Навики при заспивање

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Немам навики , пошто имам секс пред заспивање.
;)
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Си гледам телевизија, па ќе ја изгасам, па ќе си запалам цигара. После на страна си легнувам и ги зимам 2те перници (морам 2 да имам). И главата меѓу 2те перници ја ставам (у сендвич:poss:), едната рака под едната перница, другата над глава (над другата перница). И обавезно се покривам дури и лето да е!
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Најлесно заспивам кога гледам телевизија и кога некој ми ја фаќа косата.:kesa:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
коа ми ја држи раката некој,а кога сум шишан келав коа ми ја гали главата некој!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Имам цел ритуал пред спиење.
Миење заби, чистење лице, чешлање коса..крем за стапала, крем за раце... Потоа си легнувам и си пуштам нешто на телевизија, па задолжително се јавувам да посакам добра ноќ на неколку личности.. Е дури потоа кога конечно ќе ме фати дремка си легнувам на стомак, свртена накај телевизорот, притоа нормално гушкајќи ја перничката и заспивам.
филозофија значи:pipi:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ја немам некои посебни навики, спијам на страна или на грб, ама стварно се чудам како може да спиете на стомак, ја мислев таквите поретки се, а според темава испаѓа 90% на стомак спијат
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
компјутерот мора да го уклучам пред легнување ако сум бил искочен пред да легнам,без разлика кога сум се вратил,дали у 1 или у 5 сабајле.гасам светло и си светам со мобилен дур дојдам до кревет за да не се здрвам у столчето,легнувам,кревам едната ролетна до пола,се вртам лево десно минимум пола саат па заспивам.
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Прво дремам на PC, после проверувам што има на TV, пуштам музика (techno-trance) и заспивам на стомак.
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Нема шанси да заспијам без да измијам заби. Не можам да заспијам и ако е потполна тишина во собата , и затоа секогаш си пуштам музика, најчесто chillout . И секогаш прво легнувам на стомак, а потоа ако не мозам да заспијам се вртам на страна, без разлика на лева или десна. И ми имаат кажано дека зборувам во сон:blabla:


 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Рацете ми се под перница,нозете раширени до каде што ме собира.Спијам на стомак од бебе.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Секој пат пред да заспијам, легнувам во кревет!



:pos2: :pos2: :pos2:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
нозете одскриени да се ладаат :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom