвесно до средината на последниот сет кога Федерер го направи брејкот.
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Nadal se poveke i poveke napreduva, kako sto gledam mnogu podorbo igra na treva od toa sto bese i bidejki e pomlad od Federer ne se somnevam deka ke go nadmine naskoro. A si go sakam Nadal bidejki e levucar, a i jas sum levucar i igram forhand so leva,a mnogu e zafrkanto da igras so levucar, poso kako sto gledate Nadal ima mn jak forhand i so toa lom go pravi Federer. A kaj Federer nekako mi e kako masina, na nego site udrai mu se dobri, ama nema nekoj stil, nesto na primer po sto e poznat i ne mi se dopaga toa sto e tolku miren, ubavo e da si stalozen no do tolku... A i Nadal e poseksi, kakvo telo, mmmmmmm mn mi e ubav:) Si go sakam mnogu. Napred Nadal!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom