Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.286
Не знам што им реплицирате на Чкембари кога пре со шипптариве ќе се разбереш него ли со нив,јасно им е и на нив се само ништо не признаваат.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.504
Поени од реакции
7.039
И кај ти се исмевав јас за бројката, или си изнакажа што ти лежи на душа, мувата на капата работава, впечатокот е тој, бидејки неколку пати беше пишано на форумов дека минимални се шансите за гостување, ама пак би требало да дојдеме и да има забрана иако многу добро знаете која е разликата. Од наша страна се поддржала иницијативата за стадионот кај вас, секогаш колку и да сте дошле, сите сте биле примени, дури и на забрана на една трибина сте биле пуштени со нас на трибина, затоа не гледам причина од муабетите ќе ви стават забрана, ама дојдете вие, демек не знаете како функционираат работите исто како што ни сам не веруваш дека 150 луѓе ќе дојдат. Никаде не реков дека треба да бегате негде, тоа се ваши филмови, затоа и потенцирав на навивачки план ама како сакате така си ги сфаќате работите, ќе дојде денот ќе видиме, вака на празно може да збориме и јас и вие.
Не беше само кон тебе репликата, баш пишав то шо ми лежи и за претходните страници.
Фала за поддршката за стадионот, исто би било и од наша страна.

Забраната шо ја спомнуваш на иста трибина во Ѓорче беше од ФФМ и МВР, па заеднички издејствуваме да бидиме ПРОТИВ нив. Тогаш не се навиваше за Вардар и Пелистер, се пееше само против ффм и мвр. И ако добро памтам си заминавме голем дел на полувреме. Имам и слика од во кафанчето со легендата Б.Ц. да не ја вадам ќе се чудат новопечените форумџии. :D:D:D:D
Ова е сега сосема друга ситуација, проблемот е во стадионот не во институциите.

За на ракомет пак ќе спомнам, гостувавте само заради нас, ние баравме и праевме притисоци да бидите пуштени. Без јако дерби нема ни многу јаки групи и нови навивачи, то е факт. Така да и ние сакаме да биди се како шо треба. Ама Битола не е Скопје па да се среди се за година-две :P
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Пишав еднаш, ќе го повторам истото пак. Ако стадионот во Битола не е завршен до 3-ти декември, најдобра опција би било двете групи да издејствуваат преку своите клубови размена, оваа полусезона да се игра во Скопје, а на пролет во Битола, би било штета сега кога конечно има нова трибина и добри услови за гостување и во Битола истото да не се дозволи, а и одамна сме немале право фудбалско дерби :)
 
B

BigMac

Гостин
Пишав еднаш, ќе го повторам истото пак. Ако стадионот во Битола не е завршен до 3-ти декември, најдобра опција би било двете групи да издејствуваат преку своите клубови размена, оваа полусезона да се игра во Скопје, а на пролет во Битола, би било штета сега кога конечно има нова трибина и добри услови за гостување и во Битола истото да не се дозволи, а и одамна сме немале право фудбалско дерби :)
Тоа се е во ред,ама мислам без амин на ффм нема шанси да се случи тоа.
 
Член од
8 октомври 2022
Мислења
42
Поени од реакции
241
Испаднаа фер и Комити и управата на Вардар затоа бидете добри домаќини возвратете со истото ;)

И онака секој Комита скоро секој викенд ви е во куќа ништо ново нема да ви дојде само ќе си ги видите зетовците малку да ве поебат и вас :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.527
Поени од реакции
69.279
Се чека ново тик ток видео од Шверцери во кое ќе се пофалат дека украле рачки за тапан од дечко и девојка кои биле дел од групата на фанови (нема врска со навивачи) која дошла да ја бодри Романија на ЖЕНСКИ РАКОМЕТ.
Може пак ќе се пофалат дека ги зеле од Комити како што објавија дека не тепале нас, со видео од некои обични фанови на АИК кои залутале во чаршија.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.938
Поени од реакции
7.397
Ne znam za koja dominacija se zbora ko Ohrid na rakomet se ustramivte za site pari, za gostuvanje i Belgrad zborav za poslednata godina dve da ne merime kuroj za pred godini ko odevte vie romanija ko vi go zedoja znameto i germanija da stanite braka so salke ili nie ko odevme Paris ili polska
Za gostuvanje na edna tribina nema sansa da e otvorena kaj nas novata tribina mozi ke ima uslovi a drugata starata da se renovira ima sansi oti ima vlezoj odelni toaleti se kako so treba no da se gostuva na segasnata stara tribina nema maz so ke dozvoli i odobri taka da se ke naprajme do togas da se pusti tribinata po se izgleda bez reflektori ama drugo ke bidi so dve NG a toa da igrame prvo skopje namesto Bitola e interesna opcija no ne veruvam deka ke se nafatat od ffm

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
128
Поени од реакции
339
Што мислите за ликови кои се пример од Штип (Фаланга) а некогаш одат со Комити?
Од фаланга не е имало ни ке има некој што оди со комити не збори само кога не знаеш дечкото никогаш не се појавил на утакмица на брегалница. Само да напишете нешто
 
B

BigMac

Гостин
Ne znam za koja dominacija se zbora ko Ohrid na rakomet se ustramivte za site pari, za gostuvanje i Belgrad zborav za poslednata godina dve da ne merime kuroj za pred godini ko odevte vie romanija ko vi go zedoja znameto i germanija da stanite braka so salke ili nie ko odevme Paris ili polska
Za gostuvanje na edna tribina nema sansa da e otvorena kaj nas novata tribina mozi ke ima uslovi a drugata starata da se renovira ima sansi oti ima vlezoj odelni toaleti se kako so treba no da se gostuva na segasnata stara tribina nema maz so ke dozvoli i odobri taka da se ke naprajme do togas da se pusti tribinata po se izgleda bez reflektori ama drugo ke bidi so dve NG a toa da igrame prvo skopje namesto Bitola e interesna opcija no ne veruvam deka ke se nafatat od ffm

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
За да се премести утакмицата првата во Скопје ,во мај во Битола,прво треба допис и барање ние навивачите да поднесеме,ние до ФК Вардар вие до ФК Пелистер, на следен чекор е договор меѓу клубовите Вардар/Пелистер и заедничко барање/ допис до ФФМ за промена на термините.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Искрено алал да ви е и на едните и другите што толку многу се соживувате и внесувате за дерби, навивање, термини и итн.
Луѓе, втора селска лига ви играат тимовите, дајте помогнете си едни на други да влезете барем во прва лига па после се друго.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
299
Поени од реакции
1.592
Цпб вс цпб ахаххахахха мизерни
Што е смешно ?
Ти што не си им ја земал до сега ?
Навиваа анти Мзт и кај вас во Јане што се смееш толку имаш навивачка култура наместо да ги пофалиш што е ова секое маало група ке праи , браво за децата од ЦПБ.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Што е смешно ?
Ти што не си им ја земал до сега ?
Навиваа анти Мзт и кај вас во Јане што се смееш толку имаш навивачка култура наместо да ги пофалиш што е ова секое маало група ке праи , браво за децата од ЦПБ.
Се смее дека пола челнови што навиваат за Тфт се дел од цпб. И сега сами на себе си зимаат застава. Исти тапанар имаат 2 те групи. Се палеа анти МЗТ дека сите беа бивши членови на цпб.
Цел живот се поделени со фракции внатре во групата па така и сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom