Надал vs. Федерер

Навивам за:


  • Вкупно гласачи
    392

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
колку сака нека тренира надал,неможе да го стигне федерер у поени,бидејки федерер освојува по 3 гренд слема годишно а надал само 1
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Еве сеа ке видиме , AustralianOpen ...Јас сум за Федерер , затоа што има стил на играње и наскоро ке стане рекет број 1 во историјата на тенисот .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Надал, остани ми поздравен од
Колку шо видов неколку гема од мечот овај беше потркач и од надал какви тешки топки успеваше да враќа браво. Ако игра така и во финале тешка работа ќе има кој и да оди од Федерер-Џокович
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Zabelezitelen e pad u formata kaj Nadal definitivno.Sega Federer e daleku najdobar pred drugite
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Абе дај затварајте темава,нема логика више што да расправаме!Каков Надал,какви глупости,одамна викам да се затвори темава!
Ако заостанва појќе од 2000 поени на крај од сезоната на АТП ќе го поддржам твојот предлог.

Инаку можи и Федерер да изгуби од Џокович па и двајцата ќе бидат со ист успех на АУС-ОПЕН. ај Типсаревич нема да го спомнувам.:pos2:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
МОРАМ ДА ЈА ВРАТАМ ТЕМАВА ЗОШТО УТРЕ ПОСЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЌЕ ИМАМЕ ПОВТОРНО ИСТОРИСКО ФИНАЛЕ ФЕДЕРЕР-НАДАЛ

Конечно и двајцата тенисери се вратија на старите патеки,поточно Федерер успеа да се поврати после проблемите кои ги имаше,и разни болести па денес во полуфиналето го прегази Џоковиќ,такада утре во Монте-Карло нова епизода од финалето Федерер-Надал
 
F

fantomX

Гостин
Кралот не е мртов!!!!!
Се враќа на старите патеки.
Со сета почит кон Џокович, ама Федерер е цар за него.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Нормално дека Федерер е боље,него ми е мило што пак ке имаме прилика да гледаме вакви дуели со Надал,кои бе многу интересни порано!!!Очекувам победа на Федерер.Само незнам кај да ја глеам утакмицава,Спорт 4 више нема!!!Пишете ако знае некој!!!
 
F

fantomX

Гостин
Нормално дека Федерер е боље,него ми е мило што пак ке имаме прилика да гледаме вакви дуели со Надал,кои бе многу интересни порано!!!Очекувам победа на Федерер.Само незнам кај да ја глеам утакмицава,Спорт 4 више нема!!!Пишете ако знае некој!!!
Ја ќе ја гледам на Спортклуб Србија.
На други не знам...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Рафа Надал е шпанско ѕвериште и ќе го плеска Федерер утре...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Let's go Roger let's go. Ајде утре да го исплескаш Надал на земја
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Кхм...Не се сеќавам колку е во меѓусебни дуели?


2-0 во сетови, едноставно збришан беше Федерер.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
7:5 7:5 за Надал. Во првиот сет беше израмнета играта па Федерер дури и имаше брејк, водеше 3:4 и сервираше, но некако потоа опадна и го изгуби првиот сет со 7:5. Во вториот сет далеку подобра игра на Федерер и имаше предност од два брејка, водеше 3:0 но Надал повторно се врат и го зема и вториот сет со 7:5. Се на се добар турнир беше ова за Федерер
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Хохохооооооо поздрав од Мајорка за Педерер, му покажа Рафа како се игра тенис со срце, браво Рафа ѕвер си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom