Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Сега ќе ја стават сликата каде што наш член е паднат во тепачкава. Демек во тепачка не може бокс да добиеш. Тоа што на крајот бегаат, што и на видеото јасно се гледа се, тоа нема врска. Организирана акција им пропадна, бегаа, се криеа позади Полицијата додека 20 Комити беа уапсени, и тоа не е срам за нив. Битно еден дечко удриле...:)
А најсмешни се овие нивни членови кои се обидуваат тука да глумат неутрални Македонци, кои во стилот "Само да прашам што се случил" мислат дека ќе успеат да испровоцираат:)
0058978C-3D0F-4B44-8D4B-AAACE7EF7508.jpeg

Koj se kriel od policijata? ( Kale )

Ajde gjorgji kolozov pocni sea so pretstavi i filozofiranja kazi kolku se jaki komiti i kako tepaat niz skopje :D


Ps. Srekjen praznik na site sto slavite vklucuvajki gi i Albanskite semejstva vo Manastir ( bitola )
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Прегледај го приврзокот 362114

Koj se kriel od policijata? ( Kale )

Ajde gjorgji kolozov pocni sea so pretstavi i filozofiranja kazi kolku se jaki komiti i kako tepaat niz skopje :D


Ps. Srekjen praznik na site sto slavite vklucuvajki gi i Albanskite semejstva vo Manastir ( bitola )

Не ти е срам бе ова да го споделуваш? Па уште да се јачаш на ситуацијава...

Пола влада беше тука со вашите. На камери лисици ви вадат, полиција не смее да писне кога е дуи во прашање. Кажав и предходно, вие сте едина навивачка група која е заштитена до тој степен што функционери и политичари ви вадат лисици.

Да не почнеме со тоа дека пола и повеќе трчате со ножеви а кадар има каде апла еден пробува да боде кога се во ќош дечките. Бедно и мизерно е на ова да се палиш.

Screenshot_1.jpg Screenshot_2.jpg Screenshot_3.jpg

Лоши снимки ама убаво се гледа чиви сте. Ако случајни со заборавил, пушти си од 1.44.

https://youtu.be/rpyv_xbZkHw
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.819
Поени од реакции
13.578
Кале е пред 11 години, вас пред помалце од една година ви падна ударно знаме. За реквизити веќе не ни броиме, тоа е повеќе за страв да ви се всади, не дека се некаков трофеј. У последно време и македонски научивте да зборите на првата заушка, кај и да е ќе почнете и да се :popce:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.667
Прегледај го приврзокот 362114

Koj se kriel od policijata? ( Kale )

Ajde gjorgji kolozov pocni sea so pretstavi i filozofiranja kazi kolku se jaki komiti i kako tepaat niz skopje :D


Ps. Srekjen praznik na site sto slavite vklucuvajki gi i Albanskite semejstva vo Manastir ( bitola )

Леле каков камбек после неколку дена. :) Греота еј, којзнае колку ти било тешко деновиве штом си решил во 5 сабајле да пишуваш тука на форумов...те дрма криза а:)

Да ја објаснувам случката на Кале по 10000 пат не ми паѓа на памет. Стотина души против цела политичка, полициска и криминална структура на ДУИ. Ножевите кои ги носевте иако бевте барем 10 пати повеќе доволно говорат за вашиот страв. Вадењето на лисици пред 20 камери доволно говори за вашата поврзаност со МВР, и позициите на Артан и Омер денес доволно говорат за вашата поврзаност со ДУИ. Од тој ден е само едно јасно - никогаш повеќе ниту една група на светот нема да ве смета за навивачи.

Најважно е што, десет години подоцна со цела поддршка која ја имате, вие не постоите. На трибина сте 50 души а на улица ви паѓаат реквизитите само што ќе ја минете Чаршијата. Искрено, срам ми е што воопшто дискутирам веќе со тебе. Ај бркај работа.
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.819
Поени од реакции
13.578
НОВИ МАИЦИ - “Богојавление Водици”

Производ од отворен тип кој ќе може да се купи на Водици 19.01.2023 пред Црква “Рожденство на Пресвета Богородица“
Цена: 350денари

МАСОВНО ЗА ВОДИЦИ!
 

Attachments

Член од
24 јуни 2021
Мислења
48
Поени од реакции
64
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Кале е пред 11 години, вас пред помалце од една година ви падна ударно знаме. За реквизити веќе не ни броиме, тоа е повеќе за страв да ви се всади, не дека се некаков трофеј. У последно време и македонски научивте да зборите на првата заушка, кај и да е ќе почнете и да се :popce:
Pak ke ti napomenam site najorganizirani navivacki grupi imate izgubeno transparent od Sverceri taka da toa ve boli, a kejf praite si niz Internet so zauski a u teren znaete sami kako stojat rabotite.

Леле каков камбек после неколку дена. :) Греота еј, којзнае колку ти било тешко деновиве штом си решил во 5 сабајле да пишуваш тука на форумов...те дрма криза а:)

Да ја објаснувам случката на Кале по 10000 пат не ми паѓа на памет. Стотина души против цела политичка, полициска и криминална структура на ДУИ. Ножевите кои ги носевте иако бевте барем 10 пати повеќе доволно говорат за вашиот страв. Вадењето на лисици пред 20 камери доволно говори за вашата поврзаност со МВР, и позициите на Артан и Омер денес доволно говорат за вашата поврзаност со ДУИ. Од тој ден е само едно јасно - никогаш повеќе ниту една група на светот нема да ве смета за навивачи.

Најважно е што, десет години подоцна со цела поддршка која ја имате, вие не постоите. На трибина сте 50 души а на улица ви паѓаат реквизитите само што ќе ја минете Чаршијата. Искрено, срам ми е што воопшто дискутирам веќе со тебе. Ај бркај работа.
Vie da zborite za rekviziti i za tepacki bas vie da ne e tragicno ke bide smesno SE LAZETE SEBESI ne vi gi peat za nisto pesnite Ckembari i drugite makedonski navivacki grupi poso i tie ja znaat realnosta kako stojat rabotite u skopje..
Iskreno i mene mi e sram da diskutiram so TASTATURA TEPACI kako tebe samo sekogas koga ke se spomnat $ ke bides repliciran.
Да појасни авторот шо сакаше да кажи за овој дел?
Zborot mi e za asimiliranite pravoslavni Albanci vo Manastir ( bitola ) no toa nema nisto vrska so navivaci i nema da repliciram na ova temaa tuka.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Pak ke ti napomenam site najorganizirani navivacki grupi imate izgubeno transparent od Sverceri taka da toa ve boli, a kejf praite si niz Internet so zauski a u teren znaete sami kako stojat rabotite.



Vie da zborite za rekviziti i za tepacki bas vie da ne e tragicno ke bide smesno SE LAZETE SEBESI ne vi gi peat za nisto pesnite Ckembari i drugite makedonski navivacki grupi poso i tie ja znaat realnosta kako stojat rabotite u skopje..
Iskreno i mene mi e sram da diskutiram so TASTATURA TEPACI kako tebe samo sekogas koga ke se spomnat $ ke bides repliciran.


Zborot mi e za asimiliranite pravoslavni Albanci vo Manastir ( bitola ) no toa nema nisto vrska so navivaci i nema da repliciram na ova temaa tuka.
Во Битола има само Македонци муслимани кои во еден момент стануваат Албанци
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
871
Поени од реакции
939
Pak ke ti napomenam site najorganizirani navivacki grupi imate izgubeno transparent od Sverceri taka da toa ve boli, a kejf praite si niz Internet so zauski a u teren znaete sami kako stojat rabotite.



Vie da zborite za rekviziti i za tepacki bas vie da ne e tragicno ke bide smesno SE LAZETE SEBESI ne vi gi peat za nisto pesnite Ckembari i drugite makedonski navivacki grupi poso i tie ja znaat realnosta kako stojat rabotite u skopje..
Iskreno i mene mi e sram da diskutiram so TASTATURA TEPACI kako tebe samo sekogas koga ke se spomnat $ ke bides repliciran.


Zborot mi e za asimiliranite pravoslavni Albanci vo Manastir ( bitola ) no toa nema nisto vrska so navivaci i nema da repliciram na ova temaa tuka.
Гледам се разбираш во навивачки групи, и во други работи, Збор два за знамето на шверцери што гореше на прославата. И тоа беше дел од прославата или?
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
26
Поени од реакции
109
Гледам се разбираш во навивачки групи, и во други работи, Збор два за знамето на шверцери што гореше на прославата. И тоа беше дел од прославата или?
A ti da kazes zbor dva za udarnoto zname na komiti, vojvodi, ckembari, majmuni, vinari, Cementara, lavovi gjorce.. ?

Cim istoto 100 pati go povtoruvate i jas istoto ke go kazam.
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
A ti da kazes zbor dva za udarnoto zname na komiti, vojvodi, ckembari, majmuni, vinari, Cementara, lavovi gjorce.. ?

Cim istoto 100 pati go povtoruvate i jas istoto ke go kazam.
Се гледа дека си мал и умен. МАЛОУМЕН
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom