Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Kaj nas e fakt deka falat deca i izgubivme generacii ne e vo moda sega za sega navivanjeto posebno na fudbal poke se palata na rakomet i sakaat da se istaknat pred evropa kameri sliki ova ona sekoj so filmot, rekov da ne repliciram i glupo e za brojkata sekoj so svoe sfakanje jas stojam na moeto poarno 50 kako so treba od 250 so ne znaat kaj teraat no moram da pisam i vo oci mi paga oti se prajte na ulaj abe 500 ste bile vamu tamu kaj bevte tie 300 ko dojdoa paok kaj bevte ko dojdoa poljacite ili na protesti bevte daj be ne me jebi se znaj vo sekoja grupa ima ubaj deca i na dve race se brojat a ne tuka da mi kazvate prikazni 300 pa platno pa najlon so znam dimni kur se tresi ko ke treba od niv nikoj nema a decata od vojvodi ke odat kurban za molotov pred sobranie za toa vie bildajte brojka duri ne pocnat kazni ko ke pocnat kaznite i kotecite od kucinjata ke prajme muabet koj ke ostani vaka za eskurzii pi sela i zabavi so skara i 1000 da se soberite za kurot ke bidite me samo vie bilo koj drugi muabeto e za navivaci a ne zeni deca padnalo stanalo znameto slefi na instagram ili na fb oladete malku
Aj ne pisam poke lazete se sami megu sebe ili tie so ke vi veruvaat na forumot edno e slika da naprajs drugo e so e na tribina pred natorevar i posle natprevar ama za toa osven za kamenja nisto poke ne znajte i toa vie e mnogu mozi i livce na grcki za ferska za greota do prava vie ke imate maka ne ne gledajte nas nie go pominavme losoto i opstrukciite ovie dve godini sega pileka treba da se vratime vo normala a i vaka ne se davame na nikoj nikade i kako primer ke recam naseto gostuvanje vo Belgrad na rakomet(Partizan) poveke vredi od site vasi masovni gostuvanja po selata vo 2 liga koj razbra razbra a drugite decurlani neka merat kuroj na forumot pozdrav

P. S. I ke zaboraev za nas so zamasten dziger, visok pritisok i golemi stomaci mal milon pati e pobarano ferski so koj saka kaj saka i koga saka otvorena ponuda 24/7 i nikoj nisto ne prifatil ili prijavil za toa mukla za najloni prajte si muabeti i najavi na fb
Ti si krajno ne iduciran za ovie nastani sto gi spominjas i zatoa ne komentiraj kjuti zs za protestite i od komiti imase uapseni i noseni na sud koga vlegovme vo liga evropa vardar gi imase najdalecnite gostuvanja site 3 gostovanje imase otideno ekipa vo eden pravec 3000 kilometri nataka mavaka 6000 vkupno zaedno 18000 kilometri razmisli na ovaa sleden pat koga ke zboris za gostovanjata na komiti!!
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.041
Поени од реакции
5.784
Просек на луѓе дома е 250-300, а на гости 150 до 200. Сега со Воска буквално имаше 500 луѓе.
Просекот во гости претпоставувам со страшните бројки против караорман и саса го кревате на 200. И како побогу 200 сте во просек ко ниеднаш повеќе од 150 не сте биле. А дома 300 луѓе да, со борец, беса, пехчево...и нормално со Воска од 500 до 650 бевте.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Pojma vie nemate be deca mislite ako odite vo nekoe selo da si orajte zabava deka e uspeh so ste pijale sedele po kafani i pusele mastraf so koj pram muabet so znacelo Belgrad kaj grobari pa idoli bog da cuva se kaza togas eve i sega samo za tebe juzna srbija ili kako vikale kaj nas ne se slusna a drugoto so bilo kako bilo nema so da se objasnuva odete vie po selata nie se spremame za novi sad i na rakomet kaj Vojvodina a za grobari steta so nemase revans pa da videvte nie kako ke gi precekame a do togas begajte od temite za poljaci za grci i drugi vasi gluposti ne 50 uste 50 ke vi pisam oti skokate kako majmuni stomaci tetovazi a posle drugi prikazni na forumot uzivajte vo momentite i ne mrsete muda oti gledate i ribari ne vi se plasat poke a ne pak nekoj drugi crtajte koreografii i prajte sliki i videa oti za drugo nisto ne ve biva
P. S. Ne pisam poveke ne mi replicirajte ako imate nesto nejasno slobodno vo PP 24/7, 365
Фала што се потруди да ги бетонираш Чкембари на форумов:) Дечките биле "у Београду"..и? Да не треба со црвен тепих да ги испратиме во рајот за тоа? Какви луѓе еј. Комити во Истанбул, Рим, Букурешт, Загреб, Германија, Грција, па илјадниците километри во ЛЕ. Па само тие се поголеми од сите ваши гостувања последните 10 години. Ама не, додека збориме за ова, крокодилите од Бт се спремаат за факинг Нови Сад. Уствари, па тоа ви е и плафонот. Само дајте број некој, за кога ќе ви пеат "Јужна Србија" да ви титнеме, зошто заслепени од Србите, не ни приметувате дека ве мочаат. И дај бе доста веќе со тоа "Да дојдеа овие, да дојде оние". Ви дојдовме ние, ФА, Рибари, Пирати, Грциве..сите буквално ви се прошетаа во таа шталата, никого никогаш не нападнавте (Ако не го рачунаме клипот каде што искачаат ФА а ликот од БТ му прави на џандарот "Држи ме да не ги тепам"). Помирете се дека сте дно, дека не само што немате бројка, немате никаков дух на трибина. И начинот на кој пишувате тука ви е слика на трибината. Пијани кафанџии кои најголем дострел во 40тите им е дека ќе одат во Нови Сад. "Не правиме ние клипови, не сме шивачи, не сме ова, не сме она"..е од што не сте, седете си на трибина 20 Чкембари и терајте си додека можете. А за нас не се грижете. Нашето допрва доаѓа!

Нека повелат и другите групи нека пишат слободно. Објективно нека биде, се разбира.
 
Член од
8 октомври 2022
Мислења
42
Поени од реакции
241
Kaj nas e fakt deka falat deca i izgubivme generacii ne e vo moda sega za sega navivanjeto posebno na fudbal poke se palata na rakomet i sakaat da se istaknat pred evropa kameri sliki ova ona sekoj so filmot, rekov da ne repliciram i glupo e za brojkata sekoj so svoe sfakanje jas stojam na moeto poarno 50 kako so treba od 250 so ne znaat kaj teraat no moram da pisam i vo oci mi paga oti se prajte na ulaj abe 500 ste bile vamu tamu kaj bevte tie 300 ko dojdoa paok kaj bevte ko dojdoa poljacite ili na protesti bevte daj be ne me jebi se znaj vo sekoja grupa ima ubaj deca i na dve race se brojat a ne tuka da mi kazvate prikazni 300 pa platno pa najlon so znam dimni kur se tresi ko ke treba od niv nikoj nema a decata od vojvodi ke odat kurban za molotov pred sobranie za toa vie bildajte brojka duri ne pocnat kazni ko ke pocnat kaznite i kotecite od kucinjata ke prajme muabet koj ke ostani vaka za eskurzii pi sela i zabavi so skara i 1000 da se soberite za kurot ke bidite me samo vie bilo koj drugi muabeto e za navivaci a ne zeni deca padnalo stanalo znameto slefi na instagram ili na fb oladete malku
Aj ne pisam poke lazete se sami megu sebe ili tie so ke vi veruvaat na forumot edno e slika da naprajs drugo e so e na tribina pred natorevar i posle natprevar ama za toa osven za kamenja nisto poke ne znajte i toa vie e mnogu mozi i livce na grcki za ferska za greota do prava vie ke imate maka ne ne gledajte nas nie go pominavme losoto i opstrukciite ovie dve godini sega pileka treba da se vratime vo normala a i vaka ne se davame na nikoj nikade i kako primer ke recam naseto gostuvanje vo Belgrad na rakomet(Partizan) poveke vredi od site vasi masovni gostuvanja po selata vo 2 liga koj razbra razbra a drugite decurlani neka merat kuroj na forumot pozdrav

P. S. I ke zaboraev za nas so zamasten dziger, visok pritisok i golemi stomaci mal milon pati e pobarano ferski so koj saka kaj saka i koga saka otvorena ponuda 24/7 i nikoj nisto ne prifatil ili prijavil za toa mukla za najloni prajte si muabeti i najavi na fb

Абе дајте гостовање и не брмчи многу!
Дајте ја трибината да ви се истовариме 700+!

Доста веќе само филозофирате полски хулигани се правите страв и трепет една акција немате покажувате муда на маж со дете и жена да ви ебам пичките!

Сами си ги изгубивте децата глумите гробари во Битола се правите рекетари и лихвари задолжувате млади дечки и не ве сакале во Битола па нема да ве сакаат зошто се правите мафијаши во градот!
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2022
Мислења
29
Поени од реакции
136
Абе дајте гостовање и не брмчи многу!
Дајте ја трибината да ви се истовариме 700+!

Доста веќе само филозофирате полски хулигани се правите страв и трепет една акција немате покажувате муда на маж со дете и жена да ви ебам пичките!

Сами си ги изгубивте децата глумите гробари во Битола се правите рекетари и лихвари задолжувате млади дечки и не ве сакале во Битола па нема да ве сакаат зошто се правите мафијаши во градот!
Да ви дајме гостување? Хаха
Шо би значело за најдобрите да дојдат и покрај забраната???
Или исто како лани, та екипата шо дојде јаде по муцки.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
175
Поени од реакции
730
Член од
30 август 2012
Мислења
3.322
Поени од реакции
5.600
Јас мислам дека одредени членови даваат забелешки кај другите групи, ок е да се напомени дека некоја група имала ок издание, меѓутоа дека мене или на друг навивач на Вардар му е дојдено до друг клуб или група... Можеби на неколку на форумот, ама немој да мислите дека сите други членови како на Комити така и на другите навивачки групи им е гајле за останатите... 90+ посто одиме за нови доживувања... Денеска од Велес пример јас бев до Скопје од каде со кола собравме по пат еден член од Штип и правец Виница, по пат вињак (јас, пола кило) и пиво другите, во Виница во кафич пиво и правец на стадион, атмосфера топ, 90 минути навивање без престан, после утакмица лепење налепници и делење на истите кај локалците кои почнаа муабет со нас, самите си кажаа дека покрај Слога навиваат за Вардар и дека Вардар е Македонија, од Виница правец Велес во кафана и частење од моја страна како домаќин, после ова гостување и да умрам ќе умрам среќен, дека поената на фудбалот е таа, поздрав до сите активни ултраси на територијата на Македонија. (y)
Очекувам дека праксата од постот ќе ја примениш и наредните утакмици т.е. со другарчето од Штип ќе одите и кога ќе се игра во Битола,Прилеп,Охрид,Кавадарци , Тетово или Гостивар ќе си седните во кафич/кафана се разбира со обележја и после дај боже да стигните до стадион , а ако стигните после натпревар , можи да делите и налепници кај локалци.

Друже уживај си во тие гостувања таму Виница , Каменица оти убо ти пиша некој погоре , првиот пендрак ќе заборајш кај е стадионот.

п.с. Да не формирате подгрупа Комити Велес :icon_lol:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.761
Поени од реакции
12.898
Какви идиоти човече, па уште на @velesizam му се нафатиле. Дечкото е поголем навивач од 90% од вашата група, па и од сите членови на форумов. Сезонава досега има 11 гостувања обработено и не се жали и бара оправдувања за разлика од цела битолска околија. Ќе пукнете што полека ги надминуваме грешките од минатото и создаваме однос и конекции со цела Македонија. Како и да е, небитни сте. Во следниот месец дена ќе го запечатиме нашиот статус на сценава и ќе продолжиме по патот кој сме го зацртале - натпревар со групите од ексју (со исклучок на делие, торцида, ббб и гробари). Вие ќе останете 30 луѓе, небитни во целата прича. Уште ќе се фурате дека сте не знам какви фајтери и ќе изиграваат пописна комисија. Уште па земале му се курчат на велешанецот немал фрки, мислиш они имаат стотици навивачки инциденти во кариерата. Седете бе пољаци, калма.

Ако дозволите гостување во Битола нормално дека ќе дојдеме, ако не го завршите стадионот, се разбира дека нема како да присуствуваме. Доста веќе со албанските филмови дека ви се плаши некој кога има забрана од полиција.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.322
Поени од реакции
5.600
[
Какви идиоти човече, па уште на @velesizam му се нафатиле. Дечкото е поголем навивач од 90% од вашата група, па и од сите членови на форумов. Сезонава досега има 11 гостувања обработено и не се жали и бара оправдувања за разлика од цела битолска околија. Ќе пукнете што полека ги надминуваме грешките од минатото и создаваме однос и конекции со цела Македонија. Како и да е, небитни сте. Во следниот месец дена ќе го запечатиме нашиот статус на сценава и ќе продолжиме по патот кој сме го зацртале - натпревар со групите од балканов (со исклучок на делие, Турција, ббб и гробари). Вие ќе останете 30 луѓе, небитни во целата прича. Уште ќе се фурате дека сте не знам какви фајтери и ќе изиграваат пописна комисија. Уште па земале му се курчат на велешанецот немал фрки, мислиш они имаат стотици навивачки инциденти во кариерата. Седете бе пољаци, калма.

Ако дозволите гостување во Битола нормално дека ќе дојдеме, ако не го завршите стадионот, се разбира дека нема како да присуствуваме. Доста веќе со албанските филмови дека ви се плаши некој кога има забрана од полиција.
Не се пали , смири нерви .
И јас тоа му викам и го охрабрувам да ја продолжи праксата.

п.с.Дечки од Велес иделе и идат на многу поопасни гостувања баш со Чкембари, па нигде не видов толкав романтизам и ренесанса , па добив впечаток дека ќе се отвора подгрупа Комити Велес .

п.с. Во Велес , а како и секаде низ Македонија имаш индивидуи кои имаат симпатии кон еден или друг клуб , а да ти кажам и во пракса едно сте со тетовчани (ама помладите генерации) со постарите не е баш така , па за малце на последниот натпревар во ракомет ќе ви се расипеше калимерата :LOL:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.300
Поени од реакции
8.096
Очекувам дека праксата од постот ќе ја примениш и наредните утакмици т.е. со другарчето од Штип ќе одите и кога ќе се игра во Битола,Прилеп,Охрид,Кавадарци , Тетово или Гостивар ќе си седните во кафич/кафана се разбира со обележја и после дај боже да стигните до стадион , а ако стигните после натпревар , можи да делите и налепници кај локалци.

Друже уживај си во тие гостувања таму Виница , Каменица оти убо ти пиша некој погоре , првиот пендрак ќе заборајш кај е стадионот.

п.с. Да не формирате подгрупа Комити Велес :icon_lol:
Во сите 6 градови ќе присуствувам, нормално ако се дозволи гостување воопшто.

Пиес не одам на утакмици за инциденти, одам на утакмици за да си го бодрам клубот, не сите навивачи сме хулигани, поздрав.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.322
Поени од реакции
5.600
Во сите 6 градови ќе присуствувам, нормално ако се дозволи гостување воопшто.
Супер :cuc:
Автоматски споено мислење:

Во сите 6 градови ќе присуствувам, нормално ако се дозволи гостување воопшто.

Пиес не одам на утакмици за инциденти, одам на утакмици за да си го бодрам клубот, не сите навивачи сме хулигани, поздрав.
Во вториот дел мешаш баби и жаби , како и да е поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom