Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јули 2022
Мислења
47
Поени од реакции
289
A be klloshar ni eden ne samo maici, kolku transparenti,tupani,trofej gi imame od vasite navivacki grupi, gi gledavte pred nekolku denovi, da ne gi pratime sekoj den ...
#SAMIPROTIVSITE
#SHVERCERATSHKUP 19$89 :ojeaa:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
517
Поени од реакции
4.678
https://fb.watch/hWw2zP66wn/?mibextid=v7YzmG Може ли некој да ми објасни што се случил овде?
Дали беше фрка меѓу две навивачките членови(шверцери и комити) или сосема друго нешто?
Се случиЛ нешто брат ми, кој ќе знае. Фрка меѓу две "навивачките членови" не е сигурно. Сосема нешто друго е точниот одговор:)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Може ли некој да објасни што се случува овде?
Кои се овие дечки што вака брзо трчаат или што би рекол дечкото што снима, "види како бежу како пичке"
Фала на одговорот.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Сега чичо да ви каже неколку работи.
Факт е дека Шверцери се поорганизирани за на улица и повеќе се замараат да нападнат да земат некој реквизит и итн итн. Што да прават пустите кога освен тоа што друго би правеле во животот, гетоизирани во Чаир, за да искочат до Центар, Сити Мол или Ист Гејт мора да се барем 5 души, иначе не искача бе брат. Реквизит не носи скоро никогаш со него, а ладно оружје скоро секогаш. Последниве години толку се паднати што не можат ни маичка веќе да земат, сите слики им се од пред 15 години, кога групите како Комити, ФА штанцаа и продаваа маички, шалови на кој ќе им прдне за да земат пари за групата да функционира. Пред некое време бившиот им воџа Омер во Ист Гејт шета со жена му и дете то и позади него уште 2 ца обезбедување. Од што им е набиен страв не може ни чорапи да си купи на раат. Периодов почнаа да искачаат и надвор од Чаир со реквизит и им паѓаат како круши. Нека кажат еве една ферка каде ја добиле, а да било рамноправно. Пред 10 ти на години редовно јадеа ќотек низ парк и рекорд од ККВ, на ФА им земаа дуксер 5 на 2 кај камени и тоа добар ќутек падна тие 2 ца од ФА душа им извадија. Најголем трофеј им е земениот тапан на ФА од детето што го носеше во Борис и бегање со кола и пукање со пиштол за да спасат жива глава кога налетаа на поголема група. Све на све порано беа поорганизирани и се замараа секојдневно да направат нешто, а сега изгледа и они се цивилизираа малце па сватија дека има и други убави работи во животот освен да се соберат 5/10 луѓе и да нападнат некое недолжно дете во 57 мица на враќање од Центар низ Чаир.
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
517
Поени од реакции
4.678
Може ли некој да објасни што се случува овде?
Кои се овие дечки што вака брзо трчаат или што би рекол дечкото што снима, "види како бежу како пичке"
Фала на одговорот.
Сега ќе ја стават сликата каде што наш член е паднат во тепачкава. Демек во тепачка не може бокс да добиеш. Тоа што на крајот бегаат, што и на видеото јасно се гледа се, тоа нема врска. Организирана акција им пропадна, бегаа, се криеа позади Полицијата додека 20 Комити беа уапсени, и тоа не е срам за нив. Битно еден дечко удриле...:)
А најсмешни се овие нивни членови кои се обидуваат тука да глумат неутрални Македонци, кои во стилот "Само да прашам што се случил" мислат дека ќе успеат да испровоцираат:)
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Сега чичо да ви каже неколку работи.
Факт е дека Шверцери се поорганизирани за на улица и повеќе се замараат да нападнат да земат некој реквизит и итн итн. Што да прават пустите кога освен тоа што друго би правеле во животот, гетоизирани во Чаир, за да искочат до Центар, Сити Мол или Ист Гејт мора да се барем 5 души, иначе не искача бе брат. Реквизит не носи скоро никогаш со него, а ладно оружје скоро секогаш. Последниве години толку се паднати што не можат ни маичка веќе да земат, сите слики им се од пред 15 години, кога групите како Комити, ФА штанцаа и продаваа маички, шалови на кој ќе им прдне за да земат пари за групата да функционира. Пред некое време бившиот им воџа Омер во Ист Гејт шета со жена му и дете то и позади него уште 2 ца обезбедување. Од што им е набиен страв не може ни чорапи да си купи на раат. Периодов почнаа да искачаат и надвор од Чаир со реквизит и им паѓаат како круши. Нека кажат еве една ферка каде ја добиле, а да било рамноправно. Пред 10 ти на години редовно јадеа ќотек низ парк и рекорд од ККВ, на ФА им земаа дуксер 5 на 2 кај камени и тоа добар ќутек падна тие 2 ца од ФА душа им извадија. Најголем трофеј им е земениот тапан на ФА од детето што го носеше во Борис и бегање со кола и пукање со пиштол за да спасат жива глава кога налетаа на поголема група. Све на све порано беа поорганизирани и се замараа секојдневно да направат нешто, а сега изгледа и они се цивилизираа малце па сватија дека има и други убави работи во животот освен да се соберат 5/10 луѓе и да нападнат некое недолжно дете во 57 мица на враќање од Центар низ Чаир.
Nema so da se komentira znaeme na mostot sto se desi koga se sretnaa so KKV sekogas bile picki i ke ostanaat
Od mostovite izgleda kosmari imaat sekogas jadat kjotek po mostovi i od FA ubavo go jadea na mostot duri i se povlekoa kolku sto mi teknuva
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Како само успевате да паднате на вакви ниски работи и како имате сила и волја во вакви денови да се докажувате и расправате со другиот табор секоја ви чест, овие се едни од најубавите денови во нашата вера, време кога сите сме сплотени, денови посветени за семејството, прв пат после толку години темнина не огреа сонце со Бадниковите поворки, да се видат толку деца во сите градови, еден куп населени места, дури и во дијаспората учествуваа во нив, преубави глетки каде што сите сме како едно, дечињата наши сите заедно ги учат правите вредности, прв пат сме сплотени и делуваме сите како едно, живејте ги овие денови во кои прв пат наместо депресија и темнина имаме светлина и надеж, отидете до најблиската црква, помолете се за здравје, донирајте или волонтирајте во еден куп хуманитарни акции кои ги има црквата, се помага од Македонец на Македонец како што не памтам да било пред тоа, има денови во кои може да се докажуваме кои сме и што сме, а до тогаш среќни празници !
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
National Firm 22 (Mlada Ekipa Balisti) cistenje na gradot od feministicki / gej mural.
Bi sakal da kazam deka site grupi treba da go napravat ova i da gi iscistat svoite gradovi od ovaa propaganda finansirana od stranski zemji, gledame zgolemuvanje na brojot vo ovie murali, nalepnici i posteri vo sekoj grad i treba da ima reakcija!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.184
Поени од реакции
2.119
Болката никогаш не не остава
Ние мора да ја оставиме болката
Со дела, не само празни муабети
И модераторите да не ги бришат нашите објави, знам дека ве боли кога ги гледате овие сликии
Прегледај го приврзокот 361511Прегледај го приврзокот 361512
И што е по вредно, тоа или ова ?!

:)
Автоматски споено мислење:

https://fb.watch/hWw2zP66wn/?mibextid=v7YzmG Може ли некој да ми објасни што се случил овде?
Дали беше фрка меѓу две навивачките членови(шверцери и комити) или сосема друго нешто?
Поздрав Господине.

Добро прашање , исто и мене ме интересира што се случиЛ со овој добар транс , одамна неможе да се види на ограда у Чаир.
Дали се работи за “папала Маца” или нешто друго е у прашање .

Слика десно .
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
27 ноември 2021
Мислења
399
Поени од реакции
2.281
И што е по вредно, тоа или ова ?!

:)
Автоматски споено мислење:



Поздрав Господине.

Добро прашање , исто и мене ме интересира што се случиЛ со овој добар транс , одамна неможе да се види на ограда у Чаир.
Дали се работи за “папала Маца” или нешто друго е у прашање .

Слика десно .
Не е тоа истото знаме од десно,туку ова.
 

Attachments

Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
За што браво?
Добра бројка или добра кореографија? Многу површно се глеа и со многу малку се задоволуваме демек браво еве се појавиле. Па она беше мизерија доле двете пароли они на горната трибина, долната парола не се ни читаше, најлоните неколку утакмици се вадат поише ми идат на сиво него на плаво. Се додека не се врати некој од постарите членови да ги научи "децава" како да работат фа ке вадат вакви мизерни работи.Многу слична идеја да не речам иста со горе доле ист број на навивачи, сами направете ја разлика. https://www.youtube.com/watch?v=a97DEAqOkE4
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom