Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Abe vie svadbari provociravte i samo eden vi zastana site izbegavte :pos:

1 svadbar protiv 30 komiti nemojte so sila da se praite toa sto ne ste.

Priznajte ednas zasekogas ne mozete so Sverceri da se merite so akcii u sekoj kjos od Skopje ste jadele samari.
Дечките биле помлади и се повлекле не пред тој калимеро зошто е опасен туку од помисла дека некој носи нож и пиштол.
Храброста се гледа на 3цата кромањонци кога го нападнале Саздо од 50кг а тие 3ца и еден како вепар свиња изгледаше.
Дај наведи една тепачка 2вс2 , 5вс5 СО ГОЛИ РАЦЕ ?
И последно, сите напади на учк над нашата полиција и српската се од заседа? каде е тука машкоста ? На крај квррр квррр бели знаменца :)
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
207
Поени од реакции
532
Ајде објаснете го ова со бугарофиливе,Чарли беше најголем патриот секогаш прв за фајт,што се дешава со луѓево односно колку пари се потребни за да се продадеш вака?
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
128
Поени од реакции
1.897
Bivsi komiti, bivsi ribari, bivsi ckembari mozi ima i od drugite grupi… vcera zaedno obedineto skandiraja bugarska Makedonija.
Eve gi javno da mu se gledat facite na kopilinjata predavnicki, pa za ko ni treba potamu da gi znajme koj se ;)
Прегледај го приврзокот 362353
Po facata mozis da vidis deka stanvit zbor za likovi so mentalno rastrojstvo ili nekakov si nezdrav mentalen sklop, Ili neznam kako da gi narecam ne sum tolku strucen, ama so sigurnost ne se zdravi osobi ovie.
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
Ајде објаснете го ова со бугарофиливе,Чарли беше најголем патриот секогаш прв за фајт,што се дешава со луѓево односно колку пари се потребни за да се продадеш вака?
Ми требаше време да сфатам за кого се работи, пошто мислев дека од некои што некогаш оделе со Комити, само она свињана што стои горе лево е станат татар.
Далеку бил од најголем патриот, такви најголеми патриоти на зборови и први за фајтови има да ги ринеш со лопата. Ни тој, ни свињарон не биле некои битни членови на трибина, се кладам дека 90% од членовите прв пат ги гледаат овие фаци. Може повеќе го знаат помладиов дека беше активен на фб ко помал.
Знам од мал беше во некој филм анти антифа, али забегал ептен, затоа и завлекол кон татарите, којзнае со кој се здружил од нив.
Не верувам да се пари во прашање.

Не ги познавам ликовиве на сликава, али на голем дел од младите им се пере мозокот откако одат на лечење од дрога во Бигорски. Жалосно е што во таков манастир (за мене секогаш омилено место, коментирам против свештени лица кои го раководат), работат луѓе кои ја форсираат татарската агенда. Сретнав евнух кој беше екс член на Војводи, зема ми проповеда, почна некои сомнителни книги да ми продава за тодор александров. Јас се кладам дека и други има што вака размислуваат, ама уште се активни на трибина и не би се изложиле во јавност. Останаа бугариве да фрлаат тон пара за некои празноглавци како овие да им бидат сликата за наводните бугари во државава.

Од омраза кон Југославија, однесувањето на српските навивачки групи, форсирање на ставови за тоа дека партизаните и направиле лошо на државава (замајување на фактите со тоа кој раководел со вмро во тој период и како се декларирал себеси и какво било дејствувањето нивно, за кого се бореле нашите претци без да бидат присилени од никого, благодарение на кого сме добиле држава и колку задоволно живеел народот во нејзе, за разлика од сега кога НАШИТЕ распродадоа се'), гледање кон тоа дека екс социјализмот е лошо, левичари, изедначување со сдс, а Бугарија е десница, фашисти, вмро, се лажат децата и тропаат глупости, потпомогнати од влијателни фб страни кои земаат пари за тоа.

Не сфаќаат дека прво нашиот непријател се самите македонци зинати за пари што ја уништија државава во овие 30 години. Второ, никој од соседите не ни мисли добро, омразата кон едните, не треба да значи поистоветување со другите, да ти ебам мамљазите.

За мене најголемо разочарување е што еден член на Лавови забега целосно со ставовите, ќе се сетат за кого зборам некои членови на форумов, затоа што и тој беше дел од него.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.826
Поени од реакции
13.634
Ајде објаснете го ова со бугарофиливе,Чарли беше најголем патриот секогаш прв за фајт,што се дешава со луѓево односно колку пари се потребни за да се продадеш вака?
Хахахахахахахаххаха чарли фајтерот. Нормално нацист дека ќе биде бугар, побратим со балистите. Природно си припаѓа таму. Не може да бидеш патриот македонски и нацист истовремено. Ете ги и од битола нацистите станаа бугараши, така и ,,нашиве,, од Скопје. Ете можат заедно и стикери да си прават со шиптapите од Тетово.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
@kano
мора и ти да си бугарофилче ко бившите ви членови на сликава со толку омраза кон тито и југославија.
ве ебеле у чмар вас задоените бугарфилчиња у ју затоа имаш трауми
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
@kano
мора и ти да си бугарофилче ко бившите ви членови на сликава со толку омраза кон тито и југославија.
ве ебеле у чмар вас задоените бугарфилчиња у ју затоа имаш трауми
nemam jas omraza kon bivsata drzava nego kon srbomani i bugarofili, seedno. toa sto ti si srbomansko kopile nema vrska so mene. problemot si e kaj vas. posle 30 godini uste ste titovi i uste ste gomna. za mene si pogolemo gomno i od siptаrite, tie bas si se borat za svojata kauza ti si gomno predavnicko.
 
Член од
15 јануари 2023
Мислења
7
Поени од реакции
8
Дечките биле помлади и се повлекле не пред тој калимеро зошто е опасен туку од помисла дека некој носи нож и пиштол.
Храброста се гледа на 3цата кромањонци кога го нападнале Саздо од 50кг а тие 3ца и еден како вепар свиња изгледаше.
Дај наведи една тепачка 2вс2 , 5вс5 СО ГОЛИ РАЦЕ ?
И последно, сите напади на учк над нашата полиција и српската се од заседа? каде е тука машкоста ? На крај квррр квррр бели знаменца :)
Kako ne ti e sram be vo sred centar ve tepavme so goli race.Dojdovme vo aerodrom da go gledame nasiot klub Shkupi protiv vardar bevme samo 20 dusi no policajcite ne blokiraa.Deckite bile pomladi hahahahahh site bea 18-25 godini ne bea tie dete i plus bea 30 vs 1 no vie nemate srce nikogas nema da dojdete bo Cair zosto cair e mesto kaj vasite roditeli ve imaat uceno da ne idete tamu.
Ps.Adnan so coperot
 

Attachments

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.103
Поени од реакции
6.198
Познавајќи на дел од ликовите тврдам дека се работи за испрани мозоци плус со ситна пара додатно мотивирани. На овие лејки не фрлат бугарите пари, парите се фрлат на тие шо имаат влијание во општеството.
Жално, како и претходно што споменавте, самите себе си сме најголеми непријатели. Така било така е и во иднина ќе страдаме најмногу од самите себе.
@87_47 Пиши ми во порака кои се тие активни членови кај Чкембари со пробугарска идеологија.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
517
Поени од реакции
4.678
Овие дебили се најмалиот проблем во ситуацијата. Секој од нив е отпадник на генерацијата. Нереализирани типови на кои единствен излез им е да бидат дел од вакво "стадо" на кое ревносно ќе му припаѓаат зошто сопствен живот, вредности и идеал немаат.

Поголем проблем се долгогодишните системски надирања кои Бугарија ги прави, пред се и најмногу во рамки на образовниот дел, а потоа секако и со фрлање огромни финансии за производство на документарци, по политички партии, клубови и сл.

Младината се повеќе се пали на филмот "Партизаните се лошите чичковци од Голи Оток чија единствена работа била да - убиваат Македонци", а исто голем проблем е што еднаш засекогаш не се расчисти со ликови како Ванчо, Тодор и сл. туку константно се остава простор за дискусија која соседите ја користат за цело време да индоктринираат вакви паразити.

Ова е борба на народот. Јасно е дека политичкиот систем на Македонија нема капацитет да се избори со овие напади. Затоа, сите групи треба особено внимание да посветат на младите. Не оставајте децата од трибината да пропаѓаат зошто тие се иднината на секоја група. Колку што се тие попропаднати, толку ќе биде попропадната и иднината на мак тифо сцената.
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
National Firm '22 prva tura nalepnici.
Како тоа "no one likes us, we dont care" па нели се сакате сега со бодежите од Чаир, или тоа беше од горе наредено не по ваша желба. Ја не сум чул до сеа представник на верата да смирува две "навивачки" групи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom