Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
22.814
Сега ако се група од КОДЕКС како што можеа цела Македонија да ја свртат за да редат најави за дербито една кола 2 канти поликолор вгепек е да го вратат во првобитна состојба. Уверен сум дека ако сакаат да направат таков гест никој немат да ги чепнит во Битола.
Јасно ми е дека ова е некоја неписмена будала ама пикот паѓа на целата група.
Не сме индијанци да се понашаме ЧОЕЧКИ.
znaci sakas da mi kazes deka nemalo dovolno obezbeduvanje na stadion za da moze grupa komiti da se trgne od tribina neprimetno i da go naparavi ova? sakas da kazes deka policijata ne gi kontrolirala vlezovite i izlezite i dozvolila clenovi da vnesi sprej, da skrtaat i se toa na tribina kade megu drugoto ima i 2000 domasni fanovi, redari bivshi clenovi na nivnata grupa i eden kup policija i ebr.

sekoja cest za nevidlivivite komiti...

zal mi e za 2000+ slepci sto ne gi sprecile.

ps. dzabe onoj srbomanot tocki pisuval nie sme imale nevidlivi clenovi na tribina. neka izbroi sega pak.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.812
Ај малце да ја олабајме темата. Најдов на фб пост од некој Ros од уге претпоставувам кој има напишано текст за дербито. Ќе цитирам само некои делови "на местото на собирот се собравме околу 200-навивачи" , "тргнавме кон 9и15 2 автобуси и 9 комбиња"...
Интересно е што понатаму во текстот спомнува дека и некои Холанѓани дошле кај нас на трибина. Велам интересно бидејќи кај наc на трибина веќе знаевме дека имаме луѓе најавени од Лион Франција, имавме и егејци, често од Кромберт шо работат од странство, најчесто Чеси и тие доаѓаат кај нас. Со французите поразговаравме после утакмица, беа специјално дојдени за истата, беа воодушевени. Коментарот нивни беше 5-та лига француска на терен, на трибини на рамниште од елитната лига.
P.s. Неколку пати се спомна слабо публика, од нашата трибина изгледаше дека е полно, освен двата тампон блока другото беше сосем солидно исполнето
fudbal-vmfl-pelister-vardar-32.jpg
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.447
Поени од реакции
22.814
Ај малце да ја олабајме темата. Најдов на фб пост од некој Ros од уге претпоставувам кој има напишано текст за дербито. Ќе цитирам само некои делови "на местото на собирот се собравме околу 200-навивачи" , "тргнавме кон 9и15 2 автобуси и 9 комбиња"...
Интересно е што понатаму во текстот спомнува дека и некои Холанѓани дошле кај нас на трибина. Велам интересно бидејќи кај наc на трибина веќе знаевме дека имаме луѓе најавени од Лион Франција, имавме и егејци, често од Кромберт шо работат од странство, најчесто Чеси и тие доаѓаат кај нас. Со французите поразговаравме после утакмица, беа специјално дојдени за истата, беа воодушевени. Коментарот нивни беше 5-та лига француска на терен, на трибини на рамниште од елитната лига.
P.s. Неколку пати се спомна слабо публика, од нашата трибина изгледаше дека е полно, освен двата тампон блока другото беше сосем солидно исполнето
Прегледај го приврзокот 357838

tribinata bese super popolneta i izgledase odlicno. pregolema bese tampon zonata, se nadevam u idnina nema tolku da vi odzemat od kapacitetot plus prvite najdolni redovi bea isto ogradeni, valjda nejkele da ste tolku blizu do teren ili ne e dovrseno se kako treba. se na se, dobro izgledase.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.162
Поени од реакции
2.022
Вака, околу бројката, не ми е омилено кога се става на кантар и се употребува дигитрон, али пошто уште се збори, веќе да разјасниме.
Гостуавњето се плаќаше, имаше објави на страната може уште да се видат од Комити дадоа пари сите, освен 10 луѓе кои немаа да платат, други членови ги покрија нивните карти.
Според собраните средства, бројката е 280 луѓе, исто така може да го прашаш Горан БТ, кој што мислам има инфо од РЕДАРДИТЕ, дека бројката беше 280 лу
луѓе. Лично влегов во сите бусеви и комбиња, беа прилично пополнети, може малце чудно што некои од нив беа пре полни, а во некои имаше слободни места.
Толку околу тоа.
На трибина имаше 11 луѓе вкупно од Германија, ниаккви Чеси или Французи , Холанѓани :vozbud:

Околу бројкава сепак, по блиску се Комити, до вистината, со изјавите дека гостувавме 300 луѓе, отколку вие со вашите дека објави дека биле 200.
Сепак 280 е по близу до 300, отколку 200.

--------

Дербито ги оправда очекувањата барем до некаде, на навивачки план. Двете групи имаа солидно издание.
Не сакав да пишувам за да не испадне дека гледам не објективно, секоја чест за
@ejército de la calle кој пишува реални коментари, за по квалитетен форум
Зелено Бел исто пишува помалку провактивни коментари.
Комити бројката која што ја очекувавме, иаоко ова е некаде долната граница, од 250 до 450 очекуваме нешто измеѓу.
Терминот е стварно не згоден, знам 60 луѓе што сабота ја работат пола смена, до 12:00.
Кога ќе имате и вие ваков термин тогаш ќе осетите на ваша кожа.
Навивање добро, кај Комити по мене 9/10, и за прв пат, на дерби, над 80% од песните за Вардар.


Чкембари, со оглед на сите околности и тешката ситуација, во групата и клубот како што кажавте, успеавте да го наполните копот горе-доле, со тоа целите се задоволени во тој поглед. Од моја проценка 700 +, еве и 800 да е како што викате.
Браво за трудот за мотките, не би навлегувал во тоа какви се дали се подобри од нашите, но сепак ова е нешто добро. Изглед добар, пиро добро, фалеше димнијада.
Искрено навивањето беше слабо, имам многу дерби дуели на Тумбе Кафе, сте биле многу по гласни, дали дека од старата трибина порано заедно до обичанта публика, па сте биле помогнати , не знам, али мислам дека ова ви е едно од послабите, НЕ Е ПРОВОКАЦИЈА.
Но, браво за изгледот и за мобилизацијата која ви беше колку толку успешна.
На муабетите зашто имало малку обична публика и слично, не треба д се замарате, зашто вие вашиот дел го направите , у врска со навивачкиот коп.
Навивањето мислам ви беше 6/10.
 

Attachments

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.812
На трибина имаше 11 луѓе вкупно од Германија, ниаккви Чеси или Французи , Холанѓани
Веројатно не ме сфати, Французи, Чеси и според објавата на еден од вашите Германци и Холанѓани имавме НИЕ на трибина, не вие. Бидејќи истиот имаше слики постирано внатре од нашиот коп.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
339
Поени од реакции
3.407
ВИКЕНД АГЕНДА!

СИТЕ ВО СТРУМИЦА!

Овој викенд екипата заминува во Струмица!
Дојди и ТИ и биди дел од ова незаборавно гостување!

Важни напомени!!!!
- Тргнувањето е точно во 08:00 од плоштадот кај Мини Маркет!

- Намести аларм од вечерта и олади го пивото!

- Цената за ова гостување ќе биде симболична и ќе изнесува 200денари!

#СитеВоСтрумица

PS Само да додадам дека во еден ден треба да изминеме над 500km! Ако се сакаТ се мојТ

Ова е трето гостување во оваа полусезона!
 

Attachments

Член од
16 ноември 2022
Мислења
15
Поени од реакции
64
Веројатно не ме сфати, Французи, Чеси и според објавата на еден од вашите Германци и Холанѓани имавме НИЕ на трибина, не вие. Бидејќи истиот имаше слики постирано внатре од нашиот коп.
8A7C2DAA-25FD-4877-86D0-5CB325A1C74E.jpeg

Дечко еве ти слика,напорни сте многу.100 пати ви се кажа колку и вие пак по ваше...
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
822
Поени од реакции
1.254
Веројатно не ме сфати, Французи, Чеси и според објавата на еден од вашите Германци и Холанѓани имавме НИЕ на трибина, не вие. Бидејќи истиот имаше слики постирано внатре од нашиот коп.
Ова малце комично испаднало,али како што прочитав холанѓаните,(кој се инаку навивачи на Твенте пријатели со Шалке)дошле со рент а кар во Битола и при купување билети полицијата ги пикнала со Чкембари :D
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
182
Поени од реакции
461
Градски и културни дечки од главниот град за жал растени во приградски наделби, со потекло од Пехчево, Делчево итн. :)

Врата искршена, ѕидојте попара.
А лајното на трибина!? Е него дури срам ми е да го објавам :facepalm:

Пс. ја еВам цела, добро брат ЕВИ ја…

Прегледај го приврзокот 357823
Прегледај го приврзокот 357824
Прегледај го приврзокот 357825
Еве го лајното , успеав да го сликам у гужвата не ме виде никој иначе цел горен дел од трибината паднавме у несвест батето не знам што јадел ама таква миризба неам у живот осетено, мој совет нека иде на лекар што побрзо не е на арно работата ( германците го гледаа и се газеа од смеа цел живот ќе го памтат тоа а богами и ја)
 

Attachments

Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Еве го лајното , успеав да го сликам у гужвата не ме виде никој иначе цел горен дел од трибината паднавме у несвест батето не знам што јадел ама таква миризба неам у живот осетено, мој совет нека иде на лекар што побрзо не е на арно работата ( германците го гледаа и се газеа од смеа цел живот ќе го памтат тоа а богами и ја)
Brat abe on e dobar go fatilo veceto zakluceno so da prai covekot maka si e maka ama ti batin kako si izdrzal da go slikas alal da ti e :pos:
 
Член од
24 ноември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
41
цел горен дел од трибината паднавме у несвест батето не знам што јадел ама таква миризба неам у живот осетено
Kokain, metamfetamin, lsd, doc, benzodiazepin i dmt, thc, 2-ce, 2-cb, meskalin, site zivi psilosibini i amfetamin.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom