Навики при заспивање

Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Јас морам да облечам пижами и тоа различни долната пижама од еден пар а горната пижама од друг пар и мајка ми само трча по мене и ми се дере :pos::pos::pos: потоа мора да соберам тоа перници, перничиња, кукличиња, да пуштам музика, да гушнам тоа се што сум собрала во кревет и пошто креветот ми е до ѕид да се пикнам таму до ѕид и така заспивам.
Процедури процедури..:):) Па ти додека се стокмиш ке ти помине сонот нема да можеш да заспиеш :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Процедури процедури..:):) Па ти додека се стокмиш ке ти помине сонот нема да можеш да заспиеш :)
Па тоа е :pos: не има различити :pos::pos:.

Зашто да биде едноставно кога може да биде сложено!?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не бе, баш обратно ја сфаќам Гадес, додека она среди све тоа... се уморува и полесно заспива. А ја директ у кревет како ми дое, и после не можам да заспијам со саати, епа нормално... :pos:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Јас па мора да бидам легнат на стомак за да заспијам убаво ..ако сум на грб ме фака дремка но не можам да спијам дугачко..и така раката под перница а јас на стомак легнат и заспивам фино...:)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Секогаш спијам на страна стуткана под ќебе и да е +50 надвор. Си мислам на работи ои сакам да ги остварам во иднина, убави работи и така заспивам.Ако не ми се спие мислам на проблеми кои треба да се решат и барам решение.Тоа е единствено време кога без пречки можам да размислувам.
 
E

elence*$

Гостин
секогаш пред да заспијам си пуштам музиче, лав сонгс најчесто, и си мислам на личности кои ми се драги, или ако ми се случило нешто убаво дента, си мислам на тоа... :pipi:

ама најчесто во тој период од денот сум најосамена, и се осеќам неубо.... :(
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
1.пуштам музика..у тотална тишина нема теорија да заспијам
2.ја пикам главата во перница највеќе што можам
3.се вртам накај ѕид(или некој што спие до мене), за после 5 мин да се превртам на спротивната страна и да заспијам.(ако ги сменам страните следи долго превртување т.е незаспивање со саати)
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Пред да заспијам се мачам саат време, тоа ми е нешто како навика:wink:, колку и да сум уморен не можам да заспијам одма, на пример си одам накај дома цел утепан ми се спие и си викам ауф сеа како ќе заспијам... легнувам у кревет, не бе братче нема теорија:wink:инаку заспивам со една перница под глава и една гушната, јебига навика:wink: одма заспивам кога ќе станам од спиење кога ќе се спремам се и кога ќе видам дека сум станал порано, тогаш заспивам и без перница :pos2:
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Пред да заспијам се мачам саат време, тоа ми е нешто како навика:wink:, колку и да сум уморен не можам да заспијам одма, на пример си одам накај дома цел утепан ми се спие и си викам ауф сеа како ќе заспијам... легнувам у кревет, не бе братче нема теорија:wink:инаку заспивам со една перница под глава и една гушната, јебига навика:wink: одма заспивам кога ќе станам од спиење кога ќе се спремам се и кога ќе видам дека сум станал порано, тогаш заспивам и без перница :pos2:
ке си раствориш ланат во една чаша и ке ја смалиш маката
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
мора да легнам со раката под перница, легнат на лева страна и ОБАВЕЗНО да свртам уште 2-3 круга се додека не завршам на стомак (со раката под перница. Иначе МОРА да иам чорапи зашто без чорапи нема теорија да заспијам, без разлика дали е зимо или лето.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Пред заспивање пуштам кајгана.... :) малку на форум и почнува да мииии сее соооспива.....ZzzzZzZzz...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Иначе МОРА да иам чорапи зашто без чорапи нема теорија да заспијам, без разлика дали е зимо или лето.
Така е така е, без чорапа не бива, тоа е факат! Ја увек прво си ги местам перниците, зошто спијам со 4, па морам во некој мој редослед да си ги наредам, од сите страни онака мераклиски да спијам, стандард прво легнување на грб со shpongle бар 2 траки од телефон (dorset, around the..), па префрлување на стомак, покривање до врат и паѓање у кома аламинутно ае поз
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.262
Епа јас обратно! Неможам со чорапи како сељак! lol
А инаку навика ми е да спијам со пуштен телевизор и едната рака ми е под перницата..
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
па морам да се измијам лице и заби, мора да имам пуштено музика, во тишина нема шанси да заспијам. и навика ми е да читнам некоја страна од книгата што тогаш ја читам.
и да, ќе заборавев, си земам цел бокал вода до мене, да не морам да се шетам по 10 пати во ноќта до кујна оти многу често се разбудувам, дехидрирана :)
 
D

Delux

Гостин
jas vezbam joga pred da zaspjam...to e prvo.
-vtoro,brojam zvezi
-treto,nema
 

Kajgana Shop

На врв Bottom