Навики при заспивање

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Немам некоја навика при заспивање, сега не :) Ко мала можев да заспијам само на стомак, со рацете под перница, секоја друга поза беше измачување до сабајле. До пред некое време бев навлечена на слушалките, без музика не можев да заспијам, ама помина и тоа :)
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Никако не можам да заспијам ако не ми е уклучен телевизорот, многу убаво ме успива.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Задолжително пред да заспијам во уши си ставам тапи за да не го слушам 'рчењето на сестра ми, бидејќи имам многу лесен сон и обично крцкање на паркетот би ме разбудило, а камоли 'рчење или гласно дишење, трескање на врати едн стаф :)
Број два, исто така без да измијам заби не можам да заспијам, и најважното : Прозорот МОРА да ми е отворен. Инаку многу ми е загушливо. И минус 20 да е, прозорот мора да ми седи отворен :)
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Обавезно пред да заспијам си пуштам музика, во спротивно не можам да заспијам.Така се навикнав и ако не пуштам музика ко да ми фали нешто.
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Pa so znam, obicno muzice tivko ili ponekad so nekoe filmce zaspivam, zavisi.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
музика пред спиење, The Doors ме најубаво успиваат, а исто и мора да испијам една чаша вода пред да си легнам и да имам шише вода до креветот...:costumed3
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Немам некоја посебна навика... Освен да сум легнат.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Пуштам Фортуна и ми свири цел ноќ.(на двојка)
Легнувам,пижамки,мијам заби и спијам.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Едно време без музика неможев да заспијам, сега не....
Најчесто легнувам на стомак и ги ставам двете раце под перница, така најбрзо заспивам... Али некад можам и на страна да легнам и само со едната рака под перница, а другата меѓу нозе или двете по перница а едната нога крената и свиткана а другата испружена :) Ваљда ме сфативте :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Раката под перница, и обавезно на стомак, и било левата или десната нога свиткани...
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
п.с. сВати се пишува, со В. :pos:
Жалам што морам да те разочарам. Со Ф се пишува,едначење по звучност. В се слуша Ф се пишува.

Инаку јас пред спиење ставам слушалки и имам посебна песна со која не можам да отидам на спиење а да не ја чујам.
Зјапам во ѕид 15тина мин. додека не ми промрдаат зелени суштества.
Не бе марсовци.
Спијам со перница над глава.
И ако спијам настрана,едната рака ми е под перница а едната на рамо.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Цигара пред спиење, ама обавезно! И тоа откако ќе се решам дека легнувам, па и да сум згаснала пред тоа, морам да запалам нова. Ми се случило да не го направам тоа за да не се расонам, па не сум можела да заспијам мислејќи колку ќе ми беше убаво да запалев уште една. Страшна работа. Затоа и не живеам со моите ... пред тато не пушам, па ваљда не би можела да заспијам никогаш!:pos2:
Ако сум се вратила доцна дома, морам да изгледам нешто на раат на тв, ако сум преуморна за да си пуштам филм. Најчесто тоа време има шпански серии, па ете како ги пратам и учам јазик.
Е веќе кога легнувам ... ѕид немам од страните, а кога имав не можев да спијам со лице кон него. Тоа просто ме убива! Се вртам најчесто на десна страна (на лева неможам ни под разно), па ако не заспијам брзо се превртувам на стомак. На грб неможам да спијам, можам само да се истегнам и одморам на кратко, а после тоа сафра ми е.
Последнава година навиката ми е друга ... легнувам на десна страна нали, кревам ќебето од напред да влезе едното куче, па кревам ќебето одпозади за другото, па откако ќе се наместат удобно срцките - заспиваме сите. Неможам да замислам поинаку да заспијам.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom