Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 ноември 2022
Мислења
13
Поени од реакции
21
Abe prijtele za koj crn napad/obid mi kazvas ? So mzt bev bas na ograda najdolu i to bese nekoj napad ? Metalna ograda,obezbeduvanje, specijalci i vie naprajvte napad hahahah ke me umris druga rabota ne vidov da ve brkat niz sala ili privedvat tuku samo ve vratija nekoe metro nazad. Drugo da te prasam kade imate probieno kordon za da naprajte napad na nas ? Nemate posto vo vasite napadi nikoj ne ve cuva si trcate niz sala i okolu sala kako sakate ko ni gi krsevte avtobusite pred sala nas ne tepaja za da vlezime bo avtobus. Drugo da ti kazam so neznajs imase obid ko idevte prviot pat znajs deka vo vozenje vratite mu gi otvorase acab na lugeto, druga kola bese provalena za da najdat nesto i da go privedat, policija imase od topolcani do Bitola i najako mozi za prv pat vo mk cela nokj vsala imase policija i okolu salata civilna policija vrtese i ti velis napad da naprajme ? Naprajvme isto so mzt mnogu poozbilen od vasiot kade malku valese za direkten sudir ama pak ke recam bitolskata policija bese rigorozna i pak ne uspeavme. Druga rabota vo 2012 ko vlegovte nas ne prdnaja od kjotek od vas eden ne cepnaja i tie 5-6 luge so slegoja na atletskata gi pretepa policijata,po dve godini istoto si naprajvte festa go pretrcavte cel teren i ? Se znaj ne prdnaja ebr vo kjotek ovde bev i jas tepan za koj crni napadi zboras be prijatele
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.676
Градски и културни дечки од главниот град за жал растени во приградски наделби, со потекло од Пехчево, Делчево итн. :)

Врата искршена, ѕидојте попара.
А лајното на трибина!? Е него дури срам ми е да го објавам :facepalm:

Пс. ја еВам цела, добро брат ЕВИ ја…

9A03FB48-763C-47E8-9C0B-685F1E397CEB.jpeg
F6CEF3E5-1F5B-48AC-9915-24904BABA013.jpeg
644AEDB6-0D5C-49E6-BDD1-6E360102D5D7.jpeg
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Од страната каде што бев јас воопшто не ја слушав противничката група, освен при мењавање на репертоарот на песни и при давање инструкции за палење пиро и дигање пароли, можеби и од другата страна било иста ситуација, не знам, кај нас изглед на трибина да речам одличен, Чкембари изгледаа како права стара школа, ви го проследив пирото и дел од паролите, а и шалијадата, ама како што спомнав погоре воопшто не ве слушав, не знам дали дека изгрмивме, дали дека е таква поставеноста на трибината, стварно не знам, сакате смејте се, сакате плачете, само го споделувам моето искуство. Инаку за секоја пофалба е тоа што не оставија до крај, сите очекувавме да не извадат порано од стадион, така и разбравме од џандарите кои ни беа во придружба по целиот пат, ама ете, сега останува здравје утакмицата до година во Скопје, која се надевам ќе се одигра во недела - вечерен термин за поголема посета и поголем спектакл. Бтњ после постов прекинувам со следење на форум, затоа што е еден голем канцер, никаква здрава дискусија, кај сите егото е големо, не може да помине било што без да се усере.
Ke ni falat prikaznite za vinjakot i veleskata pita:cool:
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
И ФА решија да го бојкотираат форумот, па гледате шо му се случи. :icon_lol:
 
B

BigMac

Гостин
Ќути барем ќе се исчисти форумов и ќе биде како порано културно и без детски палења и муабети.
Поголем палач од тебе не постои,каде немаш навивачка група и си 40 и кусур годишен што го удрило спермата во глава и брои со точки колку Комити биле во БТ и дреме на форум 24/7 нема потреба повеќе да се дискутира.Најважно секој статус ти е против Вардар и Комити,поголема омраза кон Вардар/Комити имаш и од Битолчани, $
Иако се одјавувам од форумот.Понудата за Горан си останува.
@Интегрален истото важи и за тебе имаш пп
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
40
Поени од реакции
240
Градски и културни дечки од главниот град за жал растени во приградски наделби, со потекло од Пехчево, Делчево итн. :)

Врата искршена, ѕидојте попара.
А лајното на трибина!? Е него дури срам ми е да го објавам :facepalm:

Пс. ја еВам цела, добро брат ЕВИ ја…

Прегледај го приврзокот 357823
Прегледај го приврзокот 357824
Прегледај го приврзокот 357825
Rezil e ova, posle ke placat koga ke mu aknat zabrana i se ke mu bidi krivo za taa zabrana, trgnuvajki od ckembari. Zaludno cela poezija i proza ja kazvaa odredeni clenovi na forumo od komiti, kako tie se svetlosni godini pred drugite, kako se najeducirani navivaci, kako nivnite clenovi se sovesni. Se e uzalud, delata drugo pokazvat, deka seuste ima indijanci neprokopsani
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.011
Ова стварно не е одбро, не ми се верува,
На полувреме кога сакав да одам во тоалет, ЕБР или ПЕП беа, рекоа дека се заклучени.
Културни беа, коректни. А вратите стварно беа затворени, ми вика ако сакаш дојди увери се и сам дека се заклучени да не мислиш дека те лажам.

Кога се случило ова?
Ние сакаме да исражиме и да знаеме. Ова го направиле еден два или тројца членови неможе да се повеќе, сакам да има санкции.


Ќе дадат еден осврт за дербито подоцна.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.647
Ова стварно не е одбро, не ми се верува,
На полувреме кога сакав да одам во тоалет, ЕБР или ПЕП беа, рекоа дека се заклучени.
Културни беа, коректни. А вратите стварно беа затворени, ми вика ако сакаш дојди увереи се и сам дека се заклучени да не мислиш дека те лажам.

Кога се случило ова?
Ние сакаме да исражиме и да знаеме. Ова го направиле еден два или тројца членови неможе да се повеќе, сакам да има санкции.


Ќе дадат еден осврт за дербито подоцна.
ne se zamaraj, ova go imaat napraveno ckembari.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
За жал сеуште постојат индивидуалци кои ќе го оцрнат името на групата со вакви испади, ова со спрејовите е проблем и на Градски, ама за среќа не е голема штета и е лесно поправливо, а иако изгледаше лош потег што беа заклучени тоалетите, веројатно испадна паметно знаејки што можеше да се случи, и тешко е да се контролираат такви испади.

Инаку, супер навивачко дерби и интересен и неизвесен меч на теренот, и за чудо, во одлична организација на полицијата. Се беше супер спроведено, од внесувањето на конвојот низ град до влегувањето на трибина, без никакви провокации, тензии, инциденти, и конечно гостување на асална трибина со добро организирани влезови и простор за гостински навивачи, и можност да се испрати натпреварот до крај! Се надевам ова ќе прерасне во континуитет што ќе го издигне дербито на едно повисоко ниво.

Околу изданијата, џабе се натегате околу навивањето, секогаш од сопствениот коп делува како да сте издоминирале и сте биле позвучни, а од друга страна најчесто гостинските групи имаат подобро навивање поради фактот што во копот се претежно редовни членови и навивачи, наспроти домашниот коп каде оди се и сешто. Комити имаа стварно супер навивање и грмеше песна во континуитет без некои значителни падови, а огромна пофалба за тоа оди кон тапанарите :LOL: Израмнувањето во второ донесе делириум и на моменти стварно делуваше како Чкембари воопшто да не пеат, иако знам дека од спротивната страна сликата била поинаква. Супер е што претежно се пееа и поголемиот дел од поновите песни наменети за Вардар, без непотребно тупење на глупите ривалски песни од 90-тите, и за мене единствена критика оди кон непотребното глупирање и скандирање на полувреме, поготово „Кајгана форум“ и „зошто ќутите“. Доволно беше паролата за стадионот што беше полн погодок проследена со „О Сузана“. Навивањето на Чкембари лично не можам да го оценам, впечатокот од наша страна е дека беше слабо во однос на бројката, што е и разбирливо ако се земе во предвид колку од нив се активни и редовни членови. Останува за критика репертоарот на песни, очајно ви фали освежување.

Изгледот на двете страни беше чиста 10-ка, од ударно знаме до бајраци, мотки, до пиротехника. Бројките на двете страни беа супер со оглед на околностите и за мене во рамки на очекувањата, и за мене воопшто не е изненадување бројката на Чкембари, секогаш им бил полн копот на дерби, поготово кога и Комити се присутни. Веројатно сум еден од ретките што ќе ги прифати критиките за нашата бројка, иако очекував да биде во тој опсег 250-300 луѓе, ама непотребно се летаа еден куп членови на форумов. Реалноста е, тоа е максимумот и реалната бројка на навивачи. За над тоа, потребна е поголема и навремена мобилизација и подобар термин, неизвесноста за дозвола на гостување и неатриктивниот термин дефинитивно придонесоа и скратија уште некоја стотка. Ама, со новата трибина, со наместени рефлектори, со многу подобри услови за гостување сега, верувам дека отвара можност за многу помасовни гостувања во блиска иднина.

Останува да се надеваме дека клубовите ќе ни мрднат од мртва точка и ќе се издигнат на врвот во мак-фудбалот, затоа што греота е вакви натпревари да се играат во втора лига, многу поголема желба и ентузијазам би имало кај народот кога вакви натпревари би одлучувале за титула. Искрено очекував поголема бројка на останатиот дел од стадионот, ама кога ќе видиш во каква состојба ни се клубовите, може само да сме среќни што навивачките групи се на ова ниво да придонесат за вакви натпревари.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Ова стварно не е одбро, не ми се верува,
На полувреме кога сакав да одам во тоалет, ЕБР или ПЕП беа, рекоа дека се заклучени.
Културни беа, коректни. А вратите стварно беа затворени, ми вика ако сакаш дојди увери се и сам дека се заклучени да не мислиш дека те лажам.

Кога се случило ова?
Ние сакаме да исражиме и да знаеме. Ова го направиле еден два или тројца членови неможе да се повеќе, сакам да има санкции.


Ќе дадат еден осврт за дербито подоцна.
Koj ke dade?
Vas stvarno be vi kazvat koj sho koga i kako da komentira
Strasno...
Da bese kano ke znaev deka toj se ima posrano vaka ne znam...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.387
Градски и културни дечки од главниот град за жал растени во приградски наделби, со потекло од Пехчево, Делчево итн. :)

Врата искршена, ѕидојте попара.
А лајното на трибина!? Е него дури срам ми е да го објавам :facepalm:

Пс. ја еВам цела, добро брат ЕВИ ја…

Прегледај го приврзокот 357823
Прегледај го приврзокот 357824
Прегледај го приврзокот 357825
Сега ако се група од КОДЕКС како што можеа цела Македонија да ја свртат за да редат најави за дербито една кола 2 канти поликолор вгепек е да го вратат во првобитна состојба. Уверен сум дека ако сакаат да направат таков гест никој немат да ги чепнит во Битола.
Јасно ми е дека ова е некоја неписмена будала ама пикот паѓа на целата група.
Не сме индијанци да се понашаме ЧОЕЧКИ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom